anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie zakupu

MAMY ROZWIĄZANIE!
DBASOLAR
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry.

Mój problem polega na tym, że kupiłem niedawno bojler w opcji za pobraniem. Niestety sytuacja zmusiła mnie do rezygnacji z zakupu. Jak to mam zrobić?. W zakładce Moje zakupy widnieje kupiona rzecz, ale jest opcja zwróć zakup, po kliknięciu której trzeba wypełnić nr konta do zwrotu pieniędzy. Szkopuł w tym, że zakup był za pobraniem., I tkwimy że sprzedawcą w impasie. Jak rozwiązać ten problem bo allegro pobrało sprzedawcy prowizję.

Aleksander Jaromin

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23
mdrogeria
#21 Demiurg#

@DBASOLAR skontaktuj się ze sprzedawcą , wskaże Ci właściwą ścieżkę dalszego postępowania .

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@mdrogeria  I tkwimy że sprzedawcą w impasie

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@pinsplash w czym problem , wystarczająca w tej sytuacji jest pisemna rezygnacja z zamówienia , na tej podstawie sprzedawca występuje o zwrot opłaty transakcyjnej .... koniec problemu  ,ale nie mamy prawa podejmować decyzji czy sugerować postępowania  żadnej ze stron .

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@DBASOLAR tak jak napisał @mdrogeria przez centrum wiadomości allegro ( wtedy będą to mogli zobaczyć) zrezygnuj z zakupu. A sprzedawca będzie mógł wystąpić o zwrot prowizji.

@mdrogeria Jak ze sprzedawcą tkwią w impasie, to raczej sprzedawca tez nie wie...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
DBASOLAR
#9 Pomysłodawca#

Sprzedawca wie od allegro, że trzeba anulować transakcję . Sęk w tym , że została anulowana, na piśmie pomiędzy mną a sprzedającym za pomocą centrum wiadomości.

oznacz moderatorów
DBASOLAR
#9 Pomysłodawca#

Rezygnacja nastąpiła przez centrum wiadomości. Co dalej? Bo trzeba wypełnić formularz, a w nim podać dane konta bankowego, a kwota do zwrotu wpisuje się automatycznie. Co jeśli taki formularz wyślę, i okaże się że allegro nie odda sprzedawcy prowizji bo transakcja jest "lewa". Zakup był za pobraniem.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@DBASOLAR źle robisz , rozwiń szczegóły zakupu i użyj przycisku ,, pytanie do sprzedającego ,, a wręcz sugerowałbym ,, zgłoś problem z zakupem ,, i tam opisz  sprawę  .

oznacz moderatorów
DBASOLAR
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  otwarcie sporu ze sprzedawcą? W jakim celu? Żeby pokazać mu "środkowy palec"? Oboje w tym tkwimy i nie jest problemem Sprzedawcy niedopracowany system zwrotów prowizji. Przecież jak zgłoszę problemy z zakupem to będą ścigać Bogu ducha winnego sprzedającego..

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@DBASOLAR grzecznie i rozumnie przeprowadzona dyskusja nie jest niczym złym , a sprzedawca będzie miał niepodważalny dowód Twojej rezygnacji z zakupu co ułatwi mu zwrot opłaty transakcyjnej , a bojler kosztuje parę stówek to i prowizja nie mała .

oznacz moderatorów
DBASOLAR
#9 Pomysłodawca#

Ale anulowanie nastąpiło przez centrum wiadomości. Sprzedawca to ma na piśmie. Allegro nadal jednak wymaga wypełnienia formularza by móc zwrócić prowizję. Nie ważne jaka cena zakupu i jaka prowizja. Nie po to się pracuje by kogoś bogatego karmić. Są to pieniądze sprzedającego, więc mu się należą.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@DBASOLAR ma na piśmie to wystarczy do odzyskania prowizji po niewielkich komplikacjach . Nawet jeśli wypełnisz formularz zwrotu , a zwrot środków nie nastąpi przez AF / pobranie / sprzedawca będzie musiał pisać przez support wyjaśnienie  ,inaczej opłaty transakcyjnej nie odzyska .

oznacz moderatorów
DBASOLAR
#9 Pomysłodawca#

Czyli nie obawiać się i wypełnić formularz?? Nie będzie to uznane przez allegro i skarbówkę jak jakiś wałek.?

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@DBASOLAR możesz wypełnić , system nie zaliczy przesyłki jako nienadana , a to też ma wpływ na jakość sprzedaży .

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@DBASOLAR jeśli się dogadujesz ze sprzedającym to nie ma potrzeby otwierania dyskusji, to była tylko sugestia 🙂 Jeśli chodzi o zwrot wpłaty to wypełnij proszę formularz zwrotu, możesz tam podać swój numer konta i wówczas sprzedający zwróci Ci wpłatę na ten numer konta. 
Będzie mógł otrzymać rabat transakcyjny jeśli spełnia pozostałe warunki.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@la_nika zrób sobie kawusię 😁 i przeczytaj jeszcze raz wątek , a szczególnie to - cyt,, ...., że kupiłem niedawno bojler w opcji za pobraniem.,,😁

oznacz moderatorów
DBASOLAR
#9 Pomysłodawca#

Sprzedaż była ZA POBRANIEM. Żadnych pieniędzy nie zapłaciłem. jest to napisane na samiusieńkim początku. W pierwszym zdaniu.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@DBASOLAR podziwiam Twoje zaangażowanie w problem i chylę  głowę , po mojemu zrobiłeś już wszystko , a nawet więcej niż do Ciebie należało . Uznaj problem za rozwiązany i zapomnij , a jak sprzedawca będzie maił komplikacje odeślij go TU do nas ...pozdr.

oznacz moderatorów
DBASOLAR
#9 Pomysłodawca#

Jestem uczciwą osobą, a problem powstał z mojej winy. To JA naważyłem piwa więc muszę je wypić. Podesłałem sprzedawcy link do tematu, liczę że się uda rozwiązać zaistniały problem jak najszybciej i najprościej.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@DBASOLAR Nie martw się , zachowałeś się poprawnie , w takich i podobnych sytuacjach wysłane przesyłki wracają do sprzedawcy z odmową odbioru , a ten zostaje z opłatą za nadanie oraz powrót  ,kontakt z odbiorcą oczywiście się urywa . Sprzedawca nie może mieć Ci nic do zarzucenia .

oznacz moderatorów