anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak zakupionego smartfona w paczce - pomylona przesyłka

jupiter369
#8 Zapaleniec#

Witajcie, 

ok. miesiąc temu zakupiliśmy na allegro (od firmy) używany smartfon jako osoba prywatna. W paczce otrzymaliśmy zupełnie inne przedmioty (zabawkowe kulki i skarpetki). Mamy filmik z odpakowania, zdjęcia itp. Otworzyliśmy dyskusję, sprzedawca sprawdził, że nadał poprawny towar. Złożyliśmy reklamację do InPost. Dziś wynik reklamacji - odrzucona, wszystko nadane poprawnie, nie widzą błędów w przesyłce. Sprzedawca mówi, że nie jest to jego etykieta, że naklejki o jakimś zwrocie do magazynu też nie są jego. Chcemy złożyć odwołanie do InPost wraz z filmikiem aby nas nie olali. Na osiedlu zdarzają się już któryś raz przypadki pomyłek, zgubień i pustych skrytek - duże warszawskie osiedle. Sprzedawca proponuje złożenie zawiadomienia na policję i odszukanie telefonu po numerze IMEI. Pytanie czy to coś da i czy przyjmą sprawę zaginionej paczki z allegro? Nawet gdyby znaleźli ten telefon, może być w skrytce pod moim blokiem, na drugim końcu Polski u pana Kowalskiego. Czy warto się w to angażować bo trochę szkoda mi nerwów i czasu. Kwota nie była bardzo duża bo niecałe 700 zł ale dlaczego mam odpowiadać za to ja i sprzedawca. Allegro protect obciąża sprzedawcę, też chyba niesłusznie więc gdzie tu sprawiedliwość. 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

LEW433
#21 Demiurg#

Ok masz filmik złożyłeś reklamację do przewoźnika a teraz złóż u sprzedającego.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Moim zdaniem to na sortowni doszło do pomyłki przy ponownym przepakowaniu uszkodzonych paczek .Każdego dnia takich uszkodzonych dociera na sortownię sporo i widocznie zespół który się tym zajmuje popełnił z jakiegoś powodu błąd . Szkoda tylko że jest brak chęci w wyjaśnieniu sytuacji .

oznacz moderatorów