anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak zwrotu pieniędzy

chmiel2001
#7 Wielbiciel#

Witam,

zakupiłem towar 23 kwietnia tego samego dnia zwróciłem (zakupiłem inny), mimo to został wysłany (7 dni po zwrocie) i dnia 5 maja wrócił do sprzedawcy (nie odebrałem go z paczkomatu nawet).

Mimo dyskusji przez Allegro, 3 upomnieniach i blokadzie wystawiania nowych przedmiotów sprzedawca milczy.

Mija 7 tydzień bez zwrotu pieniędzy (sprzedający ma 2 tygodnie) jakie inne kroki można podjąć w tej sprawie?

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

LEW433
#21 Demiurg#

@chmiel2001 Rozumiem że dyskusja na Allegro nic nie dala więc pozostaje zgłoszenie na Policję

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@chmiel2001 

Wypełnij wniosek o zwrot wpłaty z Programu Ochrony Kupujących. W niektórych przypadkach w celu skorzystania z POK kupujący nie musi zgłaszać sprawy na policję. To spowoduje, że szybko odzyskasz pieniądze albo od sprzedawcy, albo od Allegro.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/co-zrobic-aby-otrzymac-rekompensa...

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/jak-zlozyc-zawiadomienie-o-przest...

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

brawo

zwróciłeś przedmiot którego nie dostałeś (ja tak nie umiem)

nie odebrałeś przesyłki

a w jakim momencie odstąpiłeś od umowy bo się trochę pogubiłem?

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@RED napisał: "a w jakim momencie odstąpiłeś od umowy bo się trochę pogubiłem?"

Kupił 23 kwietnia. Od umowy odstąpił też 23 kwietnia. Ma Ci podać dokładną godzinę wysłania oświadczenia? Po co?

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

White_Dove_
#12 Orędownik#

@REDOkazuje się że nie tylko Czak (nazwisko kojarzone) potrafi odesłac towar nim go kupi!

oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

@REDnom w sumie to ma znaczenia. Jeśli kupił 23 kwietnia o 1:00, sprzedający zapakował towar i nadał w paczkomacie o 14:00 a chmiel2001 odstąpił od umowy o 19:00 to dokładne godziny mają znaczenie. Doba jest dość długa a większość sprzedawców stara się wysyłać towar jak najszybciej.

A to, że nie odebrał Paczki to już inna sprawa, sprzedający powinien oddać wpłatę a nie kombinować, tylko szkoda, że niepotrzebnie się narobił przy pakowaniu i wysyłce.

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@PHUABIB2 Nie żebym stawał po którejkolwiek ze stron, ale OP napisał, że towar został wysłany 7 dni po zwrocie (czyli 30 kwietnia, skoro 23 kwietnia dokonał zwrotu);]

Aczkolwiek takie kupowanie i zwracanie za chwilę, bo znalazło się to samo 5 czy 10 zł taniej też jest denerwujące, bo to tylko marnowanie czyjegoś czasu. Jeśli nie jest się na coś w 100% zdecydowanym - nie kupować.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Ami_6502
#9 Pomysłodawca#

Lepiej jak zrezygnował tego samego dnia, niż jakby miał sprzedawcę narażać na koszta wysyłki, bo przecież zamawiał paczkomatem inpost i zwrot miałby i tak za free.

Sprzedający najwidoczniej nie ogarnia interesu, bo nie dość że nie zauważył zwrotu to jeszcze wysyłka zajęła mu 7 dni. Blokada konta i brak aktywności to już taka wisienka na torcie.

 

Z innej beczki - zwrot prowizji to jakaś masakra, z automatu jest odrzucany i trzeba się odwoływać. Najwidoczniej Allegro wszystkich sprzedawców z góry uznaje za oszustów i złodziei. 

oznacz moderatorów

chmiel2001
#7 Wielbiciel#

Widzę ze niektórzy się strasznie tutaj ekscytują.
Wymieniłem towar na droższy jeśli kogoś interesuje, zwrot jest legalny z prawem, dokonałem go przed wysyłką (ba 7 dni przed), mam 14 dni żeby odstąpić od umowy BEZ PODANIA PRZYCZYNY, natomiast totalne zlewanie mnie i Allegro, które włączyło się do dyskusji i nałożyło blokady jest cacy?

Koleś zainkasował podwójnie kasę, ale spoko nie wolno robić zwrotów (odstąpień od umowy).

Ja jakby paczka wróciła to bym się zainteresował o co chodzi, a tutaj zero kontaktu czy odpowiedzi.

oznacz moderatorów

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

@chmiel2001 Czy sprzedawca nie ma czasem urlopu? Wejdź na jakieś jego aukcje - czy coś z góry masz napisane? Może człowiek nie wie nawet że jest zablokowany. Nie stresuj. Kiedyś miałam coś podobnego - przyszedł mail, że ktoś odstąpił od umowy, nie zwróciłam uwagi, że to właśnie świeżutkie zamówienie i wysłałam. Bo jak ktoś trochę ma tych zamówień dziennie, no to może przegapić takie coś. Sprzedawca wydrukował sobie listę zamówień, poszedł pakować, widzi że jakieś maile przychodzą, ale pracuje dalej. Później sprawdza i się okazuje, że w akurat anulowane zamówienie już poszło.

oznacz moderatorów

chmiel2001
#7 Wielbiciel#

Przez prawie 2 miesiące nie zwrócił uwagi na maile, telefony, blokady? Hmm...

oznacz moderatorów

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

Pozostaje tylko postępować tak jak napisał xyz96

Jak sprzedawca nie przejmuje się blokadą i nie odzywa się, może coś się stało.....  Spróbuj odzyskać pieniądze przez POK

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Gasmin_pl Ma urlop od oddania kasy !!!

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Urlop sprzedawcy nie zwalnia go z przestrzegania terminów określonych ustawą. Jeśli przez przeoczenie wysłał po odstąpieniu, zrobił to na własny koszt i ryzyko.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@xyz96 Przecież olewa kupującego i nie chce oddać kasy

oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

@Knowhere a patrz, tego nie doczytałem, mój błąd. W sumie to rację ma kupujący, było zwrócić wpłatę i nie wysyłać towaru, bez pakowania i kłopotu, a teraz jak pisze kupujący jeszcze ma problemy z Allegro.

Swoją drogą sprzedający jest mało poważny, nie ważne, na jaką kwotę była transakcja, jest na przegranej pozycji.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@chmiel2001 Złóż proszę tutaj wniosek o rekompensatę w ramach Programu Ochrony Kupujących. Decyzję o rozpatrzeniu wniosku otrzymasz od nas w przeciągu kilku dni. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów