anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Cwaniactwo

MAMY ROZWIĄZANIE!
bajcia
#11 Animator#

https://allegro.pl/oferta/klej-do-basenu-stelazowego-intex-laty-latki-9360305149 

 

Piekny opis, prawdziwy majstersztyk :

Przedmiotem sprzedaży jest PROFESJONALNY zestaw do załatania basenu Intex.

Zestaw oryginalny, przeznaczony do basenów firmy Intex. Jako jedyny zapewni trwałe, elastyczne i niewidoczne sklejenie dziury czy pęknięcia.

Duża łatka o rozmiarze 400cm kw., oraz klej identyczny jaki jest używany fabrycznie w Intex zapewni łatwą i trwałą naprawę!

Do tego zdjęcia tubki, niekoniecznie tego co się otrzyma w przesyłce. Ważene, że widac niezbyt wyraźnie, jakąs tuubkę. A wewnatrz przesyłki wypakowany z oryginalnego opakowania klej Technicqll R-334 (przykładowa oferta )

https://allegro.pl/oferta/klej-do-miekkiego-pvc-technicqll-20ml-8254429012  dostepny w każdym markecie budowlanym plus folia PCV, również Technicqll ( https://allegro.pl/oferta/folia-pvc-8-4cm-50cm-technicqll-5318781789 ) i równiez wypakowana z oryginalnego opakowania, wszystko włozone do woreczka foliowego i zgrzane kiepską zgrzeawarka albo żelazkiem. Za ten zabieg wypakowania i wsadzenia do woreczka klient płaci ponad 40 zł więcej jak wartość produktów. To się nazywa przedsiebiorczość !. Swewgo czasu to sie nazywało spekul;acja i było prawem karane. Nie mogłem uwierzyć jak rozpakowałem kopertę. Byłem przekonany, ze kupuje oryginalny klej Intex i za takowy byłem skłonny zapłacić.

IMG_20200622_231459.jpgIMG_20200622_231522.jpg

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26
LEW433
#21 Demiurg#

@bajcia I co w tym dziwnego ,poczytaj tu piszących to się przekonasz że większość dałaby mu złoty medal za pomysł

oznacz moderatorów
bajcia
#11 Animator#

co w tym dziwnego ? No zapewne nic. Dla jednego pomysł, dla drugiego zwykłe oszustwo. Tak po prostu : oraz klej identyczny jaki jest używany fabrycznie w Intex - czy aby na pewno ?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Dla mnie cwaniactwo ale w dzisiejszych czasach chwalone

oznacz moderatorów
bajcia
#11 Animator#

Tak samo jak wywindowanie do absurdalnych cen maseczek w kwietniu. Na szczęscie na cwaniactwo są również instrumenty i nier omieszkam z nich skorzystać 🙂

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@bajcia Maseczki ? Wielcy zarobili miliony i to dla naszego dobra i to za nasze pieniądze To dopiero "cwaniactwo" W oczach wszystko w porządku bo to kasa Polaków

oznacz moderatorów
bajcia
#11 Animator#

Ale ceny dla przeciętnego kowalskiego były normalne, a że wymusili obowiązek noszenia i zmusili do kupna milionów sztuk to i zarobili. Im wolno wszystko, nawet drukować karty wyborcze na własną rękę.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@bajcia ja bym jeszcze pomęczył sprzedawcę o tą łatkę 400cm2 😄 Łatka musiałaby być wielkości basenu 😄

oznacz moderatorów
bajcia
#11 Animator#

nie żartuj.To się zgadza, zaledwie pasek 8,2 cm długości 50 cm. Łatwo policzyć 8,2cmx50cm =410 cm2

No i sprzedawca miałby a mnie HAHA, gdybym otworzył wworeczek. Wszak wtedu y towar miałby uszkodzone opakowanie, a tak , zwrot jutro pojedzie do cwaniaczka.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@konto zamknięte 20x20 cm to 400 cm2 - mały jakiś ten basen, tak bardziej kaczka bym rzekł😂

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Faktycznie 😄 Mój błąd 😉

oznacz moderatorów
KostekMax
#10 Popularyzator#

No bez jaj. Wszystko było ładnie opisane i pokazane na fotach.
Jak komuś się nie chce chodzić po sklepach i kupować poszczególne elementy to ma ułatwione - cały zestaw.
A to że drożej... no wiesz równie dobrze można by tak restauracje z pizzą oskarżać bo to zwykła mąka ze spożywczaka, jajka, ser etc i kupowane osobno taniej wyjdzie 🙂

oznacz moderatorów
bajcia
#11 Animator#

 



Mylisz kolego pojęcia. Jeżeli w pizzeri ktoś ci poda pizzę dr E.....,zamiast pizzy firmowej, z pieca itd, robionąna miejscu  to jest to normalne oszustwo.Chyba, że uważasz inaczej.

Nie idę do pizzeri, żeby zjeść mrożoną pizzę, którą ktoś odgrzał, tylko na pizzę, którą ktoś dla mnie zrobił, gdzie moge wybrać dodatki płacę za lokal, obsługę, atmosferę, tak samo jak za to samo piwo, które w dyskoncie kosztuje 2,99 zł, w hurtowni jeszcze mniej, podane w restauracji,zapłacę bez zmróżenia oka 9, 10 czy nawet 20 zł. Bo to jest moja decyzja i w menu nikt nie pisze, że jest to piwo Miller (kiepskie swoją drogą), czy Guines a przynoszą ci butelkę bez etykiety, albo juz nalane w szklance piwo z taniego dyskontu za 1,2 zł. Bo gdybyś w restauracji zamówił Ale, czy Grolsha a dostał najtańsze siki to uważąłbys, że to świetny pomysł ?

. Bo świadomie zamawiam to piwo i wiem, że zapłace więcej, natomiast tu zapłaciłem nie za to, że ktoś przepakował, tylko za to, że : klej identyczny jaki jest używany fabrycznie w Intex

Czy taki dostałem ? Prosze odpowiedzieć na to pytanie.Czy zdjęcia pokazywały oferowany do sprzedaży produkt, czy opis przedstawiał nazwę kleju ?

To tak ładnie zostało opisane , jasno i przejrzyście ?

Jeżeli w opisie byłoby : klej do miękkiego PCV, idelanie nadaje sie do klejenia basenów rozporowych Intex, Bestwey i innych marek, to bym nie zająknął się nawet. Ponieważ ten klej i ta folia do tego słuzy, ale sprzedawca świadomie wprowadził mnie w bład. Oczywiście zawsze można domniemać, że Intex klei baseny Technicqllem R-334. Inna sprawa, nieprzypadkowo umieszczono zdjęcia innego produktu, oraz drugą stroną tuby, tak, żeby przypadkiem nie było wiadmomo od razu o co chodzi. Pewnego razu spotkałem się z przypadkiem oferowania do sporzedaży wosku do karoserii. Na zdjęciu z kolei pokazano opakowanie wosku o dwukrotnie większej pojemności i ustalono cenę na wysokości kilka złotych niższą od średniej ceny tego wosku o tej wielkości opakowania. Natomiast wysłano wosk w opakowaniu dwukrotnie mniejszym.Gdzies tam w opisie, drobnym druczkiem była wzmianka, że jest to podstawowa pojemność. Oba opakowania są całkowicie różne, mio iż zawieraja ten sam produkt. Czy umieszczenie zdjęcia było przypadkowe ? I w jakim celu wstawiono zdjęcie innego de facto produktu ? Tylko i wyłacznie w celu sprzedaży w cenie przewyższającej o kilkadziesiąt procent  od średniej ceny rynkowej. czy uważacie, że to też jest pomysł na złoty medal ? Bo ja uważam, że to zwykłe oszustwo. Zdjęcie oferowanego do sprzedaży produktu nie odzwierciedlało rzeczywistości. Wkurzyłem się i zgłosiłem aukcje do Allegro i aukcja została usunięta. Kto z Was chciałby kupic np. opony z opisem : opony klasy premium, zdjęcia pokazujące etykietę z rewelacyjnymi osiągami, same A, cisza, hamowanie, ekonomia. A pod dom dojechałyby chińskie kartoflaki ? Bardzo dobry pomysł prawda ?

Z takimi wynaturzeniami trzeba po prostu walczyć.




 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@bajcia W tym kraju tylko się myśli jak orżnąć drugiego

oznacz moderatorów
KostekMax
#10 Popularyzator#

Ale od niepamiętnych czasów Allegro było tym miejscem gdzie przed zakupem trzeba było przeczytać aukcję wzdłuż i wszerz, wspak i od końca i małym druczkiem, przebadać sprzedającego, przegooglować wszystkie podejrzane zwroty i sformułowania słowne użyte w opisie pod kątem ewentualnych przekrętów, poczytać opinie i komentarze...

I dopiero po takiej analizie można kliknąć KUP TERAZ

To nie jest zwykły sklep czy sklep internetowy gdzie jak wybierzesz np telewizor klasy premium oryginalny to taki masz. A tutaj dostaniesz jakiegoś chinczyka po renowacji a potem 100 wyjaśnień typu że premium ale w swojej klasie cenowej etc.

Ja kupowania na Allegro nie porównywałbym  z kupowaniem w zwykłych sklepach a raczej do kupowania od chodzących po domach akwizytorach czy cyganach.

Przyjmij takie założenia a zakupy tu będą mniej stresujące 🙂

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Allegro ma przycisk KUP TERAZ, czytaj później 😉

oznacz moderatorów
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@bajcia czy otworzyłeś sprzedającemu dyskusję? Jeśli nie, możesz zrobić to w tym miejscu.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

po mojemu jeśli sprzedający prawidlowo opisał i umieścił foto nie ma żadnego przekrętu , ale nikt nie zabiera ci możliwości odstąpienia od umowy

oznacz moderatorów
bajcia
#11 Animator#

@mdrogeria Jeżeli uważasz, że zdjęcie tylnej strony tubki, wyjęte z oryginalnego opakowania fabrycznego jest prawidłowo zamieszczonym foto, sprzedawanego produktu, to masz do tego prawo. ja mam inne zdanie. Jeżeli uważasz, że prawda jest iż firma Intex uzywa identycznego kleju fabrycznie, to równiez masz do tego prawo. Ja mam prawo natomiast twierdzić, że jest to bardzo sprytnie opracowana manipulacja.

@cloudcloud  w jakim celu otwierać dyskusje ze sprzedającym ? Odstapiłem od umowy na podstawie przysługujacego mi prawa, zgodnie z ustawą. Swoje spostrzezenia umieszcze w ocenie sprzedającego.

Wcześniej juz kliknąłem to jest rozwiązane i nawet otrzymałem maila z potwierdzeniem. Nie wiem dlaczego temat nadal jest wałkowany.

 

 

oznacz moderatorów
bajcia
#11 Animator#

dodam tylko, że ząłożenie tematu nie miało rozwiązac mojego problemu, bo rozwiązałem go sam, tylko napiętnowanie takich zjawisk.

oznacz moderatorów