anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Bon od Allegro a faktura sprzedawcy

RED_GRAF
#7 Wielbiciel#

Otrzymałem na start bon od Allegro na kwotę 75 zł. Trzeba było dokonać zakupu na kwotę minimum 300 zł brutto, niekoniecznie od od jednego sprzedawcy. Spełniłem warunki i finalnie zapłaciłem o 75 zł mniej. Ale faktury od Sprzedawców opiewają na kwotę przed rabatem. Nie wiadomo, którą fakturę i w jakiej wysokości rabatowano. 

Mam pełną księgowość, muszę rozliczyć płatność. Tymczasem faktury mam o 75 zł brutto wyższe. 

Czy to kwestia14 dni i chodzi o możliwość zwrotu, czy mam wystąpić do Allegro o szczegóły udzielonego rabatu (komu ile?)?. 

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

RED_GRAF
#7 Wielbiciel#

Mam prośbę - nie udzielaj się w dyskusji, ponieważ nic sensownego nie wnosisz. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@RED_GRAF odpowiem Ci ostatni raz i znanym staropolskim powiedzeniem ,, jaki Pan taki kram ....,, od chwili , w której otworzyłeś działalność skończyło się prowadzanie za rączkę .....pozdrowionka i dalszych sukcesów .

oznacz moderatorów

RED_GRAF
#7 Wielbiciel#

Działalność prowadzę o 16 lat. Nie musi mnie nikt prowadzić za rączkę. Pełniłem wiele poważnych funkcji i śmieszy mnie takie protekcjonalne traktowanie kogoś zwłaszcza, gdy nie rozumie się istoty dyskusji. 

Zostaw swoje rady dla kogoś innego. Bez odbioru. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@RED_GRAF oczywiście że masz rację, chcesz fakturę na tyle za ile zapłaciłeś, a sprzedawca dostał wyrównanie od allegro 😞 i też mu nic nie zarzucisz, bałagan powstał przez allegro 😞

Być może ta dyskusja i ta sprawa przyczyni się do oszczędzenia problemów (sprzedającym i kupującym) innym w przyszłości. 

Już był poruszany taki problem jak dopłacali na początku za smarta koszty wysyłki i jak widzisz nic nie zrobili 😞

Możesz w przyszłości napisać w uwagach do sprzedawcy że korzystasz z kupony i niech wystawią fakturę na x kwotę Tobie a na rabat Allegro, chodź to pewnie też kombinacja i bałagan nie wiem czy to zgodne z prawem 😞

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@RED_GRAF pierwszy z brzegu problem z 2020 roku i do dziś robią to samo 😞

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupujących/zakup-na-fakturę-a-opcja-wysyłki/m-p/26610

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ptruszkowski
#1 Nowicjusz#
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ptruszkowski tu jest troszku inny problem niż bon od sprzedawcy 😞  Kupujący płaci 400 zł a allegro wyrównuje do 500 zł i sprzedawca dostaje 500 zł i na tyle wystawia fakturę nawet nie wie że cześć pokryło allegro  !!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów