anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co mam zrobić z niechcianym zakupem?

myshone
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry!

Mam problem z dziwnym zakupem na moim koncie. Chodzi o to że zrobił "ktoś" zakup jakiegoś soku z granatu za prawie 50 zł, obciążyło moją kartę służbową ale że ja jestem zalogowany na 1 komputerze to nie mam pojęcia kto mógł to zrobić. Nikt do tego komputera nie ma dostępu oprócz mnie. Co mam robić?! Na razie to jestem w szoku... 

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

xyz96
#21 Demiurg#

@myshone Anuluj zakup w zakładce Moje zakupy po kliknięciu Szczegóły lub kliknij Zwróć produkt. Sprzedawca odda Ci pieniądze niezwłocznie, o ile nie wysłał jeszcze towaru. Jeśli wysłał, odbierz paczkę, zrób zwrot w zakładce Moje zakupy i ją odeślij. Aby uniknąć takich sytuacji, usuń zapisaną kartę z danych Allegro.

Anulowanie; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/sposoby-zakupow/jak-anulowac-zakup-rKDAEXOx8iX

Zwrot; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zasady-zwrotow-i-reklamacji/jak-poinformowac-sprzedajacego-o...

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  czyżby włam ? , ale dla 50 zl ?

oznacz moderatorów

myshone
#9 Pomysłodawca#

nie mam pojęcia. Ale paczkomat jedzie do mnie ... już jest u mnie w miejscowości paczka wydana do doręczenia...

oznacz moderatorów

Client:101806177
#9 Pomysłodawca#

@myshone  Nie odbieraj. Wróci do nadawcy

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@myshone Jeżeli to paczkomat, możesz nie odbierać - przesyłka wróci bezpłatnie do sprzedawcy. Anulować zakupu już nie możesz, ale zrób zwrot w zakładce Moje zakupy, to będzie odstąpienie od umowy - sprzedawca odda Ci całą wpłatę.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

myshone wszczegółach zakupu maszdane odbiorcy , zweryfikuj numer telefonu . Może miałeśw koszyku i zapłaciłeś nieświadomie robiąc inny zakup.

oznacz moderatorów

myshone
#9 Pomysłodawca#

Nie nie miałem na 100%, nie kupuję żywności przez Internet i to w takie upały.

oznacz moderatorów

myshone
#9 Pomysłodawca#

Nie robiłem w tym czasie zakupów na Allegro. W momencie zakupu - 15:57 byłem u fryzjera 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@myshone Ktoś jednak to zrobił, albo zostawiłeś komp. włączony i zalogowany albo ktoś ma dostęp do twojego konta.Możesz nie odbierać z paczkomatu, wystarczy że zrobisz zwrot w zakładce Zakupy Allegro - zwrot towaru.png

oznacz moderatorów

myshone
#9 Pomysłodawca#

na pewno nikt nie ma dostępu do mojego komputera. Tego jestem pewny.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@myshone Napisałem Ci co i jak zrobić, najszybciej.😁

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

myshone cóż , pozostaje Ci odstąpić od umowy , moderatorzy sprawdzą niebawem czy nie doszło do włamania .Podpięta karta niestety nie jest dobrym pomysłem .

oznacz moderatorów

myshone
#9 Pomysłodawca#

Po co więc Allegro włącza taką funkcję trzymania karty na koncie. Jakbym nie zaufał że jest to bezpieczne w życiu bym nie dodał.

oznacz moderatorów

myshone
#9 Pomysłodawca#

już usunąłem 👍

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Oczywiście zmień jeszcze hasło do konta na Allegro, włącz dwustopniowe logowanie do Allegro. Zakładam, że do komputera też logujesz się hasłem/pinem jako jedyny użytkownik. Przeskanuj komputer programem antywirusowym. 

Samo z siebie się nie kupiło 😉

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@myshone przesłałam to do weryfikacji przez nasz dział bezpieczeństwa. Na Twoim koncie nie doszło do włamania ani do podejrzanego logowania. Zakup został dokonany z innego IP, ale ze znanego urządzenia (komputer). Włączyłeś już dwustopniowe uwierzytelnianie, więc Twoje konto jest zabezpieczone. Podejrzewamy, że do konta miała dostęp osoba z Twojego otoczenia, być może nawet nie jest świadoma, że dokonała zakupu z Twojego konta.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów