anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie zamówienia

kaleskaktus
#7 Wielbiciel#

Witam mam taki problem anulowałem zakup a on i tak został mi wysłany a teraz piszą o wzrost za pszeyłke co mam zrobić 

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kaleskaktus Na Twoim koncie widzę dwa anulowane zamówienia, oba z płatnością przy odbiorze. Anulowałeś zakup przed czy po wysłaniu towaru przez sprzedającego? Kwestię ewentualnego zwrotu kosztów powinniście wyjaśnić między sobą w oparciu o tę informację.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

kaleskaktus
#7 Wielbiciel#

Ja nie odebrałem paczki koszt wysyłki był 17zł i tyle mam oddać czy coś więcej 

oznacz moderatorów

matYs307
#11 Animator#

Przy anulowaniu nie wywiązałeś się z umowy kupna-sprzedaży na odległość. Ponosisz koszta do siebie i w drogę powrotną.

oznacz moderatorów

kaleskaktus
#7 Wielbiciel#

To 2 razy tyle 

oznacz moderatorów

matYs307
#11 Animator#

Powiedzmy, w zależności. Ja przy nieodebraniu palety której wysyłka kosztuje 200 zł obciążam kwotą 360 zł, odliczam spakowanie itp. Co do paczek to odejmuję tylko koszt 1x wysyłka tak jakby 50/50 politykę zrobiłem 😄

oznacz moderatorów

kaleskaktus
#7 Wielbiciel#

To było etui do telefonu za nie całe 30zl z wysyłką to jle ja muszę oddać w końcu 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Słuchaj to tak nie działa, ale....

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@kaleskaktus Po pierwsze  ma takiego coś jak anulowanie u prywatnego sprzedajacy, chyba że wyraża na to zgodę, jak nie odebrałeś to źle bo należało najpierw się skontaktować ze sprzedającym, ponosi koszty wysyłki i powrotu przesyłki, a jak chcesz mu teraz zwrócić skoro było to za pobraniem?

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@LEW433 

To ma takiego coś czy nie ma takiego coś ? Przecież tego słowotoku się czytać nie da 🙄

_____________
Kama
oznacz moderatorów

szymela54
Maestra

@Kaliope_Brzeg  Oj tam, oj tam, tszepiasz się 🙄. Przedmiotem debaty jest "wzrost za pszeyłke",  a przecież takiego coś też nie ma. Chociaż... A może i ma? 🤔

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@szymela54 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@nat_not  @kaleskaktus   Nie ma możliwości anulowania zakupu jeśli sprzedający przyjmie zamówienia i  przystąpi do pakowania i wysyłki.  Wtedy pozostaje jedynie opcja zwrotu.

Nie wiemy czy kupujący faktycznie anulował,  ale jeśli anulował to w takim przypadku działania sprzedającego są bezprawne, 

Ale  może kupujący kliknął zwrot.  Zwrot to bardziej skomplikowana procedura, niestety nie wiemy nic o warunkach zwrotu w ofercie sprzedawcy.

https://allegro.pl/pomoc/artykul/polityka-zwrotow-na-allegro-q0yPaBXLrhD#2-rezygnacja-z-zakupu-jakie...

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kaleskaktus anulowanie to odstąpienie - pamiętaj że w momencie jak Ty anulujesz, sprzedawca może w tym czasie iść na pocztę z paczką 🙂  Wszystko zależy kiedy anulowałeś a kiedy została nadana, zgodnie z prawem przy odstąpieniu koszt powrotu paczki pokrywa konsument 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A to zakup od prywatnego sprzedającego?

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@kaleskaktus 
Witam mam taki problem anulowałem zakup

W jaki sposób anulowałeś zakup ?


*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów