anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czas realizacji

MAMY ROZWIĄZANIE!
mammutka
#8 Zapaleniec#

Kupiłam towar czyli zamówienie i zapłatą 04.04.2020,potwierdzenie zamówienia i wysłanie do magazynu z nr nadania 06.04.2020, w tym samym dniu emeilem zawiadomienie że realizacja o 3do4 dni opóźnienia, dziś jest 16.o4.2020 rano wysłałam email z zapytaniem ewentualnie kiedy zostanie faktycznie nadana bo z magazynu nie wyszła i cisza. Kupuję na Allegro wg potrzeb od 10 lat i takiej historii nie miałam, paczki przychodzą góra - sobota, niedziela w 5 dni a ten sprzedawca oby się nie okazało że zwróci pieniądze to mam prawo za przetrzymanie pieniędzy o % rekompensatę bo to wcale nie żart ale może być darmową pożyczką dla sprzedającego. 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
mikeza
#20 Guru#

@mammutka  ale dostałaś jakąś odpowiedź na swojego maila z pytaniem o nadanie ? Może im się wszystko rypło przez wirusa, trzeba wziąć pod uwagę, że wiele firm ma sporo problemów w związku z aktualną sytuacją. Porównywanie ich pracy, do okresu sprzed wirusa jest w tej sytuacji mało obiektywne.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
mammutka
#8 Zapaleniec#

W ostatnich 6 tygodniach 4 różne zakupy, trzy ok i super a ta jedna nie, nie porównywałam z kiedyś a dziś, odpowiedzi na email nie ma. 

oznacz moderatorów
mammutka
#8 Zapaleniec#

Teraz dostałam, 3 do 4 dni opóźnienia. 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Ale masz jakieś pytanie?

Rozpocznij ze sprzedającym dyskusję przez Allegro aby wyjaśnić problem, będzie miał 24 godziny na odpowiedź, a gdy to nie nastąpi, do dyskusji włączy się pracownik Allegro, który spróbuje Ci pomóc. W dyskusji możesz też poprosić pracownika o pomoc gdy sprzedawca odpowie, ale nie będzie chciał załatwić sprawy zgodnie z zasadami.

Dyskusję na Allegro otworzysz tu; https://allegro.pl/dyskusje/nowa

 

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/problemy-transakcyjne/jak-rozpoczac-dyskusje-i-wyjasnic-prob...

oznacz moderatorów
mammutka
#8 Zapaleniec#

Dziękuję 

Serdeczności. 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

Powinien wywiązać się z czasu wysyłki jaki podał, ale nie dłużej niż 30 dni, potem powinien oddać kasę, o rekompensacie możesz zapomnieć 🙂

Zawsze możesz odstąpić od umowy i oddadzą Ci kasę 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
mammutka
#8 Zapaleniec#

Czy można i gdzie ustalić czy w czasie zakupu i zapłaty +2 dni i w dniu potwierdzenia zamówienia sprzedający miał ten towar. 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Nie sprawdzisz tego. Nie ma znaczenia, czy miał towar w konkretnym dniu, ma obowiązek wywiązać się z terminów podanych na aukcji.

oznacz moderatorów