anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anty usługa Pocztex/żabka

Chorzowiak
#10 Popularyzator#

Zakupiony przedmiot z wybraną opcją dostawy Pocztex punkt odbioru żabka został przekierowany na urząd pocztowy. 

Urząd pracuje w godzinach mojej pracy i leży spory kawałek od miejsca zamieszkania. 

Infolinia twierdzi że każda przesyłka do punktu odbioru może być przekierowana do urzędu pocztowego. 

Dla mnie w tym monecie ta usługa traci sens.

  Bo coś co miało mi zająć 10min teraz wiąże się z całym przedsięwzięciem logistycznym. 

Odbiór nie przeze mnie wiąże się z wystawieniem pełnomocnictw odbiór.

 

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

LEW433
#21 Demiurg#

Za przesyłkę odpowiada sprzedajacy do momentu odbioru wg prawa jeżeli zakup od firmy, więc należy tam składać reklamacje.

oznacz moderatorów

Chorzowiak
#10 Popularyzator#

@LEW433 sprzedający wysłał dobrze.

Poczta ma prawo przekierować!?!

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@LEW433 jak zawsze wprowadza w błąd. Za błędy przy doręczeniu przesyłki odpowiada nadawca. W przypadku przesyłek Allegro Pocztex jest to w większości przypadków Allegro. Zgodnie z prawem Pocztowym oraz zgodnie z załącznikiem nr 16 Regulaminu Allegro.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Mi to wygląda na nieprzyjęcie przesyłki przez Żabkę (brak miejsca, przesyłka ponadgabarytowa itp.). Wtedy z automatu trafia ona do placówki pocztowej przypisanej do adresu punktu odbioru.

Poza tym emonitoring pokazuje, że była w Żabce. Akurat tutaj było doręczenie do punktu bezpośrednio z WER z pominięciem lokalnych placówek pocztowych. Dopiero w razie odmowy przyjęcia paczka wraca na WER i kolejnego dnia zostaje wysłana z transportem do placówki własnej operatora.

oznacz moderatorów

Chorzowiak
#10 Popularyzator#

@pecela 

Myślę że przesyłka mieści się w pudelku po adidasach i waży 5 - 10kg

Albo uszkodzone opakowanie albo coś z etykietą - ktoś tu sugerował problem z kodem kreskowym. 

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Problem z kodem mało realny. Po pierwsze przesyłka była skanowana po drodze, a po drugie zawsze można ręcznie przepisać nr przesyłki (w tym kodzie nic więcej nie ma).

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Chorzowiak Wskaż proszę numer zamówienia, o które chodzi. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Chorzowiak
#10 Popularyzator#

@w_kiwi

NUMER ZAMÓWIENIA

4f9b2920-565d-11ee-b010-b7be7a49bc 44

Przesylka PX0137162585

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

No tak, z pocztą masz umowę?

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

Tez miałam taka sytuacje - wynikała z tego ze był błędny kod kreskowy, którego w żabce nie mogli wczytać dlatego paczka została przekierowana do urzędu pocztowego. Dla mnie to akurat nie był problem wiec nie dociekałam kto zawinił. 

oznacz moderatorów

Chorzowiak
#10 Popularyzator#

Gdyby godziny pracy urzędu nie pokrywały się z moimi, też nie byłby to aż taki problem.

Po to się wybiera Paczkomat, punkty odbioru - szerokie ramy czasowe (do24h) i odbiór kodem (nawet kolega czy sąsiad) 

A teraz wymagają ode mnie podania moich i czyichś danych drażliwych 😉 

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Chorzowiak Żabki i żadne inne punkty odbioru, poza pocztą/marketem nie są z gumy. Jak są zawaleni paczkami mogą odmówić przyjęcia kolejnych paczek do wydania.

Mnie to spotkało z Allegro One i punktem Kolportera, nie mogłem nadać paczki ponieważ byli zawaleni paczkami i wyłączyli przyjmowanie kolejnych paczek, zarówno do nadania, jak i odbioru.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Chorzowiak to jest zgodne z regulaminem, który akceptujesz logując się na allegro 

7. Przesyłka przeznaczona do odbioru w automacie paczkowym w ramach opcji AUTOMAT lub
w punkcie odbioru w ramach opcji PUNKT, w przypadku braku dostępności punktu odbioru lub automatu paczkowego (np. awarii, przepełnienia), jest przekazywana do odbioru w najbliższym dostępnym punkcie odbioru lub automacie paczkowym. Informację o tej sytuacji Poczta Polska przekazuje SMS-em oraz opcjonalnie pocztą elektroniczną (e-mail) lub za pomocą aplikacji mobilnej.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Chorzowiak  napisał(a):

  Bo coś co miało mi zająć 10min teraz wiąże się z całym przedsięwzięciem logistycznym. 

Odbiór nie przeze mnie wiąże się z wystawieniem pełnomocnictw odbiór.

 


Nie przesadzaj, zajmie ci to 20 minut dłużej i to jest przedsięwzięcie logistyczne? Odległość między wskazaną przez Ciebie Żabką a Urzędem Pocztowym.

Screenshot 2023-09-21 at 20-03-51 Chorzów.png
I tak jak pisałem wcześniej - wg trackingu była próba dostarczenia do Żabki. Żabka z różnych powodów (zawalenie paczkami, awaria) mogła odmówić przyjęcia paczki.

Screenshot 2023-09-21 at 20-02-10 Śledzenie przesyłek - Tracking emonitoring.poczta-polska.pl.png

oznacz moderatorów

Chorzowiak
#10 Popularyzator#

@medalik_2009

Odległość jest najmniejszym problemem.

Nie mogę odebrać sam (w sumie mogę wziąść urlop i odebrać) więc muszę znałeś kogoś kto to zrobi i wypisać na niego upoważnienie (najpierw otrzymać te dane od tej osoby-w sumie wg Rodo dane drażliwe )

90 letnich rodziców nie wypada, żony z chorym kręgosłupem może też.... Mówisz 20 min ja już myślę 2,5 godziny (no niecałe bo z 20 min pisze posty) 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Masz rację, a powiedz jakbyś nie zdążył odebrać i paczka wróci do sprzedajacego to złożysz reklamację na PP?

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Chorzowiak to nie wystarczy jakiś kod odbioru jak z żabki ? przecież tam nie trzeba osobiście odbierać. podaje się końcówkę numeru paczki lub nazwisko i kod odbioru. Żadnych dokumentów.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Chorzowiak
#10 Popularyzator#

@mikeza 

@To jest dziwne bo na przesyłce może być tylko nazwisko i nr tel

Na pewno jest nr przesyłki. 

Zamiast kodu dostałem powiadomienie przekierowana - odbiór UP. 

A tam bez dowodu raczej nic nie dają bo Infolinia Pocztex "jak nie może Pan sam to niech upoważni kogoś" . 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Poczta przy odbiorze chce dowodzik 

oznacz moderatorów