anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie zakupu

luktrade9
#8 Zapaleniec#

Witam

Nie mam możliwości anulowania zakupu 50 zł SSA Jadwiga Andegaweńska 2014 Promocja

12391624572. Opcja zwrotu nie jest aktywna. W jaki sposób mogę anulować ten zakup?
 
Pozdrawiam,
luktrade9
 
oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@luktrade9 Cześć. Wygrałeś licytację, zatem w tym wypadku powinieneś napisać do Sprzedającego i poinformować go o zaistniałej sytuacji: https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/centrum-wiadomosci/wiadomosci 

Na przyszłość: przed zakończeniem licytacji istnieje możliwość wycofania swojej oferty za zgodą Sprzedającego https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/sposoby-zakupow/czy-moge-wycofac-sie-z-licytacji-wq0mgekq1sj 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@luktrade9 
Opcja zwrotu nie jest aktywna.

A zapłaciłeś ?

Otrzymałeś przesyłkę ?

Nie ? - to jak chcesz odsyłać (czyli zwracać) ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Sojiro
#12 Orędownik#

Z tego co widzę jest to prywatny sprzedawca, także nie ma mowy o anulowaniu czy zwrocie. Towar należy do Ciebie. No chyba, że sprzedawca się zgodzi, ale to już jego by trzeba zapytać.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@luktrade9 Czy zakup został opłacony? Jeśli nie to skontaktuj się bezpośrednio ze sprzedającym, przeproś za zmarnowany czas i jakoś się dogadaj.
Jeśli został opłacony to "anulować" można tylko za zgodą sprzedającego. Osoby prywatne nie muszą przyjmować zwrotów ani godzić się na anulowanie oraz zwrot środków. 
Taka transakcja jest wiążąca dla obu stron.

Tak czy inaczej wyjaśnić sprawę może tylko kontakt ze sprzedającym.

oznacz moderatorów

luktrade9
#8 Zapaleniec#

Ok, tylko jeśli sprzedający się zgodzi, to w jaki sposób odzyska prowizję ?

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@luktrade9 
Sprzedawca wyrażając ewentualną zgodę poda warunki pod jakimi tę zgodę wyraża.
Może zastrzec, że przyjmie Twoją rezygnację pod warunkiem, że np. pokryjesz poniesione przez niego koszty (naprawisz szkodę).

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów