anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co muszę zrobić, aby odstąpić od umowy?

mirek486
#8 Zapaleniec#

Zwróciłem  05.01.2021towar który zakupiłem w dn. 23.12.2020 na aukcji (9990005251) , sprzedający kazał mi powiadomić Allegro celem zwrotu dla niego prowizji i nie wiem jak i gdzie to mam zrobić.

Kto informuje allegro o odstąpieniu od umowy kupna towaru i zwrocie prowizji dla sprzedającego?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

pinsplash
#21 Demiurg#

@mirek486 Nikogo nie powiadamiasz oprócz Sprzedającego że odstępujesz. To on występuje do Allegro o zwrot prowizji.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mirek486 Ciebie żadna prowizja nie interesuje. Otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i domagaj się zwrotu wpłaty, pomoże Ci tam pracownik Allegro.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

xyz96 - a po co od razu dyskusja? Przecież to sprawa prosta do załatwienia bez żadnych dyskusji.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

SirGuardian
#10 Popularyzator#

Znajdź zakładkę Kupione , potem znajdź swoje zamówienie. Kliknij szczegóły zamówienia. l I tam rozwiną się informacje na temat twojego zamówienia i tam masz guzik taki odnośnik chyba z nazwą zwróć towar. Trzeba podać przyczynę i podać informacje np nr konta bankowego.

 

Ja jako przedsiebiorca nie oddał by ci pieniędzy nawet z pomocą allegro puki tego byś nie wypełnił.  Na tej podstawie możliwy jest zwrot prowizji. Wyjątek jest konto nie zarejestrowane wtedy przedsiebiorca wysyła do allegro dowód przelewu zwrotnego.  O zwrot prowizji występuje przedsiębiorca jak ktoś wyżej pisał ale allegro nie odda prowizji bez tych czynności.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@SirGuardian nawet bez tego dokumentu dostaniesz zwrot prowizji. Wystarczy że zwrócisz wpłatę przez Allegro Finanse, albo prześlesz potwierdzenie przelewu na konto kupującego, dla Allegro jest to wystarczający dowód, że należy ci się zwrot prowizji.

oznacz moderatorów

mirek486
#8 Zapaleniec#

Druk został wypełniony i odesłany wraz z zakupionym towarem.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mirek486 zwróciłeś, ale jak ?  odesłałeś z pismem ( odstąpienie od umowy ) jeśli tak to nic więcej nie musisz robić ale jak wysłałeś od tak towar bez żadnej informacji to wypełnij formularz 🙂

  1. Przejdź do zakładki Kupione.
  2. Przy wybranym zamówieniu kliknij [szczegóły].
  3. Wybierz [zwróć część lub całość zamówienia], aby przejść do formularza zwrotu.
  4. Zaznacz przedmioty, które chcesz zwrócić, i wybierz z listy odpowiedni powód.
________
Κώστας
oznacz moderatorów

mirek486
#8 Zapaleniec#

Formularz wypełniony i wysłany wraz z zakupionym towarem .

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@mirek486 sprzedający sam musi wystąpić o zwrot prowizji, ale nie dostanie tego zwrotu, dopóki nie zwróci Tobie wplaty. 🙂

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

mirek486

Odsyłasz towar razem z informacją o odstąpieniu od umowy. Możesz skorzystać z Allegro (jak pisał sprzedający), możesz skorzystać z gotowego formularza dostępnego w internecie, na stronie aukcji, możesz to napisać ręcznie lub wysłać e-mail do sprzedawcy. Masz sporo możliwości do wyboru.

Oczywiście najlepiej i najszybciej jest - zgłosić zwrot przez Allegro i dołączyć dowód zakupu do zwracanego towaru. W przypadku braku dowodu zakupu - sprzedający sobie z tym poradzi, lecz to zajmuje sporo czasu.

SirGuardian Ci napisał jak to zrobić. Nie zgodzę się natomiast z drugą częścią wypowiedzi SirGuardian odnośnie zwrotu. Niezgodne z żadnym prawem. Zwrot prowizji od All nie ma nic wspólnego z odstąpieniem od umowy, a w tym przypadku też możliwy - tylko sprzedawca musiałby przesłać potwierdzenie przelewu do ALL.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@mirek486 Co ciebie obchodzą prowizję itd. odsyłasz towar, sprzedawca ci zwraca środki i koniec.

oznacz moderatorów