anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Allegro w końcu naprawi sortowanie po cenie i popularności?

KsiegarniaDANIEL
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Ponownie zgłaszam duży problem z przekłamaniem wyników sortowania. 

Na przykład szukam we wszystkich kategoriach wzmacniacza Taga HTR. Sortowanie po cenie oraz po popularności kompletnie nie działa.

https://allegro.pl/listing?string=taga%20htr&order=p lub https://allegro.pl/listing?string=taga%20htr&order=qd

Gdzie w tych wynikach jest np. oferta nr 11114853440, która ma najniższą cenę i największą sprzedaż?

Nie ma znaczenia przeglądarka, próbowałem w Operze, Edge i Chromie. 

Ale jeśli gdziekolwiek w wyszukiwaniu dostawię kropkę, np. https://allegro.pl/listing?string=taga%20htr%20.&order=p, to nagle wyszukiwanie jest prawidłowe. 
Czy wyszukiwanie będzie naprawione, czy zostanie z przekłamaniami (zgłaszałem już to w formularzu z pół roku temu), a tylko dla wtajemniczonych działające jak powinno (kropka)?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

@KsiegarniaDANIEL Zjedź na sam dół listy ofert i kliknij tam "Sortuj bez dopasowania". 

oznacz moderatorów

KsiegarniaDANIEL
#9 Pomysłodawca#

Nie chodzi mi o trafność, chodzi o bardzo jednoznaczne i precyzyjne sortowanie narastające wg ceny, gdzie 100 < 200 i równie precyzyjne malejące wg. popularności, gdzie 10 > 1. Jeśli jest jakieś „dopasowanie”, to sortowanie nie ma prawa nazywać się po cenie czy po liczbie kupujących, bo to jest zwyczajne okłamywanie kupujących.
Allegro już sobie wymyśliło nowe reguły językowe („super  sprzedawca”), a teraz wymyśliło nową logikę. 

@xyz96 P.S. Po co mam zjeżdżać na dół listy, skoro napisałem, że w wyszukiwarce wystarczy kropka? Tylko kto o tym z kupujących wie?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@KsiegarniaDANIEL Cześć. Nie jest to błąd i oferta wyświetla się na listach wyszukiwania wskazanych przez Ciebie. Sytuacja, którą opisałeś jest związana z wyświetlaniem najlepiej dopasowanych ofert do wpisywanej frazy. Nawet jeśli wybierzesz sortowanie po najniższej cenie lub popularności, to pod uwagę brane jest również dopasowanie przy wyświetlaniu kolejności na listingu.

W wybranych sortowaniach uwzględniamy dopasowanie kontekstowe oferty do szukanej frazy. W sortowaniach innych niż trafność, np. kiedy sortujesz wyniki wyszukiwania według ceny: od najniższej, niektóre tańsze od innych oferty mogą być dalej na liście ofert, niż droższe. 

Na przykład:  kupujący szuka frazy m6 smartband i sortuje wyniki wyszukiwania według ceny: od najniższej. Na górze listy z wynikami wyszukiwania zobaczy oferty smartbandów od najtańszych. Oferty przedmiotów innych niż smartbandy (na przykład opaski do tych urządzeń) zobaczy dalej na liście ofert - mimo że cena opasek jest niższa od smartbandów.

Nadal możesz wyświetlać wyniki posortowane tylko według danego kryterium, które nie uwzględnia dopasowania kontekstowego oferty do szukanej frazy. Służy do tego przycisk [SORTUJ BEZ DOPASOWANIA] na dole listy ofert. 

Screenshot (10).png

 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

KsiegarniaDANIEL
#9 Pomysłodawca#

Absurd. Czyli Allegro za mnie wie, co chcę wyszukać. Genialne! Wpisałem Taga HTR to superalgorytmy i superinteligencja odrzuciła mi jakieś Tagi HTR, których nie chciałem najpierw mieć widocznych jako najtańszych, a potem na 3. czy 4. stronie pokazało mi najtańszą, identyczną Tagę HTR jak te na 1. stronie wyników. Jakaś schizofrenia. Dopasowanie czego mam usunąć?

Nie nazywajcie obecnego sortowania sortowaniem wg ceny czy popularności, bo to jest okłamywanie kupujących, cena czy popularność, to są wymierne liczby - tu nie ma co dopasowywać. Czemu nie nazwiecie tego jako trafność nr 2 czy trafność nr 3? 

 

oznacz moderatorów

KsiegarniaDANIEL
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka

Dodam jeszcze, że jak wpiszę EAN, to także niektóre najtańsze czy najpopularniejsze oferty nie pojawiają się na początku wyników wyszukiwania. Co w takim razie jest nieprecyzyjnego w wyszukiwaniu, gdzie jest wyłącznie EAN? 

oznacz moderatorów