anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anty usługa Pocztex/żabka

Chorzowiak
#10 Popularyzator#

Zakupiony przedmiot z wybraną opcją dostawy Pocztex punkt odbioru żabka został przekierowany na urząd pocztowy. 

Urząd pracuje w godzinach mojej pracy i leży spory kawałek od miejsca zamieszkania. 

Infolinia twierdzi że każda przesyłka do punktu odbioru może być przekierowana do urzędu pocztowego. 

Dla mnie w tym monecie ta usługa traci sens.

  Bo coś co miało mi zająć 10min teraz wiąże się z całym przedsięwzięciem logistycznym. 

Odbiór nie przeze mnie wiąże się z wystawieniem pełnomocnictw odbiór.

 

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

mikeza
#20 Guru#

@az1rael nigdy dowodu ode mnie nie chcieli. Jak odbierałem paczki z poczty (odbiór z punktu) to pokazywałem ekran telefonu z info, że paczka czeka do odbioru z jej numerem i to wystarczyło.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Chorzowiak
#10 Popularyzator#

@mikeza

AAle mnie z punktu przekierowali do Urzędu Pocztowego Poczty Polskiej. 

Będę miał do czynienia z "urzednikiem" Poczty Polskiej - w sumie nie ja tylko pełnomocnik do wykonania "czynności cywilno-prawnej" 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Chorzowiak ja pisałem o poczcie, że nigdy ode mnie nie brali dokumentów jeśli miałem info z nr paczki, która czeka na odbiór. Ale wiadomo, że każda placówka rządzi się swoimi prawami.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Jesli punkt docelowy nie może/odmawia przyjecia paczki to wtedy powinien zadzialac czlowiek ktory skontaktuje sie z odbiorcą i ustali inny dogodny sposob dostarczenia/odebrania paczki.

Oczywiscie allegro nie zadbało o klientów tak jak ma sie to w przypadku np zmyślonych dopłat np kuriera DPD

Osobiście przemyślałem sprawe i 15 października usuwam wszystko z przedrostkiem allegro. Bede sie "użerać" tylko z inpostem 🙂

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@mikeza u mnie ani razu się bez nie obyło 😄 widać co poczta to zwyczaj

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@mikeza rację ma niestety @Chorzowiak, odbierając na poczcie, odbierzesz tylko na podstawie dokumentu potwierdzającego tożsamość. Kod odbioru jest generowany w chwili przyjęcia paczki w innym punkcie odbioru, nie będącym placówką pocztową.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Do odbioru wystarczy złożenie pisemnego oświadczenia przez odbiorcę o wspólnym zamieszkaniu wraz z adresatem (art. 37 ust. 2 pkt. 3 lit b ustawy Prawo pocztowe). Ważne chodzi o wspólne zamieszkanie, a nie zameldowanie pod jednym adresem.

Upoważnienie potrzebne jest w przypadku kiedy odbioru dokonuje osoba trzecia, która nie mieszka pod tym samym adresem.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

 Wygląda jakby miał odebrać wygraną w totka. takie problemy.😂

oznacz moderatorów