anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Chcę zwrócić towar, czy powinnam czekać na odpowiedź na odstąpienie od sprzedającego?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:48583350
#7 Wielbiciel#

Witam mam oytanir. Zakupiłam towar poprosiłam o fakturę teraz chce odstąpić od umowy wysłałam formularz zwrotu czy powinnam czekać na odpowiedź sprzedającego czy wysłać towar bez odpowiedzi od sprzedającego. 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2
_Likos_
#21 Demiurg#

@Client:48583350  jeśli jesteś osoba fizyczną (konsumentem) lub osobą fizyczna prowadzącą działalnośc lecz kupowany przedmiot nie był bezpośrednio związany z prowadzoną przez Ciebie dzialalnościa a nie minęlo 14 dni od otrzymania towaru mozesz odstąpić od umowy i po prostu odesłać towar.

Jeśli faktura byla na spółke lub zakup był związany z prowadzoną przez Ciebie działalnością wówczas prawo odstąpienia od umowy może Ci nie przyslugiwać. W takim wypadku decyzja o przyjeciu zwrotu będzie nalezala do sprzedającego i nalezałoby sie z nim skontaktować i zapytać czy przyjmie zwrot.

oznacz moderatorów
markam43
#13 Ambasador#

@Client:48583350 Jeżeli formularz zwrotu był dostępny to znaczy, że sprzedawca przyjmuje zwroty, więc nie musisz na nic czekać - wysyłaj. Faktura na osobę prywatną i na jednoosobową firmę nie jest żadną przeszkodą. Towar kupiony na firmę nie powinien mieć bezpośredniego związku z profilem działalności.

oznacz moderatorów