anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co mogę zrobić, gdy Sprzedający sprzedał towar w innym miejscu i nie chce zrealizować zamówienia?

MAMY ROZWIĄZANIE!
arek121281
#7 Wielbiciel#

Kupiłem laptopa w piatek. Dzisiaj zadzowonił do mnie sprzedający, że niestety laptop, który kupiłem, został sprzedany w sklepie stacjonarnym. Sprzedawca zapomniał zdjąć oferty. Moje pytanie , co w takim przypadku. Mam zamiar wystawić sprzedającemu negatywną opinię. Angażuje swój czas w znalezienie czegoś fajnego. Z drugiej strony zanim to zrobię chce wiedzieć czy sprzedawca ma prawo to , czy może jednocześnie sprzedawać poza allegro. Nie był to zakup na allegro lokalnie.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
xyz96
#21 Demiurg#

Masz prawo wystawić negatywną ocenę i to zrób. Ostrzeżesz tym innych kupujących przed nieuczciwymi praktykami tego sprzedawcy. Zawarłeś z nim prawnie wiążącą umowę, możesz oczekiwać dostawy towaru po wpłacie. Sprzedawca powinien się wywiązać z zawartej umowy, Allegro to nie zabawa. 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@xyz96 No proszę proszę, tutaj https://spolecznosc.allegro.pl/t5/sprzedaj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/allegro-lokalne-zapomnia%C5%82... jakoś nie byłaś tak skrajnie radykalna w poradach. Dlaczego?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

O Wielki Potworze Spaghetti!

Kopara opadła. Naprawdę pytasz czy sprzedawca może sprzedawać po za allegro? 

oznacz moderatorów
arek121281
#7 Wielbiciel#

Ciesze się pomogłem z koparą że wreszcie opadła. Zapytałem w kontkście przycisku 'Zgłoś naruszenie zasad' i opcji sprzedaż poza Allegro. Po co w takim razie taka opcja? Kiedy sprzedaż poza Allegro narusza zasady.

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Służy to między innymi temu, kiedy dostajesz od sprzedającego propozycję zakupu poza serwisem (żeby nie płacili prowizji) - najczęściej jest to informacja telefoniczna czy ulotka z nazwą strony zachęcająca do wejścia na inny serwis. To całkiem inna bajka 😉

oznacz moderatorów
arek121281
#7 Wielbiciel#

No tak nie pomyślałem o tym.Dzięki. Allegro dba o swoje interesy, zresztą nic w tym dziwnego. 

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

Witaj @arek121281 ,

opisz swoją sytuację w odpowiednim komentarzu do transakcji, żeby ostrzec przed tym sprzedawcą innych kupujących. Masz do dyspozycji 500 znaków i ocenę "gwiazdkową" w trzech obszarach. W opisie nie używaj nicku sprzedawcy, ani słów uznawanych za obraźliwe. Pamiętaj, żeby opis był zgodny z faktycznym przebiegiem transakcji. Jeśli obawiasz się, że sprzedawca mógłby zechcieć usunąć Twoją ocenę, to nie dodawaj opisu słownego w ogóle i zaznacz tylko odpowiednią liczbę gwiazdek. W takim przypadku Allegro nie będzie miało podstaw do usunięcia Twojego komentarza.

Daj znać sprzedawcy i pracownikom Allegro, że nie akceptujesz marnowania swojego czasu i pieniędzy przez ten formularz: https://allegro.pl/dyskusje/nowa. Jeśli nie uzyskasz satysfakcjonującej odpowiedzi, zakończ dyskusję jako nierozwiązaną.

Jeśli już zrobiłeś wpłatę, domagaj się zwrotu swoich pieniędzy razem z ustawowymi odsetkami. Bywa, że sprzedawcy traktują wpłaty do kupujących jak darmowe pożyczki chwilówki. Inni kupujący powinni wiedzieć, że ich pieniądze mogą być w ten sposób wykorzystane.

Jeśli sprzedawca nie zechce zwrócić Twoich pieniędzy, odczekaj 14 dni od zakupu i złóż wniosek o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących.

Pozdrawiam.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
arek121281
#7 Wielbiciel#

Dzięki za odpowiedź.

oznacz moderatorów