anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy handlarz może (firma) może wyłączyć zwroty i reklamacje?

Client:118848964
#7 Wielbiciel#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Zobaczcie tego gościa: https://allegro.pl/uzytkownik/DJCAR

Przykładowa aukcja: https://allegro.pl/oferta/ploter-cricut-maker-15045402438

 

Handlarz wrzucił sobie obrazek, że nie przyjmuje zwrotów i reklamacji. Czy to ma jakąś moc prawną czy też mogę kupić, zobaczyć co dostałem i odesłać, a w razie problemów wyśmiać gościa i skorzystać z AllegroProtect?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:118848964 nie , obrazek nie ma mocy prawnej , jeśli dokonasz zakupu jako konsument masz 14 dni na zwrot i 12 m-cy na reklamacje , jest to produkt uszkodzony , na części więc możesz reklamować tylko defekty , o których sprzedawca nie poinformował w opisie .

oznacz moderatorów

Client:76160126
#8 Zapaleniec#

Mam podobny problem , zamówiłam narzutę i nie odpowiada mi , okazało się że sprzedawca nie przyjmuje zwrotów . Umowa zawarta online , z tego co wiem w takiej sytuacji przysługuje konsumenckie prawo do odstąpienia umowy. Gdzie można to zgłosić ?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:76160126 tak , pod warunkiem ,że sprzedawca jest przedsiębiorcą .

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Client:76160126  daj link do aukcji. Zobaczymy

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:76160126 to link do twojego konta z zakladka zakup a chodzi o link do oferty z ktorej byl zakup

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:76160126 Ty już wczoraj o to pytałeś w innym wątku, nie jest to link do oferty, ale narzuta podlega zwrotowi jak to zakup konsumencki a nie od osoby prywatnej, załóż mu dyskusje.

oznacz moderatorów

Client:76160126
#8 Zapaleniec#

Dziękuję

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@LEW433  spokojnie . Poczekajmy na link. Byc moze to był zakup od osoby prywatnej. byc moze to był antyk 😉 a być moze była to narzuta wykonana na zamówienie np z nadrukowanym zdjęciem kupujacej. A być moze masz racje i produkt podlega normalnemu zwrotowi a sprzedawcy należy to po prostu uświadomić w dyskusji 🙂

oznacz moderatorów

mirex2005
#12 Orędownik#

@Client:76160126 kontynuuj własny wątek. Może przedmiot na indywidualne zamówienie?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:76160126 jeśli sprzedawcą była osoba prywatna to zgodnie z prawem nie chroni cię ustawa konsumencka i ta osoba ma prawo nieprzyjmować zwrotów bez podania przyczyny czyli towaru bez jej zgody nie zwrócisz . Ewentualnie w zakupie od firmy jeśli towar ma ograniczone warunki zwrotu zgodnie z ustawą to też tak samo.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:118848964 nie, takie zdjęcie jest niedozwolone w ofertach i na pewno jego zapisy nie są obowiązujące, więc już działamy. Na przyszłość, jeśli dana oferta według Ciebie łamie regulamin, możesz ją przesłać do weryfikacji przez przycisk "zgłoś naruszenie zasad", który jest dostępny na dole każdej strony. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów