anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czas na zwrot towaru

GrabowskiEmil
#7 Wielbiciel#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Witam 👋

Nurtujące mnie pytanie - jest sprzedawca na allegro, u którego można licytować różne rzeczy (rzeczy nowe i używane). Właśnie otrzymałam pierwszą paczkę i z zaskoczeniem zauważyłam, że czas na zgłoszenie zwrotu to 3 dni a nie 14... W kolejnych, nowych licytacjach czas ten został skrócony do bagatela - 1 dnia. Czy to jest zgodne z czymkolwiek? 😅Pozdrawiam, Gosia 👋

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

LEW433
#21 Demiurg#

Możliwe że tak jest i legalne a wszystko zależy od kogo ten zakup, prywatny sprzedający? 14dni na zwrot masz przy zakupie konsumenckim.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@GrabowskiEmil Firma ma min. 14 dni od odebrania, jak sprzedaje osoba prywatna może se ustalać swoje reguły 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@GrabowskiEmil Cześć Gosiu 🙂 Sprawdź proszę, czy sprzedający jest osobą prywatną, czy jest to firma. Jeśli jest to firma, to masz 14 dni na zwrot towaru, a jeśli jest to osoba prywatna, to w ogóle takich zwrotów przyjmować nie musi.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

GrabowskiEmil
#7 Wielbiciel#

Jasne, że sprawdziłam 🙂 jest znaczek "firma". Sami zresztą zobaczcie czas na zwrot w jednej z aukcji..

Dodam, że wczoraj odebrałam jedną z przesyłek i z ciekawości sprawdziłam ile mam czasu na ewentualny zwrot i jest to 3 dni do końca włącznie z dzisiejszym... 😅 A od zgłoszenia zwrotu będzie 14 dni na wysyłkę to wiem 🙂 z tym, że gdybym brała udział w nowych licytacjach to nagle okazuje się, że mam tylko jeden dzień na zgłoszenie 🤷‍:płeć_żeńska:

Screenshot_20221006_221503~3.jpg

Screenshot_20221006_221511_pl.allegro.jpg

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@GrabowskiEmil Dziękuję, skonsultuję te zapisy z właściwym zespołem i jeśli potwierdzimy Twoje wątpliwości, będziemy działać. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@GrabowskiEmil Dostałam już potwierdzenie, że ten zapis łamie zasady i nie ma żadnych podstaw do takich warunków zwrotów w przypadku tego typu asortymentu, więc możesz śmiało zgłaszać naruszenia przez opcję "zgłoś naruszenia zasad" dostępnej na dole każdej strony. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

GrabowskiEmil
#7 Wielbiciel#

Dzięki wielkie 🙂 dziś postaram się skontaktować ze sprzedawcą 🙂 oczywiście nie o to chodziło, by robić jakieś kwasy czy coś, po prostu dla mnie to ogromne zaskoczenie z tym terminem 🙂 dam znać jak sprawa została rozwiązana 😉

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

On się powołuje na: 

"Ograniczenie prawa do odstąpienia

Produkt z krótkim terminem przydatności do użycia lub taki, który szybko się psuje. Np.: twaróg, świeże warzywa."

Tylko ja tam żadnych twarogów i warzyw na aukcjach nie widziałam... Zawsze można założyć dyskusję i allegro mu wytłumaczy gdzie tkwi błąd...

oznacz moderatorów

Sojiro
#12 Orędownik#

Ot i ciekawostka, sam jestem ciekaw zakończenia tej sprawy 😄

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@GrabowskiEmil W tym przypadku zapisy które stosuje sprzedawca są oczywiście nieskuteczne.
Masz pełne prawo do odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki.

oznacz moderatorów