anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak kontaktu ze sprzedającym

SklepAnMa2020
#8 Zapaleniec#

Witam mam pytanie kupiłem komputer na allegro . I chodzi o to że od początku mam z nim i z sprzedającym problemy . 

1. Sprzęt przyszedł nie sprawny brak dźwięku 

2 dysk nie wykrywalny 

Komputer został wysłany do sprzedawcy po czym wrocil do mnie z wgnieceniem na obudowie dziek działa dysk był ok ale tylko był bo po ostatnim uruchomieniu komputera znów dysku nie wykryto . Od 3 mam założona dyskusje z sprzedawca allegro już też w to jest zangazowane ale ..... sprzedawca nie odbiera tel (2) nie odpisuje na emalia i nie włącza się do dyskusji tylko bot jego za każdym razem odp8suje z automatu że sprawa została zgłoszona i odezw8emy się jak najszybciej to będzie możliwe.  I nie wiem co robić komputer był kupiony dla córki do nauki a rok szkolny zaraz się zacznie a ja mam niesprawny sprzęt i 0 kontaktu z sprzedawca.  Proszę o rady 

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

LEW433
#21 Demiurg#

Wyślij jak Allegro tak uważa i tak z tego kompa nic nie będzie. Jest to druga reklamacja i żądaj zwrotu środków, moim zdaniem nie warto inwestować w ten komputer.

oznacz moderatorów

SklepAnMa2020
#8 Zapaleniec#

Komputer ma 2 dyski więc jakoś idzie korzystać a samego dysku jie mogę sam wymienić lub wysłać bo komputer ma plomby bo ogólnie sam mógłbym to naprawić ale stracę gwarancję 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@SklepAnMa2020  No to niestety musisz sam decydować.  Dysk podczas tego wożenia  tu i tam mógł sie poluzować.   Ale skoro potrafisz sam to zrezygnuj z gwarancji i działaj. Wiadomo , jest jakies ryzyko ale ile wart dysk -  50 zł?  Przecież za takie pieniądze szkoda pakować i  płacić przesyłki.

Ale decyzja nalezy do ciebie co się lepiej opłaci.

oznacz moderatorów

SklepAnMa2020
#8 Zapaleniec#

Ok 300 bo to pojemność 500. 

Wyślę go i tak czuje ze nie zobaczę ani sprzętu ani pieniędzy ale spróbuję 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Pieniądze dostaniesz z kosztami przesyłek, jeśli nie od sprzedającego to z POK.  Nie zamykaj w takim razie dyskusji.    Tylko że to troche potrwa.

Jeśli potrafisz to sam złóż nowy komp będzie taniej i wiesz co masz, potem możesz uzupełniać dyski, karty graficzne itp...  Pieniądze - możesz wziąć raty Pay.

ps. jeśli 300 za dysk to zgoda, jest problem, dysk SSD  nie powinien zanikać.  Myślałem że dodatkowy dysk to talerzowiec.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@SklepAnMa2020  Doskonale.. 😂  A jakie widzisz inne rozwiązanie?  Pewnie chciałbyś zatrzymać komputer i dostać zwrot pieniędzy?

Tylko po co ci zepsuty komputer w którym bios nie wykrywa dysku? Potrafisz sam skonfigurować  prawidłowo?

Jeśli potrafisz  to  zamknij dyskusję i korzystaj z komputera taki jaki jest. Taniej innego już na pewno nie kupisz.

oznacz moderatorów