anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie zakupu - mail potwierdzający

grzmilord
#7 Wielbiciel#

Hej, 

przez przypadek kupiłem i opłaciłem produkt w złym rozmiarze, na szczęście zorientowałem się dość szybko i anulowałem zakup. Sprzedający napisał mi że potwierdził zwrot, ale nie dostałem żadnego potwierdzenia z allegro, minęło już kilka dni i pieniędzy też nie ma na koncie. Płatność była przez apple pay.  Czy powinienem dostać jakiś mail potwierdzający kiedy sprzedający zrobił zwrot? 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

xyz96
#21 Demiurg#

@grzmilord W zakładce Moje zakupy po kliknięciu Szczegóły przy tym przedmiocie masz informację o tym, że zakup został anulowany. Gdy sprzedawca zwróci wpłatę, otrzymasz od Allegro odpowiednie powiadomienie mailowe. Sprzedający powinien zwrócić wpłatę niezwłocznie, najpóźniej w czasie 14 dni.

Z drugiej strony - Allegro w regulaminie pisze;

5.12. *

W związku z udostępnieniem Kupującym Polityki zwrotów, o której mowa w art. 5.11 powyżej, Sprzedający posiadający Konto Firma lub będący Użytkownikiem prowadzącym działalność gospodarczą, zobowiązany jest do wypełnienia w całości odpowiedniego formularza warunków zwrotu Towarów, znajdującego się w zakładce “Warunki Zwrotów” i przypisać go do swoich Ofert, a także powinni realizować następujące zasady:

a. w przypadku odstąpienia od umowy przez Kupującego, gdy Towar nie został jeszcze wysłany przez Sprzedającego - dokonywać zwrotu środków wpłaconych przez Kupujących za zakupiony Towar, w ciągu 2 dni roboczych, licząc od dnia anulowania Transakcji przez Kupującego;

oznacz moderatorów

grzmilord
#7 Wielbiciel#

Sprzedający twierdzi ze zaakceptował zwrot kilka godzin po moim anulowaniu, jeszcze tego samego dnia, ale środków nadal nie mam.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@grzmilord Jeżeli sprzedawca wykonał zwrot, powinieneś otrzymać powiadomienie mailowe od Allegro. Taki zwrot trwa 3 dni robocze. Jeżeli maila od Allegro nie było, sprzedawca mógł wpłaty nie zwrócić. Jeżeli po 14 dniach nie otrzymasz pieniędzy, napisz do Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5... Sprzedawca otrzyma upomnienie.

oznacz moderatorów

grzmilord
#7 Wielbiciel#

 Czyli skoro nie było maila od Allegro to znaczy ze sprzedawca kłamie?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Moderatorzy widzą czy zwrot został dokonany, więc zapytajmy @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@grzmilord Cześć! Wszystko jest w porządku. Przelew dotrze na Twoje konto w ciągu 3 dni roboczych - możesz również sprawdzić sesje przychodzące w banku 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

grzmilord
#7 Wielbiciel#

Dzięki, sprzedający też właśnie odpisał że "pomylił się" i zrobił zwrot dzisiaj.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@grzmilord Pomylił się 🙂 Widocznie już po Twoich wpisach na forum otrzymał od Allegro jakiś komunikat, dlatego oddał pieniądze.

oznacz moderatorów