anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co w przypadku opóźnienia zamówienia i wzrostu ceny towaru

trotrex
#4 Eksplorator#

Pod koniec maja zeszłego roku zakupiłem Macbooka Air m2 8GB w przedsprzedaży z realizacją zamówienia w grudniu.

Zapłaciłem za niego wówczas 4800 zł, w tym momencie najtańszy taki laptop nowy na allegro kosztuje 5600 zł. 

Jest kwiecień, a ja nie otrzymałem towaru który miał być w grudniu, sprzedawca mówi że nie przyszedł mu towar - to jest 4 miesiące opóźnienia. Nie chciałem odwoływać zamówienia i zwrotu 4800 zł,  bo potrzebuje laptopa - czy da się jakoś załatwić abym otrzymał sprzęt, a nie pieniądze? Proszę o radę. @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

LEW433
#21 Demiurg#

Nie, jak sprzedajacy Ci zwróci środki to Allegro nic nie zrobi, pozostaje Ci sąd.

oznacz moderatorów

trotrex
#4 Eksplorator#

Czyli pozostaje mi czekać i może wyślą... ok.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Może wyślą może nie, skoro minął termin wysyłki???? nie wiem ....ale decyzja należy do Ciebie.🤗

oznacz moderatorów

trotrex
#4 Eksplorator#

Tylko to nie jest tak że nie ma kontaktu ze sprzedającym. To jest legitny sklep który cały czas mówi że wyśle i ma normalnie towar na Allegro. Chodziło mi o to czy jeśli założę dyskusje z Allegro że chce laptopa bo sprzedawca nie dotrzymał warunków umowy to czy Allegro mi pomoże to ogarnąć czy max co mogę liczyć to zwrot kwoty którą zapłaciłem...

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@trotrex za pośrednictwem Allegro, max na co możesz liczyć, to zwrot zapłaconej kwoty za towar.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@trotrex Nie bardzo rozumiem dlaczego nie poczekałeś jeszcze 4-5 lat???? Zawaliłeś wszystkie terminy a sprzedawca się cieszy. Mozesz próbować przez Allegro ale dla mnie to pachnie sądem.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

trotrex
#4 Eksplorator#

Allegro protect jest na bodajże 2 lata, rękojmia tak samo... Różnica żadna dla mnie czy bym to zgłosił 3 miesiące temu czy teraz. 

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@trotrex rękojmia nie ma tu nic do rzeczy, dotyczy wad towaru który masz, jej bieg wszak zaczyna się od momentu wydania towaru. 🙂

oznacz moderatorów

trotrex
#4 Eksplorator#

Ok, racja. Natomiast allegro protect obowiązuje w przypadku nie otrzymania towaru na co mam dowodu w rozmowie ze sprzedającym.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@trotrex AP nie ma zastosowania jeśli np. sprzedający zdecyduje się zwrócić ci środki tylko jeśli nie będzie ani kasy, ani towaru. 

oznacz moderatorów

trotrex
#4 Eksplorator#

Dlatego założyłem ten temat aby się dowiedzieć czy Allegro ma rozwiązanie np. kary umowne związane z niewywiązania się z umowy które mogą pokryć różnice w cenie... Czy z grę wchodzi tylko ewentualne dochodzenie odszkodowania na zasadach ogólnych w związku z zaistniałą sytuacją.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@trotrex Opcje są w zasadzie takie: 

  • czekasz na sprzęt i liczysz, że jednak go otrzymasz w takiej cenie jaką zapłaciłeś - jeśli sprzedający chciałby się „wymigać” to już dawno by zaproponował zwrot środków
  • Czekasz na sprzęt i się ostatecznie nie doczekujesz - sprzedający zwraca Ci pieniądze i wtedy możesz się domagać realizacji zamówienia na drodze sądowej
  • rezygnujesz z zamówienia i prosisz o zwrot środków 
oznacz moderatorów

trotrex
#4 Eksplorator#

Czyli w sumie to jedynym sensownym rozwiązaniem jest czekać

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak nie masz innej alternatywy.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@komis-bell zaraz będzie rok od zakupu, naprawdę sądzisz że wszystko jest w porządku?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@pinsplash Oczywiście, że tak nie sądzę. Przedstawiłem jedynie jakie są realne rozwiązania. 
Ja osobiście nigdy nie kupuję niczego w przedsprzedaży a w takiej sytuacji już dawno poprosiłbym o zwrot środków. 

oznacz moderatorów

trotrex
#4 Eksplorator#

@pinsplash Czy Twoje komentarze wnoszą cokolwiek oprócz tego, że nie możesz się nadziwić ile czasu czekam na towar?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nic Allegro nie zrobi sprzedawcy jak zwróci Ci środki ale jak założysz dyskusję i odznaczysz jako nierozwiązaną to także nic nie będzie jak duży sprzedający.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak jak założysz dyskusję to sądzę że sklep zwróci Ci od razu środki i urwie dyskusję.

oznacz moderatorów