anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowany zakup

MAMY ROZWIĄZANIE!
agataa1988
#7 Wielbiciel#

Witam

Wygrałam aukcje sukienki ale się rozmyślilam i ja anulowałam zaznaczajac opcje "rozmyśliłem się" i 5 min później dostałam email od sprzedającego ze sprawę wysyła do radcy prawnego a kara jest 1000 zł. Czy sprzedający może tak zrobić? Nie wiedziałam że będę mieć taki problem o 20zl. Mogę mu zapłacić prowizję albo całość za sukienkę. Czy będę mieć problemy?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
xyz96
#21 Demiurg#

Absolutnie nic mu nie płać, nie będziesz mieć żadnych problemów. Masz prawo do odstąpienia od umowy. Sprzedającego, który tak Cię zastrasza zgłoś do Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

@xyz96 A jeśli to osoba sprzedająca prywatnie? 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Osoby sprzedające prywatnie zazwyczaj nie udostępniają możliwości odstąpienia od umowy i zaznaczenia opcji "rozmyśliłam się" 🙂

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Słaby ten sprzedawca, maruda jakaś, rozumiem, że wysyła i traci 10zł, ale przesadza.
Nic nie stracił a odzyska prowizję. Najlepiej będzie jak go olejesz 🙂

oznacz moderatorów
kytorr
#13 Ambasador#

Przy osobie prywatnej nie ma ogólnie opcji rozmyślenia się itd. To tylko DOBRA wola sprzedającego przyjąć zwrot. Natomiast straszenie 1000zł vs należność 20zł jest co najmniej dziwna. I czemu 1000, a nie 5tys np. ? Nie ma się co bać, nie będzie z tego problemu. Sprzedający pewnie miał nerwa, że ktoś mu "zepsuł" licytację.

oznacz moderatorów