anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Bojkot rosyjskich produktów !!!

MAMY ROZWIĄZANIE!
kostas11
#21 Demiurg#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  czy palujecie jakieś akcje z produktami produkcji rosyjskiej czy białoruskiej,  jak robi to coraz więcej dużych graczy na rynku sprzedaży detalicznej ?

Może jakaś konsultacja ze sprzedawcami i usuniecie ze sprzedaży takich produktów, a może chociaż wykluczenie z promocji i innych wyróżnień czy ads co by nie promować takich produktów ? 

Macie kody EAN więc nie powinno być problemu, chociaż na coś się to przyda 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów
48 ODPOWIEDZI 48
kostas11
#21 Demiurg#

@Ziolko39 to bardziej chodzi o produkty nowe produkowane teraz importowane, i dających zarobić rosji 🙂  to że masz stary obiektyw to sprzedaż go przez Ciebie nie przyniesie kasy rosji na działania wojenne, no chyba że po sprzedaży masz zamiar przelać kasę na konto p...a 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@kostas11 Jak narazie to mam na co wydawać. A p.....a to pie.......

oznacz moderatorów
eGroobas
#8 Zapaleniec#

czy dostojewskiego w oryginale można wystawić?

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@eGroobas można. Wystawiać nie można ofert z produktem rosyjskiej lub białoruskiej marki, a stosowny komunikat zobaczysz już na etapie jej wystawiania.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

@msniezek  czy lista tych zakazanych marek będzie gdzies do sprawdzenia? Czy też dowiemy sie dopiero przy wystawianiu ?? Czesemu sie cos kupuje okazyjnie bo ktos wyprzedaje likwiduje zpasy albo jest promocja. Może by było dobrze wiedziec z góry że dana marka nie jest do sprzedaży na allegro?

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@_Likos_ a jednak udostępniliśmy listę marek.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
AX3LPL
#9 Pomysłodawca#

Proszę o logiczne wytłumaczenie w jaki sposób blokowanie sprzedaży rosyjskich towarów ma uderzyć w rząd rosyjski w momencie gdy sprzedawca już za towar zapłacił a jest polakiem i płaci w Polsce podatki oraz to jest jedyne źródło utrzymania. Bez fikołków proszę, tylko logiczne wytłumaczenie. Rozumiem że Polacy którzy przez to nie mogą zarobić na chleb otrzymają z allegro rekompensatę za bezprawny i sprzeczny z logiką zakaz?

oznacz moderatorów
Client:103100114
#8 Zapaleniec#

Idąc logiką Allegro, pozostaje tylko wstawić klasyka ze Shreka:
https://www.youtube.com/watch?v=xq--wlDIoyQ

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@AX3LPL z tego powodu nie usuwamy trwających ofert - po prostu nie dopuścimy wystawiania nowych. W dodatku od 14 marca, czyli są jeszcze 4 dni. Ten zakaz to nie tyle uderzenie w rosyjski rząd, ile okazanie solidarności z sąsiadem, który został brutalnie najechany.

@_Likos_ [aktualizacja 11.03.2022 - udostępniliśmy listę zakazanych rosyjskich i białoruskich marek.]

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
AX3LPL
#9 Pomysłodawca#

Czy umie Pan czytać? Co ma zrobić osoba która kupiła w zeszłym miesiącu towar i go nie zdążyła wystawić? Pytam w imieniu tej osoby, czy ma sobie kopać grób czy po prostu zeżreć towar w który zainwestowała pieniądze i nie ma teraz źródła utrzymania. Co ma zrobić w tej sytuacji? Do gara to wrzucić i zrobić gulasz z tego towaru czy jak? Bo to jest bezprawie.

oznacz moderatorów
AX3LPL
#9 Pomysłodawca#

Witam, czy prawdą jest że allegro blokuje sprzedaż rosyjskich towarów jak i również sprzedawców z Rosji oraz Białorusi? Jeśli tak to proszę mi wytłumaczyć w jaki sposób zakaz sprzedaży rosyjskich towarów za które prywatni handlowcy już zapłacili (i nie są to jedynie obywatele Rosji lub Białorusi) ma wpłynąć na rząd rosyjski oraz to co się dzieje teraz na terenie tych 3 państw uwikłanych w konflikt? Oczywiście nie wiem czy to 100% prawda, lecz... zastanawia mnie logika postępowania jeśli to okaże się prawdą. Bardzo bym prosił o odpowiedź - piszę to gdyż nastąpiła jakaś ogólnoświatowa paranoja, ludzie się cieszą że firmy produkujące leki wycofują się z Rosji skazując niczego nie winnych ludzi którzy często są przeciwko wojnie na śmierć nie mając możliwości zakupienia leków. Czy Wy to robicie na poważnie? 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

tak ,to prawda ... poczytaj to =https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupujących/bojkot-rosyjskich-produktów/m-p/340267#M116635

osobiście jestem za pomimo ,że mam kilka ofert z rosyjskimi produktami 

oznacz moderatorów
AX3LPL
#9 Pomysłodawca#

Ja proszę o wytłumaczenie logiczne a nie emocjonalne. Napisałem zresztą tam.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@AX3LPL mówisz o paranoi , Ławrow również w  Polsacie twierdził ,że Rosja NIE napadła na Ukrainę  , proszę -https://wiadomosci.wp.pl/przerwali-wypowiedz-lawrowa-to-byly-ostatnie-slowa-jakie-mogl-powiedziec-w-...

W tej sytuacji działają tylko emocję , na logikę i ekonomikę nie ma miejsca .

oznacz moderatorów
AX3LPL
#9 Pomysłodawca#

Tylko emocje? Aha... nie mam pytań, ale sądzę że emocje to zły sojusznik, zwłaszcza że ropa oraz gaz z Rosji wciąż płyną do Niemiec. Czy możemy opuścić w takim razie Unię Europejską skoro handluje wciąż z Rosjanami? I proszę nie tłumaczyć że "przecież skądś musimy mieć paliwo" bo bez paliwa jeszcze nikt nie umarł z głodu. Bez chleba i pieniędzy na ten chleb zmarło wiele milionów ludzi (w tym 2-10 milionów w samej Ukrainie) Także rozumiem że odpowiedzialność za ludzi którzy będą głodować allegro bierze na siebie?

oznacz moderatorów
Client:94057046
#14 Krzewiciel#

"bo bez paliwa jeszcze nikt nie umarł z głodu"

@AX3LPL Yhy, załamanie całej logistyki, zero jedzenia w sklepach = głód i chaos. To nie jest takie proste, że odcinasz się od paliwa i wszystko działa tak samo. Niemcy są kompletnie uzależnione od rosyjskiego gazu, więc u nich nawet nie będzie skąd go brać, jakby się odcięli. Rusz głową, to nie takie trudne.

oznacz moderatorów
AX3LPL
#9 Pomysłodawca#

Czyli rozumiem Niemcy są uzależnione od rosyjskiego gazu i ropy, i mogą handlować ale prywatny sprzedawca jest zwykłym śmieciem który ma zdychać z głodu? 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@AX3LPL ja Cię rozumiem , ale widzę ,że moje zdanie masz gdzieś ... Allegro pod naciskiem  wielu użytkowników podjęło taką decyzję , po mojemu słuszną , Ty uważasz innaczej Twoja sprawa , szanuję to . Klamka zapadła , ciągnięcie tego wątku uważam za bezsensowne .pozdr...

oznacz moderatorów
AX3LPL
#9 Pomysłodawca#

Ale mnie nie interesuje kto ma jakie zdanie, ja pytam w imieniu osoby która straciła możliwość zarobienia na chleb co ma zrobić w takiej sytuacji żeby nie zdechnąć z głodu. Co mnie obchodzi że komuś emocje nie pozwalają myśleć, interesuje mnie dobro rodaków którzy teraz się zastanawiają czy się wieszać czy żreć towar za który zapłacili i nie mogą z nim nic zrobić.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@AX3LPL nikt Ci nie zabrania sprzedawać , ależ handluj .... tylko nie tu .

oznacz moderatorów