anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie zakupu

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:47086164
#3 Debiutant#

Witam. Zamówiłem dzisiaj rzecz przez allegro za pobraniem, zależało mi na czasie więc wybrałem aukcje z najszybszą dostawą, ale dostałem wiadomość że wysyłka będzie dopiero jutro, więc napisałem do sprzedającego, że nie jestem już zainteresowany. Nie mogę anulować jej w "moich zakupach", ale zamówienie nie ma statusu "w realizacji". Czy mail do sprzedającego wystarczy, czy jest jakaś procedura którą muszę przejść jeśli chce anulować? Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@Client:47086164 Mail wystarczy, możesz także wejść w "moje zakupy i zrobić zwróć część lub całość. Jak wyśle to nie musisz go odbierać.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:47086164 Tak, mail wystarczy, jest to odstąpienie od umowy. Sprzedawca w tej sytuacji (jeśli jeszcze nie wysłał towaru) nie powinien go wysyłać. Jeśli jednak mimo odstąpienia od umowy wyśle, nie masz obowiązku go odbierać i nie poniesiesz w związku z tym żadnych kosztów.

oznacz moderatorów
Client:47086164
#3 Debiutant#

@xyz96Nie, sprzedawca nie wysłał towaru, ma to zrobić dopiero jutro. Po prostu obawiałem się, że nie odczyta mojego maila do tego czasu. Dzięki za pomoc.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Nawet jeśli nie odczyta, Ty poinformowałeś. Jeżeli wyśle, zrobi to na własny koszt i własne ryzyko.

oznacz moderatorów
Client:47086164
#3 Debiutant#

@xyz96W razie "W" otworzyłem dyskusję na allegro, że rezygnuje. Poinformowałem sprzedającego także mailem do jego sklepu oprócz wiadomości na allegro.

oznacz moderatorów