anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak dokumentu zakupu od sprzedawcy

Siekusss
#7 Wielbiciel#

Witam,

w październiku i z początkiem grudnia na dwóch różnych aukcjach i u dwóch różnych dostawców kupiłem lampę i dywan. W obu przypadkach poprosiłem o faktury. Niestety w paczkach faktur nie było. Do dnia dzisiejszego nie otrzymałem faktur. Co powinienem zrobić by uzyskać od nich dokument zakupu? Podkreślam wielokrotnie prosiłem mailowo o te dokumenty.

oznacz moderatorów
38 ODPOWIEDZI 38

Vryko
#18 Luminarz#

Nie każdy ma mozliwość wystawienia faktury. Jeśli kupiłeś od osoby prywatnej, jak ma niby wystawić..? A jeśli od przedsiębiorcy - istnieje kilka mniej i bardziej drastycznych metod otrzymania tejże. Rzecznik konsumenta np. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

Poprosić o pomoc Urząd Skarbowy 🙂

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

dzielo05
#10 Popularyzator#

Poprosić o pomoc Urząd Skarbowy

No to już są drakońskie metody. Nie polecam.

 

Tak jak napisał Vryko na pewno w opisie oferty miałeś opisane czy wystawia faktury czy nie. Jeśli nie to poprostu ich nie dostaniesz - kupując akceptujesz zasady. Nie każdy wystawia faktury.

Jest mnóstwo osób które tego że mają firmy nie wystawiają faktur ani innych dokumentów

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

Ale to tak można ? Mieć firmę i nie wystawiać skoro klient ma życzenie ?

_____________
Kama
oznacz moderatorów

dzielo05
#10 Popularyzator#

A co było napisane w ofercie?

Wystawiam faktury czy nie wystawiam faktur?

Można - firmy mają różne formy opodatkowania i rozliczeń - tak jak napisałam - niektóre nie muszą wystawiać wogóle żadnych dokumentów

 

Zaraz nas Opisem w każdej aukcji jest:

Parametry
    • Faktura:
      Nie wystawiam faktury
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

Mówiąc szczerze to mnie zaskoczyłeś? Podaj przykład , króre to firmy nie muszą wystawiać ? Bo z tego co ja wiem to nawet prowadząc działalność nierejestrową na życzenie klienta mamy obowiązek wystawić fakturę lub rachunek. Ale nie twierdzę, że wiem wszystko i ciekawa jestem bardzo .

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

A parametry aukcji to akurat do obowiązków podatnika mają się nijak.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Siekusss
#7 Wielbiciel#

W obu przypadkach było napisane:

Faktura: Wystawiam fakturę VAT

 

oznacz moderatorów

dzielo05
#10 Popularyzator#

No to skoro tak było napisane to powinni fakturę wystawić skoro tak piszą, że wystawiają. Zakładałeś im Dyskusję?

Często w gąszczu maili zwłaszcza tych poprzez Allegro (wszystkie są zatytułowane tak samo "Pytanie o przedmiot")

Jeszcze jedna sprawa mnie nurtuje - jest teraz taki przepis że jak nie podałeś numeru NIP przy zakupie to nie dostaniesz po tak długim czasie faktury.

Kiedy poprosiłeś o fakturę? Jak w styczniu to pozamiatane - Nowe rozporządzenie w tej sprawie od 01.01.2020

oznacz moderatorów

dzielo05
#10 Popularyzator#

Nie wiem czemu wykropkowało numer N I   P

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

Nie wiem skąd Ty bierzesz te rewelacje 🙂

Zmiana przepisów wprowadzająca NIP jako obowiązkowy element paragonu, na podstawie którego może zostać wystawiona faktura, dotyczy wyłącznie transakcji między firmami. W przypadku transakcji tzw. konsumenckich, tj. gdy nabywca jest osobą fizyczną lub rolnikiem ryczałtowym, także w 2020 r. obowiązują dotychczasowe zasady dokumentowania sprzedaży. Oznacza to, że sprzedawca będzie miał obowiązek wystawienia faktury do paragonu bez NIP nabywcy na jego żądanie (art. 106i ust. 6 ustawy o VAT). Nabywcy będący osobami fizycznymi lub rolnikami ryczałtowymi nie mają obowiązku posługiwania się NIP. Dlatego faktury na ich rzecz, niezawierające NIP, będą wystawiane na dotychczasowych zasadach.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

oczywiście mowa o N I P   🙂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Siekusss
#7 Wielbiciel#

z jednym to się borykam od października,

druga aukcja to środek grudnia.

od razu po dostarczeniu towaru zacząłem prosić o faktury.

oznacz moderatorów

dzielo05
#10 Popularyzator#

Siekusss na firmę czy na osobę prywatną?

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

Przepraszam Was za te wykropkowania słowa "NIP" - to błąd (angielska wersja zawierała takie słowo jako niedozwolone) - teraz już powinno być OK 🙂

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@dzielo05 Nieprawda!!! Każdy przedsiębiorca, nawet ten na próbę MUSI wystawić fakturę. Jeżeli nie jest vatowcem, wystawia inną, ale musi.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

dzielo05
#10 Popularyzator#

Mylisz się.

Jednak ja nie użyłam słowa przedsiębiorca.

oznacz moderatorów

dzielo05
#10 Popularyzator#

Poszperajcie aż znajdziecie

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

Jak mam ochotę pogłówkować to szukam strony z zagadkami i quizami. Tutaj wypadałoby dawać jakieś sensowne rady i wsparcie . Cóż ...

_____________
Kama
oznacz moderatorów