anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Bezpieczeństwo - ostatnie logowanie

Lookze
#8 Zapaleniec#

Witam,

Mam na telefonie aplikację Allegro i czasem loguję się do serwisu z laptopa przez przeglądarkę Firefox. Ostatnio na moim koncie Allegro w zakładce "Moja karta użytkownika" zauważyłem informację "OSTATNIE LOGOWANIE dzisiaj o 00:05". Jestem pewien, że w tym czasie nie używałem aplikacji oraz nie logowałem się o 00:05 do swojego konta przez przeglądarkę.

I tu moje pytanie: czy w jakikolwiek sposób aplikacja Allegro na moim telefonie mogła wywołać akcję logowania, na przykład czy jakaś wiadomość, e-mail, wiadomość push może spowodować automatyczne logowanie lub dodanie takiej informacji do logu? Czy może jest inaczej i ktoś inny faktycznie zalogował się o tej godzinie na moje konto?

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

Knowhere
#21 Demiurg#

@Lookze Masz tu https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/powiazane-aplikacje podpięte jakieś aplikacje? Jeśli tak, to wystarczy.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Lookze
#8 Zapaleniec#

Hej, jedyną podpiętą aplikacją jest Allegro Gadane... od jakichś 2 godzin... Nic innego tam nie ma. Jakieś inne pomysły?

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Lookze Nie mam żadnych innych, ale z tego co mi wiadomo, to aplikacja allegro nie powoduje zarejestrowania faktu logowania.
Ale nie przejmuj się - u mnie też często pokazuje logowanie na koncie w czasie, gdy np. spałem, więc to raczej normalne.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Lookze
#8 Zapaleniec#

OK, jeśli potwierdzasz, że też tak masz to uznaję to za normalny objaw... Trochę byłem zaniepokojony, że ktoś mi wszedł na konto. Dzięki za odpowiedź. Swoją drogą to dość dziwne i mało wiarygodne statystyki ze strony serwisu.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Lookze Ogólnie to można zawołać moderację, może oni to jakoś logiczniej wyjaśnią (bo w sumie też mnie to nieco zastanawia).

@msniezek
@_HolaOla_
@nat_not
@cloudcloud

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Lookze Nie powiedziałeś nam z jakiej wersji aplikacji korzystasz, ale konsultowałam Twoje pytanie z naszym zespołem techicznym i otrzymałam informację, że na Androidzie otrzymanie wiadomości push może spowodować odświeżenie czasu logowania. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Ale ja np. w ogóle nie korzystam z aplikacji mobilnej, a często wchodząc na mój profil widzę logowanie w godzinach, w których nie miałem nawet włączonego komputera, bo np. spałem. Jak mam to rozumieć?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Knowhere Dzieje się tak, ponieważ przy sprzedaży korzystasz z wysyłek Inpostu i to automat wspomagajacy sprzedaż pokazuje te nocne logowania. W kwestii bezpieczeństwa możesz spać spokojnie, sprawdziliśmy dokładnie Twoje konto i wszystko jest w porządku. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@Knowhere Ty to widzisz? "sprawdziliśmy dokładnie Twoje konto". Jutro banik 😛

@_HolaOla_ Mnie nie sprawdzajcie za dokładnie.. 😛

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Vryko Tego obiecać nie mogę 😉 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Wiem, że wszystko jest w porządku, bo akurat na allegro loguje się tylko ze swojego prywatnego kompa (a więc i tylko z sieci jednego ISP-a), a poza tym mam ustawione długie, niesłownikowe hasło, którego złamanie zajęłoby... 🤔 ...dużo czasu😁
Już od dawna domyślałem się, że to zintegrowana aplikacja inpostu robi sobie co jakiś czas pinga na moje konto (dziś np. miałem logowanie o 6:18 rano - dość często są to okolice tej godziny - gdy jeszcze spałem, a komp był wyłączony).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

kidneyth
#1 Nowicjusz#

 Cześć! Jak wejśc w moją kartę użytkownika?

oznacz moderatorów