anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czarna lista

wgorski13
#9 Pomysłodawca#

Sprzedający dopisał mnie do czarnej listy. Owszem mieliśmy spór bo towar przyszedł lekko uszkodzony i trochę niezgodny z opisem ale doszliśmy do porozumienia i ocenę wystawiłem nawet entuzjastyczną ze względu na to porozumienie właśnie.

I teraz znów chciałem u niego licytować a tu czarna lista. Można coś z tym zrobić? Tylko nie piszcie, że nie muszę u niego kupować bo oczywiście, że nie muszę. Ale chcę....

oznacz moderatorów
35 ODPOWIEDZI 35

Vryko
#18 Luminarz#

@konto zamknięte Możesz mi podać jakiś paragraf, dotyczący tego "realnego bana na klienta"? Bo z mojego skromnego doświadczenia, wynika, że 543kc, oraz 135kw temu przeczą...

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Vryko, to w takim razie jaki cel ma CL? na to też jest paragraf, czyli możliwość odmowy sprzedaży w uzastadnionych przypadkach. No nie wiem, czy masz rację.

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@konto zamknięte 

CL jest narzędziem do poprawiania samopoczucia sprzedawców. Chodzi o to, żeby mogli się rejestrować w Cafe Allegro i pisać "Witaj na mojej CL! Hurr durr!" do ludzi, których nie lubią.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@konto zamknięte Szczerze - nie wiem. Allegro ma sztab niezłych prawników, więz zapewne jakoś by się wyłgali z owych CL, które - moim zdaniem - nie są do końca zgodne z kc/kw. Od kilku lat trwa dyskusja n/t i nic się nie zmienia. Może kiedyś trafi się jakiś desperat, który zakwestionuje istnienie cl i uda się do np. UOKiK-u, czy złoży pozew. A na marginesie - na stronach UOKiK jest całkiem długa lista pomysłów Allegro, z których musieli się wycofywać rakiem. .

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

czyli że.. już dawno twierdziłem, że UOKiK to zuo i trzeba to zlikwidować.
Częściej szkodzą niż pomagają. Zamiast u.. uu.. ujednolicić kwestie S-K to tych pierwszych użopcają 😕

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@konto zamknięte 

Kombinujesz w dobrą stronę, ale pewne rzeczy Ci się mylą. Już tłumaczę:

1. Wpis na czarną listę nie jest przeszkodą w robieniu zakupów z innego konta. Odmowa sprzedaży z takiego powodu byłaby niezgodna z art. 7. regulaminu Allegro.

2. Prawo zezwala na odmowę wykonania usługi (wyrok TK z 26 czerwca 2019 r., K 16/17). Natomiast odmowa sprzedaży towaru nadal jest niezgodna z polskim prawem.

3. Blokada w systemie firmowym nie może być powodem odmowy sprzedaży (patrz wyżej).

4. Wpisanie kupującego na czarną listę sprzedawcy nie ma nic wspólnego z "banem na Allegro".

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:79179573, czyli wg ciebie ludzie mogą zamawiać za pobraniem i nie odbierać mając sprzedawcę gdzieś? albo klikać KUPUJĘ Z OBOWIĄZKIEM ZAPŁATY i nie mieć obowiązku zapłaty? Bo nie rozumiem 😕

Jednak też gdzieś są granice i kupujący (wg regulaminu allegro) ma 7 dni na zapłatę za towar, jak nie zdąży, spóźni się, to sprzedający może mu wysłać wiadomość o anulowaniu/odstąpieniu od zakupu.

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@konto zamknięte

Nic podobnego. Umowa sprzedaży nakłada na nabywcę rzeczy dwa obowiązki: zapłaty i odbioru rzeczy. Niewywiązanie się z któregoś z tych obowiązków może być powodem rozwiązania TEJ KONKRETNEJ UMOWY.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:79179573, Niewywiązanie się z któregoś ...

ale jest jakiś termin, np ten podany przez allegro (7 dni), czy to tak bez limitu działa? 😮
a może sprzedawca ustalić własny termin? 😮

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@konto zamknięte To piękny i sztandarowy przykład mieszania się Allegro w coś, co powinno pozostać w gestii stron zawierających umowę. Wyjaśniając - to od sprzedającego i kupującego zależy czy i w jaki sposób chcą wypełnić jej warunki. Siedmiodniowy termin jest bez wątpienia miły oku sprzedawców, ale nie do końca zgodny z zasadami wolności prowadzenia DG 😉

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Vryko, ah tak 😮 tylko, że nie każdy S na alledrogo to firma/OFPDG*, więc chyba tak najłatwiej 😛
Chyba zasada 7 dni powinna działać raczej na AL, bo tam są prywatni, w sumie.. też jestem, ale alledrogo wrzuca mnie na zwykłe, tak do końca czerwca niby 😮

* - Osoba Fizyczna Posiadająca Działalność Gospodarczą 😛

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@konto zamknięte 

Allegro zaproponowało siedmiodniowy termin na kontakt i zapłatę z powodów praktycznych. Oczywiście strony umowy mogą się zgodzić na inny termin, przy czym zgoda musi być obustronna i wyraźna.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@Client:79179573 Weź sobie aktywuj to konto i ogarnij jakiś nick, bo mądrze gadasz i dobrze by bylo Cię zapamiętać..a ten numerek mi się miesza z innymi 😉

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

A to nie trzeba być sprzedawcą by ustalić login? 😮
@Vryko, uważaj, bo on ustawi sobie login Klient79179573  😄 😄
a pozatym.. na AG można mieć przecież nick/login jaki się chce 😮

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

No jo. Weź go teraz zapamiętaj w zalewie innych Klientów 12345678 😛

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Zawsze możesz sobie napisać jego login na kartce nad biurkiem 😄 hmm.. trochę perv 😮

oznacz moderatorów