anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy częste zwroty zakupionych przedmiotów są podstawą do wpisania kupującego na czarną listę?

katterinka
#7 Wielbiciel#
 
oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

@katterinka Moim zdaniem nie są, bo To twoje prawo, a za korzystanie z praw nie można nakładać sankcji. Odmowa sprzedaży w tym przypadku może stanowić wykroczenie, ale o tym zadecydować może tylko sąd. 

Sprzedawcy będą twierdzić, że można wpisać na czarną listę z powodu ustawowych zwrotów towarów, bo oni nie lubią zwrotów, ale na szczęście to nie zależy od tego, co oni lubią. 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#17 Koryfeusz#

Jak najbardziej o ile to są te same osoby ,ale może być tak że twój towar po prostu nie podoba się klientom i może warto pomyśleć nad innym lepszej jakości.

oznacz moderatorów

przytulprodukt
#9 Pomysłodawca#

Sprzedawca ma prawo odmówić sprzedaży w określonych przypadkach. Jednym z takich przypadków jest "narażenie sprzedawcy przez kupującego na straty finansowe" Nie jest to sprecyzowane jak i ile. Dlatego, według mnie jeśli kupujący np. w ciągu 30 dni robi 10 zakupów i wszystkie zwraca, nic sobie nie zostawiając, to takie coś się łapie. Gdyż taki kupujący naraził sprzedawcę na dość znaczące koszty. 10 x opakowanie przesyłki plus jakiś koszt ewentualny przesyłek. Koszty pracownika oraz czas. Natomiast jeśli kupujący kupił 10 razy i np. 2 zamówienia zostawił sobie, a 8 zwrócił . To uważam , że wtedy już nie można odmówić sprzedaży, bo coś tam sprzedający zarobił na kupującym oraz jest dowód na to, że kupujący kupował w celu nabycia towaru, a nie narażenia sprzedawcę na koszty. Ale to tylko moje zdanie. 

oznacz moderatorów