anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ceny z innej planety -celowe działanie

acppro
#7 Wielbiciel#

Witam.

Czy może ktoś się z tym spotkał lub wie po co się robi celowe astronomiczne ceny na stare używane części komputerowe podniesione do absurdalnych poziomów wyższych niż kiedy były nowe wiele lat temu. Nie są to zabytki. np płyta MSI Z370 SLI nowa 500, używana 400 (to też cud) a u ENTUZJASTA--PC 1800zł. 10-cio letnia karta dźwiękowa nowa 500zł, używana 300zł , ENTUZJASTA--PC 1200zł. To chyba najlepsze 7-letni procesor, obecnie prawie bezużyteczny i7-4790k, nowy 1400zł, używany 650zł (już przepłacony), ENTUZJASTA--PC 2700zł. Cokolwiek się nie weźmie z oferty ENTUZJASTA--PC wszystko jest z innej planety. ENTUZJASTA--PC działa z Nowego Sącza i opisy są polskie. Sprzęt który oferuje nie ma właściwie obecnie żadnej wartości obliczeniowej względem nawet najsłabszego nowego. Stosunek wartości do ceny - wielkie zero.

Podpięty chińczyk, zarabiający 90% na przesyłkach ? Dopalacze? Poszukiwanie kompletnego **piiip**y kupca, a może robienie z ludzi **piiip**ów (co chyba powinno interesować Allegro) O co chodzi?

 

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

Ziolko39
#21 Demiurg#

@acppro ad1 > bzdura > nie wiem po co?

ad2 > też bzdura

ad3 > wprowadzasz w błąd > na. A.....s 85% przesyłek jest darmowa

ad4 > obrażasz kogoś kogo nie znasz > tak właściwie nie wiadomo dlaczego i za co 

ad5 > ok.

ad6 > przeszkadza Ci?

 

 

 

 

 

 

 

 

oznacz moderatorów

acppro
#7 Wielbiciel#

Nie chciałem nikogo obrazić, a jeśli ktoś się jednak poczuł urażony to przepraszam. Nie chodzi o tego sprzedawcę, ale o zjawisko cen nieadekwatnych do wartości towaru i skąd to się bierze. np inny przypadek,   procesor wystawiony za 60tys obok tych samych procesorów kosztujących 25tys. Pomyłka, próba wykorzystania momentu braku innych ofert? Różnie.

Sugestia o próbie oszustwa cenowego w przypadku tego sprzedawcy  jest zbyt szybkim moim wnioskiem, za co jeszcze raz przepraszam. Natomiast dysproporcja miedzy ceną towaru a jego faktyczną funkcjonalnością i realną ceną jest zbyt duża na wyjątkową niekorzyść kupującego. To skrajny przypadek, ale mam nadzieję, że nikt się z powodu tego faktu nie obrazi.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@acppro  cene ksztaltuje rynek. To znaczy jeśli sprzedający chce otrzymac określoną cene a kupujący chce ją zapłacić to ( o ile sprz4edający nie jest monopolistą) to nic nikomu do tego.

Dokładnie w taki sposób sa wyceniane wszystkie przedmioty kolekcjonerskie. Osobiście nie zajmuje sie kolekcjonerstwem i także mógłbym powiedzieć że jeśli ktoś sobie życzy kilkaset zł czy kilka tysięcy za kawałek papierka z przed kilkudziesięciu lat ( czyt stary banknot) to mógłbym uważać że naciąga innych bo dla mnie jest on zupełnie bezwartościowy. Lecz jeśłi ten ktoś znajdzie osobe która zgodzi sie mu taką cene zapłacić - to ani mnie ani nikomu to oceniać

W przypadku który opisujesz sytuacja jest dokładnie taka sama. Sprzedającyc życzy sobie relatywnie dużo za stosunkowo mało warte przedmioty. Lecz jeśli nikogo nie wprowadza w bląd ani w opisie ani w zdjąciach aukcji to ma do tego pełne prawo. Być może nie znajdzie sie nikt aby taką cene zapłacić a jeżeli sie znajdzie to także ma prawo za taką cene dany przedmiot kupić. Dla mnie Twoje zarzuty sa naprawde dziwne

A to czy przedmiot jest kolekcjonerski czy nie to ju tutaj nie ma żadnego znaczenia. Bo przedmioty kolekcjonerskie tak samo dla jednej osoby mają ogromną wartość a dla innej sa zupełnie bezwartosciowe

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Niekoniecznie .Takie wysokie ceny mają swoją rolę . Wystawiając przedmiot w normalnej rynkowej cenie a jednocześnie bycie drobnym sprzedawcą mamy marne szanse by go ktoś zauważył ,ale jak ktoś wywinduje cenę to jest ona zauważalna i trafiają się tacy co chcą zapytać dlaczego taka? W ten sposób można zdobyć klienta któremu po rozmowie i wytłumaczeniu sprzedać dany produkt po cenie rynkowej . To może być tania forma reklamy ale działa .

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@acppro  co do owego sprzedającego to co innego jest "ciekawe".Mianowicie zdaje się, że mają kilka różnych kont na ten sam adres. Konto dostanie negatywy tak, że jest mało % i zakładają sobie następne konto. "Tak, że tego".... 😛

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Skill_Player ale wiesz że allegro za nieprzestrzeganie regulaminu zawiesi ci konto plus konta powiązane? Wiec wyłapanie dużej ilości negatywów = blokada wszystkich kont które uzna za powiązane także ten tego firma sprzedający nie pobryka 

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@az1rael ale to nawet nie chodzi o zawieszenie konta tylko, że połapali trochę negatywów procent poleceń poleciał blisko 98% i ciach, zakładają następne konto.

Ja obserwuje bo akurat jak już sprzedaje to w tej samej kategorii. Generalnie allegro z tymi multi kontami przeholowało.

Ja do nich nic nie mam ale dziw nad dziwy dla mnie. O wiele więcej skarg, np. na forum PC LAB jest na firmę Carolus z Warszawy, też sprzedają elektronikę.

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Dziwi Cię to? Mnie ani trochę. Negatyw można złapać za cokolwiek a nawet jeśli się zrobi wszystko na 110% to może trafić się cwaniak który "hehe usunie negatywa za 100 zł".

 

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Ja rozumiem "niesłusznego negatywa" bo sam dostałem ponad rok temu jednego takiego ale niektórzy przeginają z "produkcją" nowych kont.

To konto i te ceny to chyba zrobili tak aby trollować ludzi, i się założyciel tematu dał zrobić 😂 

oznacz moderatorów