anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy dostanę powiadomienie jeśli sprzedający doda mnie do czarnej listy

MAMY ROZWIĄZANIE!
pawlik118
#8 Zapaleniec#

Czy jako kupujący dostanę powiadomienie jeśli sprzedający doda mnie do czarnej listy w celu zablokowania mi kolejnych zakupów ? Obawiam się trafienia na czarną listę, gdy kolejny raz zwracam sprzedającemu część zakupionych produktów z wysyłką SMART. 

 

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30
Ziolko39
#21 Demiurg#

@pawlik118 Ta "polityka Allegro" doprowadza do podwyżek cen > a jeszcze trochę "polityki" doprowadzi do wycofywania się sprzedawców (przechodzenia na inne platformy, bardziej przyjazne) > a jak nie będzie sprzedawców, to od kogo będziesz kupował "na próbę"? > zostaną tylko "majfriendy" i OSA 

Na "O" wprowadzają coraz więcej ułatwień (np. protect lub darmowe dostawy za punkty) >  poczekamy i będą dokładać coraz to inne udogodnienia > ale na Smarka się nie zanosi > i na darmowe zwroty również

Również można zupełnie bezkarnie blokować przeciwną stronę > tylko jest to trochę lepiej zrobione > zarówno w jedną jak i w drugą.

oznacz moderatorów
pawlik118
#8 Zapaleniec#

Rozumiem waszą złość wynikającą z podswiadomej zazdrości. Jednak zapewniam, że nie jestem jakimś nałogowym odsyłaczem. Pierwotne pytabie wynikało z obawy o zakup niepewnego produktu od sprzedającego u którego w tym roku już raz coś zwróciłem. Zapewne są osoby które tego nadużywaja, niemniej jednak allegro też tego nie limituje, więc trudno tutaj odwoływać się do jakiejś moralności jak są jasne zasady które nas wszystkich obowiązują. Allegro ma monopol, i jakoś wątpię że to się zmieni.

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@pawlik118 "Rozumiem waszą złość wynikającą z podswiadomej zazdrości" ohhh nie nie. To żadna złość ani zazdrość. Przecież sprzedawcy takze kupuja i mają te same prawa jako konsumenci.

To raczej próby uświadamiania i pokazywania rzeczywistosci.

Dla sprzedającego sprawa jest prosta - jeśli jest dużo zwrotów - jest wiecej pracy. Jeśłi jest wiecej pracy -> nalezy zwiekszyć marże

oznacz moderatorów
pawlik118
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za rozmowę i komentarze. 

 

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@pawlik118 1. Jaki monopol? na co? > platform sprzedażowych znam kilka > więc co to za gadka o monopolu?

2. "Rozumiem waszą złość wynikającą z podswiadomej zazdrości." > jaką złość? > i niby czego Ci zazdrościmy?

3. "od sprzedającego u którego w tym roku już raz coś zwróciłem." > zrobisz tak jeszcze raz i na bank powędrujesz na listę MNK > zgodnie z regulaminem Allegro > Allegr limituje takie zwroty > do trzech razy sztuka > poczytaj zasady wpisania na listę MNK > 3 zwroty i noga, d..., brama👞

oznacz moderatorów
pawlik118
#8 Zapaleniec#

Masz może link do tego regulaminu?

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@pawlik118 Musisz sam poszukać.

oznacz moderatorów
pawlik118
#8 Zapaleniec#

Według regulaminu https://help.allegro.com/sell/pl/a/co-to-jest-zakladka-moi-nieaktywni-kupujacy-i-jak-z-niej-korzysta...

na listę MNK można dodawać tylko kupujących którzy cyt: "w przeszłości zachowali się w sposób sprzeczny z regulaminem Allegro" . Jeśli darmowe zwroty w ramach smart są dozwolone, nie zachodzi przesłanka pozwalająca dodanie takiego kupującego do MNK. 

 

oznacz moderatorów
SmakiWschodu
#8 Zapaleniec#

No nie do końca za przesyłkę od 1 do 5 zł płaci sprzedający a zwrot od 1 do płaci sprzedający. Koszt przesyłki też zwraca się do sprzedającego.

oznacz moderatorów
Client:124971949
#4 Eksplorator#

@pawlik118 

Nie martw się, za korzystanie z przysługujących Ci ustawowo praw (w tym z prawa do odstąpienia od umowy) nie będziesz dodany do czarnej listy kupujących. Zasady korzystania z zakładki Moi nieaktywni kupujący bardzo wyraźnie tego zabraniają: https://help.allegro.com/sell/pl/a/co-to-jest-zakladka-moi-nieaktywni-kupujacy-i-jak-z-niej-korzysta... 

Dodatkowo od 28 lutego tego roku obowiązują nowe zasady dodawania klientów do zakładki Moi nieaktywni kupujący - żeby to zrobić, sprzedawca musi wskazać powód swojej decyzji, tj. co najmniej trzykrotne naruszenie zasad opisanych tutaj: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/moi-nieaktywni-kupuj%C4%85cy-konieczny-wyb... 

Jeśli jednak sprzedawca okaże się nieuczciwy i  umieści Cię na czarnej liście bez powodu, to po upływie 180 dni zostaniesz z tej listy automatycznie usuniętyhttps://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/moi-nieaktywni-kupuj%C4%85cy-ograniczysz-m... 

oznacz moderatorów
pawlik118
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za wyjaśnienie. Ten wpis w zasadzie wyczerpuje moje rozterki. I aby nie było, nie mam na celu nadużywać, ale chcę dobrze znać zasady. 

oznacz moderatorów