anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co z moją umową z PZU?

MAMY ROZWIĄZANIE!
VanFanClub
#9 Pomysłodawca#

Przed Świętami kupiłem fabrycznie nowy telewizor z dwuletnią gwarancją i dodałem opcję 5 letniej gwarancji realizowanej przez PZU, za co dopłaciłem ponad 300 zł. Telewizor odebrałem zgodny z opisem lecz nie było w paczce umowy na 5 letnią gwarancję. Umowa nie została doręczona także mailem. Sprzedawca twierdzi, że to nie on wystawia takie umowy i o niczym nie wie. Allegro, które w utworzonej do dostawy dyskusji, pytane o umowę z PZU przestało się odzywać. Pieniądze pobrane - umowy nie ma. Co robić?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
xyz96
#21 Demiurg#

@VanFanClub Tę dodatkową gwarancję wykupiłeś na aukcji Allegro? Zapłaciłeś za to sprzedawcy, czy innemu podmiotowi odrębną płatnością? Z kim zawierałeś umowę na dodatkową gwarancję? Domagaj się wyjaśnienia w Dyskusji, wzywaj tam pracownika Allegro. Jeśli to nie pomoże, zapytaj tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5... Napisz tu za klika dni, co Ci Allegro odpowiedziało.

Jeżeli dodatkowa gwarancja była oddzielną umową i tej gwarancji po wpłacie nie masz, możesz wystąpić z wnioskiem zwrot tych 300 zł z Programu Ochrony Kupujących;

https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

oznacz moderatorów
VanFanClub
#9 Pomysłodawca#

Produkt w koszyku miał dodatkowo dokupioną na aukcji opcję ubezpieczenia / rozszerzenia gwarancji. Nowe telewizory sprzedawane na Allegro mają taką opcję. Nie zależy mi na zwrocie 300 zł tylko na zakupionej dodatkowej gwarancji.

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@VanFanClub Tu poczytaj, a jak się nie dowiesz, na dole strony jest link to kontaktu.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/ubezpieczenie-przedmiotow/warunki-ubezpieczenia-dla-przedmio...

Ula

Ula
oznacz moderatorów
VanFanClub
#9 Pomysłodawca#

Brak informacji o polisie w warunkach - szczególnie brak informacji o sposobie doręczenia umowy, umowa rzekomo zawarta nie została przesłana ani przez PZU ani przez sprzedającego ani przez Allegro. Pieniądze pobrane przy zakupie przez płatności Allegro, jako powiększenie należności za telewizor, nie zostały wpłacone sprzedającemu i nie wiem gdzie są, bo nikt o tym nie pisze. Może są na koncie PZU, ale PZU nie potwierdziło wpływu.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@VanFanClub Wyjaśniaj to z Allegro do skutku i wklej tu odpowiedź. Oby się tylko nie okazało, że to jednak jakaś ściema i że rzeczywiście możesz się starać tylko o zwrot tych 300 zł. Po upublicznieniu tematu masz teraz większe szanse na rozwiązanie problemu.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@VanFanClub E-mail z polisą oraz dokumentami ubezpieczenia powinieneś otrzymać od Ubezpieczyciela czyli PZU. 

Jeśli wiadomość do Ciebie nie dotarła, skontaktuj się w tej sprawie z PZU - 801 402 204 (specjalna infolinia dla Klientów Allegro, czynna w dni powszednie, w godzinach 8:00 - 18:00).

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów