anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak zarejestrowanego zakupu a konieczność spłaty rat

iDudek-pl
#7 Wielbiciel#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Dzień dobry

Mam ogromny problem....

Pod koniec września chciałam zakupić produkt na Allegro (na raty).Zaakceptowałam umowę kredytową,ale później taki zakup nawet nie pojawił siè w moim koncie "Moje zakupy"-więc stwierdziłam,że może jednak nie doszło do pełnej akceptacji ze strony banku lub spóźniłam siè z zakupem i np.Sprzedający już zakończył aukcję.

Jakież było moje zdziwienie,gdy bank zaczął się do mnie odzywać w sprawie braku spłaty raty....

Podsumowując:

- mam do spłaty kredyt,za produkt którego nigdy nie otrzymałam

- z racji tego,że na Allegro nie ma śladu po takim zakupie (konto mam od około 12 lat i w życiu nie miałam takiej sytuacji):to nawet nie wiem jaki to Sprzedajàcy (bank również nie posiada takich informacji).W wiadomościach e-mailowych również nie posiadam żadnych informacji odnośnie zakupu jakiegokolwiek zakupu w tym terminie.

Co w takiej sytuacji?Policja?

Będę wdzięczna za pomoc.

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

xyz96
#21 Demiurg#

@iDudek-pl Nie masz towaru wziętego na raty w zakładce Moje zakupy? Może miałaś i zakup ukryłaś, a sprzedający nie wysłał towaru. Dlatego teraz raty trzeba spłacać. Jeśli tak było, poproś Allegro o przywrócenie zakupu i złóż wniosek o zwrot wpłaty z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia Allegro odda pieniądze do banku i Twoja spłata nie będzie już wymagana. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@iDudek-pl Nie widzę na Twoim koncie żadnego ukrytego zakupu z września. Wszystkie informacje powinnaś znaleźć w Panelu Allegro Pay

Skontaktuj się z nami bezpośrednio przez ten formularz: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=c2f4a079-47f6-4949-a174-a496fe1b1805&subjectId=aff65b40-b... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

iDudek-pl
#7 Wielbiciel#

Dziękuję.Od razu po kontakcie ze strony banku,kontaktowałam się z Allegro poprzez formularz i niestety nie udało się odnaleźć takiego zakupu w moim koncie.Co w takiej sytuacji?

oznacz moderatorów

iDudek-pl
#7 Wielbiciel#

W Koncie Allegro Pay nie mam żadnych nieopłaconych zakupów......Kilka zakupów było faktycznie dokonywamych tą drogą,ale przez pomyłkę wybrałam taki sposób zapłaty.Te zakupy od razu zostały opłacone z mojego konta bankowego.

oznacz moderatorów

iDudek-pl
#7 Wielbiciel#

W jaki sposób mogę się dowiedzieć co to za Sprzedający?Posiadam jedynie numer transakcji Payu (z banku)-ale na tej podstawie raczej nic się nie da sprawdzić,prawda?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@iDudek-pl Napisz do nas przez ten formularz: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=c2f4a079-47f6-4949-a174-a496fe1b1805&subjectId=aff65b40-b.... Nie jestem w stanie Ci pomóc w tej sprawie bez weryfikacji. Skontaktuj się bezpośrednio z Allegro Pay i ta sytuacja się wyjaśni. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów