anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czemu Allegro powiazuje produkty oryginalne z zamiennikami?

adam788
#8 Zapaleniec#

Hej. Mam duży problem ze znalezieniem oryginalnych filtrów do oczyszczacza powietrza Xiaomi. Obojętnie jak nie ustawie wyszukiwania, nawet zaznaczając 'Marka: Xiaomi' Allegro wyrzuca aukcje z zamiennikami, gdzie Marka oznaczona jest jako inna wartość niż 'Xiaomi'. Próbowałem wyszukać produktów po swoim poprzednim zakupie, sprawdzając powiązane produkty ale niestety również wyświetlają mi się zamienniki.

 

Archiwalna aukcja: https://allegro.pl/oferta/filtr-hepa-antybakteryjny-do-oczyszczacza-xiaomi-12701132509

 

Będę wdzięczny za pomoc albo naprawę logiki, która za tym stoi... Inne produkty da się wyszukać w miarę sensownie, nie wychwytując podróbek.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@adam788 Czy ten problem pojawia się również wtedy, gdy klikasz w "Sprawdź inne oferty" na stronie zakończonej?

nat_not_0-1700476954319.png

 

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

adam788
#8 Zapaleniec#

Niestety tak. Ominąłem dwie pierwsze aukcje z Chin. 3 od góry.

Screenshot_2023-11-20-11-50-24-781_pl.allegro.jpg

Screenshot_2023-11-20-11-50-48-553_pl.allegro.jpg

Screenshot_2023-11-20-11-50-59-296_pl.allegro.jpg

oznacz moderatorów

adam788
#8 Zapaleniec#

Dodam jeszcze, ze już w opiniach filtrów ludzie zaczęli wspominać, że to zamienniki i opisywać czy czipy działają jak oryginalne czy nie.. więc opinie też są zaburzone przez to złe połączenie z produktem.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@adam788 W takim przypadku możesz skorzystać z opcji zgłoszenia błędu - link "Zgłoś ofertę błędnie powiązaną z produktem". Zweryfikujemy tę sprawę.

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

adam788
#8 Zapaleniec#

Znam taką możliwość. Niestety Allegro pokazuje, że tylko dlatego jednego produktu jest 180 ofert, nie mam tyle czasu, żeby weryfikować każdą z nich i klikać 'Zgłoś'.

Dla filtra szarego (np. https://allegro.pl/oferta/xiaomi-hepa-13-filtr-mi-air-purifier-m8r-flh-13991197503?reco_id=e99e6f99-...) pokazuje 60 ofert. W komentarzach już dawno ludzie zgłaszali złe powiązanie z produktem. Chyba nie o to chodzi, żeby teraz dodawać do opinii sprzedawcę.

adam788_0-1700484268324.png

oznacz moderatorów

adam788
#8 Zapaleniec#

Hej. Ile mniej więcej zajmuje poprawa powiązania produktu? Jedną z aukcji zgłaszam regularnie (Numer oferty: 13718297677), a ona od przynajmniej listopada nadal podłączona jest do oryginalnego produktu, gdzie w parametrach jest podany inny producent.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@adam788 Czas weryfikacji zależy od liczby zgłoszeń. Ponownie zgłosiłam błędne powiązanie tej oferty.

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów