anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak zwrotu wpłaty od sprzedającego.

MAMY ROZWIĄZANIE!
Quorthon2
#8 Zapaleniec#

Witam,

 

Kupiłem na początku lutego telefon od super sprzedawcy, który po kilku dniach zwróciłem.

 

Od zwrotu minęło ponad 2 tygodnie. Sprzedawca aktualnie nic nie wystawia na allegro, nie odpisuje na maile, ma nieaktywny numer telefonu.

Co mogę teraz zrobić? Program ochrony kupujących takich przypadków nie obejmuje o ile rozumiem.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Quorthon2 w takiej sytuacji załóż proszę dyskusję. Możesz to zrobić bezpośrednio przez ten link po zalogowaniu na swoje konto. Sprzedający będzie miał 24 godziny na odniesienie się do problemu, a jeśli tego nie zrobi, możesz poprosić naszego pracownika o pomoc. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

POK obejmuje takie przypadki, jeśli dyskusja nie pomoże wypełnij wniosek o rekompensatę.

oznacz moderatorów
Quorthon2
#8 Zapaleniec#

Spór jest już założony ponad 24 godziny, pracownik Allegro prosi sprzedawcę o odpowiedź. Na chwilę obecną zero odzewu.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Quorthon2 zgodnie z ostatnią wiadomością, którą otrzymałeś pół godziny temu, proszę jeszcze o cierpliwość. Jeśli sprzedający nie odniesie się do sprawy, na jego konto zostaną nałożone odpowiednie sankcje. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
TOBI421
#11 Animator#

Zachowaj wszystko związane z aukcją,jeżeli coś ustalałeś ze sprzedawcą e-mailowo wszystko zapisz.Przyda się allegro ale także dla policji.Czy loguje się na allegro.Masz dowód nadania zwrotu.              

oznacz moderatorów
Quorthon2
#8 Zapaleniec#

Nie loguje się na Allegro, wszystkie aukcje ma zakończone. Telefon nieaktywny. Towar odesłany paczkomatem.

oznacz moderatorów
TOBI421
#11 Animator#

Sprawdzałeś czy odebrał zwracany telefon

Ja bym wszystko zapisał i udał się na policję - zgłosić oszustwo i wyłudzenie

A z allegro załatwiał zwrot kasy.

oznacz moderatorów
Quorthon2
#8 Zapaleniec#

Tak, mam numer przesyłki i została odebrana.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Poczekaj jeszcze dzień na reakcję sprzedawcy w dyskusji, a jeśli nic pozytywnego się nie wydarzy wypełnij wniosek do POK bez zgłoszenia sprawy na policję, jest taka możliwość. Zgłoszenie do POK zazwyczaj pomaga i sprzedawca się budzi. Po wysłaniu wniosku czekaj na odpowiedź od Allegro.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/jak-zlozyc-zawiadomienie-o-przest...

 

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/co-zrobic-aby-otrzymac-rekompensa...

 

 

oznacz moderatorów
Quorthon2
#8 Zapaleniec#

Sprawa została zgłoszona do POK. Dziękuję za odpowiedzi.

oznacz moderatorów