anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić z przedmiotem, który mi został po Allegro POK

MAMY ROZWIĄZANIE!
MaksymKordek
#8 Zapaleniec#

Co mogę zrobić z przedmiotem za który dostałem rekompensatę z programu ochrony kupujących? Czy mogę sprzedać?

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24
Vryko
#18 Luminarz#

Jakim cudem dostałeś rekompensatę, skoro masz towar? Ale jeśli nawet, to masz teraz i towar i pieniądze. A to już bezpodstawne wzbogacenie. A co podpowiada Ci uczciwość?

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Vryko I sumienie😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
MaksymKordek
#8 Zapaleniec#

Nie chce nic przywłaszczyć. Nie potrzebuje tego i chce się tego pozbyć mógłbym to zwrócić ale kupujący nie odpisuje na dyskusji i napisał, że mam to załatwić przez allegro.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@MaksymKordek Sprzedawaj, ale już za samo posiadanie go, mimo przyznania rekompensaty, możesz mieć paragraf z kk.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
MaksymKordek
#8 Zapaleniec#

Nie chce nic przywłaszczyć. Nie potrzebuje tego i chce się tego pozbyć mógłbym to zwrócić ale kupujący nie odpisuje na dyskusji i napisał, że mam to załatwić przez allegro. Nie mam jego adresu wiec nie mam gdzie wysłać. Napisałem teraz na dyskusji do allegro co mam zrobić 

oznacz moderatorów
ACCURON
#13 Ambasador#

podaruj ojcowi rydzykowi

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@MaksymKordek Wg uczciwości zwróć sprzedającemu.

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@MaksymKordek Droga jest tylko jedna. Jeżeli dostałeś towar, za który przyznano Ci wcześniej zwrot pieniędzy z POK, należy napisać do Allegro i zwrócić im te pieniądze.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
MaksymKordek
#8 Zapaleniec#

Nie chodzi o to, może źle napisałem pytanie. Chodzi o to, że dostałem uszkodzony przedmiot i za to dostałem rekompensatę.

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@MaksymKordek  Jak uszkodzony, to wyrzuć do kosza i zapomnij 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Uszkodzony jest, ale chce wystawić na Allegro i sprzedać????😁

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@MaksymKordek Przede wszystkim cieszy fakt, że POK na Allegro dosyć sprawnie działa. Jeśli wiesz, że kupujący tego przedmiotu nie chce, zapytaj Allegro, czy oni są nim zainteresowani. Jeśli nie, zrób z nim co chcesz. https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=6464910c-6c94-4a98-8205-c92e3ce82158&subjectId=460985e0-b...

Aha, i nie obawiaj się w tym przypadku żadnych paragrafów 🙂

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96  jak nie jak dostał towar i odszkodowanie jest na to paragraf 🙂

Część IV. Rozpatrzenie zgłoszenia o przyznanie rekompensaty

6. W razie gdy Kupujący otrzymał świadczenie nienależne bądź Sprzedający naprawił powstałą szkodę, Kupujący zobowiązany jest do niezwłocznego, nie później niż w terminie 7 dni, zwrotu otrzymanej od Allegro.pl rekompensaty na rachunek o numerze 63 1140 1124 0000 5165 0800 1010.

________
Κώστας
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11 No tak, kupujący otrzymał uszkodzony towar, Allegro wypłaciło mu z tego tytułu rekompensatę, a on teraz musi oddać te pieniądze 😄

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@kostas11 Miałem raczej na myśli kk i art. 284/286. Skoro dostał kasę z POK-u, to powinien zwrócić przedmiot sprzedającemu, chyba że ten wyraźnie mu napisze, że może z nim zrobić co chce (aczkolwiek braku kontaktu nie uznawałbym za przyzwolenie).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
MaksymKordek
#8 Zapaleniec#

Sprzedający nie odpisuje na allegro, spokojnie o wszystkim wie allegro i czeka na jego odpowiedz, także nie nie jest niezgodnego z prawem jeżeli allegro mi kazało tak zrobić. 

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@MaksymKordek   OK,  ale  czy długo  już  czekasz na łaskawą  odpowiedź  sprzedającego?

No  bo  cackanie  się  z  czyimś  złomem,  pilnowanie go,  odkurzanie,  zabezpieczenie  żeby  broń boże  ktoś nie  uszkodził  albo nawet  ukradł,  to  naprawdę  jest  kłopot. Rozumiem, kilka dni  ale jeśli dłużej?  Mógłbyś policzyć  tzw  koszty  magazynowania,  tyle  że  to  chyba tylko  firmy mogą  liczyć bo mają magazyny i mają koszty.  Prywatnemu  trudniej to wyliczyć, ale przecież jakaś  rekompensata  za pilnowanie  czyjejś  własności się należy.

A co inni  o tym sądzą?

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@br. jeżeli Allegro zwróciło mu pieniądze, to niech od Allegro upomina się o odebranie tego złomu🙂

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@MaksymKordek A od kiedy to allegro orzeka, co jest zgodne z prawem, a co nie? Przecież co chwilę jakiś konsultant podkreśla, że allegro nie ma kompetencji sądu i nie jest stroną umowy.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów