anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy dalej jest problem z powrotem z konta biznes na prywatne?

Luca_gla
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Czy nadal jest problem z powrotem z konta firmowego na konto prywatne?

Po prawie 20 latach posiadania konta na allegro, głównie jako kupujący, przy nie do końca jasnym przekazie marketingowym zmiany konta prywatnego na konto biznes (myślałem, że nie będzie możliwości otrzymywania faktur na firmę mając nadal konto prywatne) zmieniłem na konto biznes.

Okazało się, że jeżeli teraz chciałbym coś  sprzedać z prywatnych zbiorów (używane książki, itp. graty) jestem traktowany jako przedsiębiorca. Reasumując, jak będę chciał sprzedać stare kapcie, to muszę na nie wystawić FV, gwarancję i obowiązuje nie cała procedura jakby klienci dokonywali zakupu u mnie jako przedsiębiorcy.
Tym samym, zostałem pozbawiony możliwości sprzedaży czegokolwiek z moich prywatnych rzeczy.

Wracąjac do pytania, nadal jest z tym problem?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Z tego co piszą to chyba nie ma możliwości zmiany.

oznacz moderatorów

godar456
#10 Popularyzator#

Nie chyba , a napewno .....

oznacz moderatorów

Luca_gla
#9 Pomysłodawca#

słyszałem kiedyś ze w tzw wyjątkowych wypadkach można wrócić.

Poza tym zastanawiam się co im to przeszkadza.

 

Pytanie czy ktoś z moderatorów mi odpowie na to pytanie.
Pewno nie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Luca_gla Nie, musisz założyć nowe konto.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Luca_gla  Problem jest w interpretacji jak rozumiesz taką zmianę konta.

Formalnie rzecz biorąc to ty chcesz całkowicie zamknąć konto firmowe a pod tą samą nazwą otworzyć konto prywatne. Niestety tak nie wolno bo za kontem firmowym ciągnie się odpowiedzialność  wobec urzędów, wobec klientów itp...

Konto firmowe powinno pozostać mimo zaprzestania działalności (nieaktywne) przez minimum 10 lat.

Jeżeli chcesz sprzedawać rzeczy osobiste, prywatne załóż sobie osobne prywatne konto.

 

oznacz moderatorów

Luca_gla
#9 Pomysłodawca#

nie chce zamykać konta firmowego, tak jak wczesniej nie zamykałem prywatnego by otworzyc firmowe. Nie zrozumiałeś, ja nie sprzedawałem jako firma, sprzedawałem prywatne rzeczy. Kupowałem jako firma.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Luca_gla tak, wciąż nie można zmienić konta firmowego na zwykłe. Jeśli chcesz sprzedawać z konta zwykłego, załóż proszę nowe konto. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Luca_gla
#9 Pomysłodawca#

nowe konto to nie 20-letnie...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

☹️

oznacz moderatorów