anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ceny z innej planety -celowe działanie

acppro
#7 Wielbiciel#

Witam.

Czy może ktoś się z tym spotkał lub wie po co się robi celowe astronomiczne ceny na stare używane części komputerowe podniesione do absurdalnych poziomów wyższych niż kiedy były nowe wiele lat temu. Nie są to zabytki. np płyta MSI Z370 SLI nowa 500, używana 400 (to też cud) a u ENTUZJASTA--PC 1800zł. 10-cio letnia karta dźwiękowa nowa 500zł, używana 300zł , ENTUZJASTA--PC 1200zł. To chyba najlepsze 7-letni procesor, obecnie prawie bezużyteczny i7-4790k, nowy 1400zł, używany 650zł (już przepłacony), ENTUZJASTA--PC 2700zł. Cokolwiek się nie weźmie z oferty ENTUZJASTA--PC wszystko jest z innej planety. ENTUZJASTA--PC działa z Nowego Sącza i opisy są polskie. Sprzęt który oferuje nie ma właściwie obecnie żadnej wartości obliczeniowej względem nawet najsłabszego nowego. Stosunek wartości do ceny - wielkie zero.

Podpięty chińczyk, zarabiający 90% na przesyłkach ? Dopalacze? Poszukiwanie kompletnego **piiip**y kupca, a może robienie z ludzi **piiip**ów (co chyba powinno interesować Allegro) O co chodzi?

 

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@acppro Cześć. Jako serwis nie ingerujemy w ceny, jakie są ustalane przez sprzedających. Jeśli uważasz, że produkty oferowane przez tego sprzedającego są nieprawidłowo wycenione, poszukaj innych ofert. Z pewnością na Allegro znajdziesz coś dla siebie 🙂  

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

acppro
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź. istnieje jednak taki termin jak "cena nadmiernie wygórowana" czyli nieuczciwa, rażąco nieekwiwalentna, zawyżona w stosunku do ekonomicznej wartości oferowanego produktu, tak to ładnie gogle wyjaśnia. Jest to zabronione ustawą o ochronie konkurencji i konsumenta.

W tym wypadku chodzi raczej o czekanie na ofiarę (a może o coś innego, dlatego pytam) Jeśli ktoś to kupi, bo nie wiedział, nie sprawdził, nie zna się i został ewidentnie oszukany. Co wtedy, czy Allegro chroni w jakiś sposób kupujących, że może to oddać itp albo niech idzie do sądu. A czy nie lepiej dla komfortu i bezpieczeństwa nas kupujących blokować takich sprzedawców wcześniej. Akurat w wypadku ENTUZJASTA--PC przegięcie jest nie tylko ewidentne, ale przekracza wszelkie granice nawet podstawowej uczciwości.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@acppro Rozumiem Twoją perspektywę i doceniam troskę o innych kupujących, ale nie możemy blokować sprzedających wyłącznie z powodu ustalanych przez nich cen w ofertach.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

@acppro dalsza część definicji na którą się powołujesz "zaś jej pobieranie jest skutkiem monopolistycznej pozycji oferenta"

Widzisz tu monopol?

oznacz moderatorów

acppro
#7 Wielbiciel#

Zgadza się "cena nadmiernie wygórowana" jest przypisana do przedsiębiorcy który narzuca ceny nadmiernie wygórowane korzystając z sytuacji, gdzie nie ma np konkurencji i to się nazywa monopol, który jest zabroniony.

W przypadku gdy ktoś coś sprzedaje po cenie rażąco wyższej od istniejących na rynku i bazuje na nieświadomości kupującego ( jest to cały czas ta sama definicja nieuczciwości ) istnieją jakieś normy prawne, które umożliwiają dochodzenie zwrotu przepłacenia w sądzie cywilnym. Coś takiego kiedyś było, nie pamiętam, prawnikiem nie jestem. Muszą być jakieś paragrafy, które chronią konsumenta w takich sytuacjach.

Chodzi o to abyśmy się nie musieli zastanawiać i szukać teraz tygodniami odpowiednich paragrafów.

Dziecko klikające nieuczciwy link, zielony młody składający swój pierwszy komputer z 2 letnich oszczędności, dziadek robiący prezent wnukowi z 10 letnich oszczędności. Nawet jeśli to nie jest własna rodzina to scyzoryk i tak się sam otwiera, nie na tego co "nie wiedział, więc jego wina".

Paradoksalnie taka metoda czekania na jelenia sprawdza się nawet w 10%, czyli w końcu ktoś się trafi. Po to się to robi.

Prawo powinno nas chronić przed takimi cwaniakami więc Allegro też.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@acppro Nie wiem czym ci ten sprzedający podpadł, ale ewidentnie nie chodzi Ci o sprawiedliwość dziejową, ale aby mu zaszkodzić. Tak jest cos takiego jak prawo rynku. Tak moge kupić tanio ale moge też drogo. Wybór należy do mnie. O co chcesz go oskarzyć? O to ze ktoś podjął decyzję i kupił ? Zaraz będziesz ścigać sklepiki które sprzedają masło po 10,5 PLN  za kostkę bo jakiś inny sklep ma promocję za 5,99 PLN / kostka??

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@acppro Allegro nie ma podstaw prawnych do interwencji w temacie cen. Każdy ustala sam, tak jak mu się podoba. Żadna ustawa tego nie zabrania>i raczej nie zabroni.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@acppro chyba nie znasz definicji słowa monopol
sam podałeś ceny nówek i używek i ceny entuzjasty tzn że skoro dało radę ceny znaleźć rynkowe to nie jest to monopolista bo towar mamy dostępny w cenach normalnych i takich jak sobie wystawił a nie jest to przykład pt tylko ja mam to na rynku to sobie odpalę cenę z kosmosu

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@acppro https://pl.wikipedia.org/wiki/Cena_nadmiernie_wyg%C3%B3rowana > należy przeczytać całość wyjaśnień Wikipedii odnośnie "cen nadmiernie wygórowanych" i stanowiska UOKiK

Fragment z tejże dedfinicji > zaś jej pobieranie jest skutkiemmonopolistycznejpozycji oferenta. > wspomniany przez Ciebie "ENTUZJASTA--PC " > nie jest monopolistą na Allegro > nie wiem skąd te zastrzeżenia? > każdy sprzedawca ma suwerenne prawo ustalania własnych cen > nie można mu ustawiać cennika > tyle wolno, a tyle juz nie > cena nie pasuje, to nie kupuję > nikt Cię nie zmusza do kupowania u niego > ma taki kaprys i taką wystawił cenę.

A wyjaśnienia Google trzeba było podać w całości, a nie tylko taki fragment, który pasował do twoich pretensji.

Jak będę chciał to wystawię "kieszonkowe lusterko" za 1000 zł > kto mi zabroni? > dlaczego Allegro ma ingerowac w moją cenę?

oznacz moderatorów

acppro
#7 Wielbiciel#

Odpowiedziałem wyżej. Nie chodzi o nazwanie ENTUZJASTA--PC monopolistą, ale definicja dokładnie odpowiada jego cenom, czyli istnieje odpowiednik prawny na poziomie konsumenta detalicznego. Niestety prawdopodobnie tylko wtedy, kiedy dokona on takiego zakupu, czyli niekorzystne ogłoszenie może istnieć, pomimo ma znamiona ewidentnej nieuczciwości a dokładnie próby oszustwa. Czyli

-" hej, chcę cię naciągnąć i nie kryję się z tym"

-"ok, możesz tu być"

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@acppro Nie ma żadnego odpowiednika prawnego>cenę wyznacza sprzedający>czasy cen regulowanych, ustalanych odgórnie minęły już dawno>i nie wrócą.

Wiem, że niektórzy kupujący chcieli by, aby to oni ustalali ceny > niestety > nierealne.

 

 

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@acppro nie ma rzadnej próby oszustwa bo klient widzi towar i widzi cenę i nie zabronisz mu zapłacić tyle ile chce zapłacić, argumentacja pt inne są dużo tańsze a z kupującego robi się jelenia nie ma racji bytu bo kupujący ma wyszukiwarke allegro i sortowanie ceny od najniższej. Nie rób z kupujacego kretyna upośledzonego bo dorosły jest może sobie cenę sprawdzić. Nie rób z sprzedającego monopolisty bo nie tylko on ma ten towar od jest tego na rynku wtórnym od zarąbania. Następna kwestia to to że kupujący może życzyć sobie przepłacić bo np miał **piiip**istą obsługę np sprzedawca doradził mi towar, udostępnił dodatkowe informacje, zdjęcia etc wbrew pozorom konsument się nie kieruje wyłącznie ceną przy zakupach 

oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

naprawdę nie rozumiesz o co chodzi? nie wierzę.

oznacz moderatorów

acppro
#7 Wielbiciel#

Nie wiem, dlatego pytam. Nie wierzę, że to dla Ciebie normalne. Wytłumacz, proszę.

oznacz moderatorów

Rafal4826
#8 Zapaleniec#

Dużo sprzedawców tak robi prawdopodobnie ustala ceny zaporowe jak produkt jest niedostępny, szybciej tak jest jeżeli się spodziewa, dostawy niż zakończyć ogłoszenie i następnie tworzyć je od nowa.

oznacz moderatorów

acppro
#7 Wielbiciel#

Dzięki, to jest do zrozumienia, jednak w tym przypadku wszystkie te części z zawyżonymi cenami są dostępne u innych w tzw "normalnych" cenach (nawet jeśli to już jest złom elektroniczny) To chyba nie o to chodzi.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Towar jest tyle wart ile ktoś chce za niego zapłacić. To podstawowe prawo handlu. Jego towar jego cena, nie nam wnikać może po nicku z niego entuzjasta taki że z domu graciarnie zrobił i żona zapowiedziała że go wywali jak się gratów nie pozbędzie to pokazał że wystawił na allegro no ale że się jakoś sprzedać nie może to cóż on winien

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@acppro: w mojej skromnej ocenie zawyzone ceny sugerują polowania na jelenia/osobę która nie ma odpowiedniej wiedzy.

 

oznacz moderatorów

acppro
#7 Wielbiciel#

Niestety też mi tak wychodzi, ale są inne opcje

1.Chińczyk, który przyniósł na piechotę na plecach trochę staroci do Polski i tak mu wyszły koszty

2.Chińczyk sprzedający na Allegro, gdzie 90% to koszty przesyłki

3. Nasz, ściągający towar z **piiip**s, gdzie 90% to koszty przesyłki.

4. Nasz, który jeszcze nie doszedł do siebie.

5. Nasz, który bardzo nie chce sprzedać tego co chce sprzedać.

6. Nie wiem

Nie oceniajmy pochopnie człowieka.

oznacz moderatorów