anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odp.: Czy jest możliwość dodania sprzedawcy do czarnej listy

#21 Demiurg#

@scorpion_1982 "sprzeda-jacy dodaje nas na czarna listę i po bólu a my nie mamy takiej opcji wiec nie potockie bzdur ! Bo oczy nolą." - no jak to nie macie? Kupujący może zasadzić negatywa minutę po zakupie, nawet nie płacąc (a gdy zrobi to sprytnie, tzn. bez komentarza opisowego, to jest duża szansa, że allegro tego nie usunie, bo przecież kupujący ma prawo do subiektywnej oceny - były tu już opisywane takie przypadki).

PS Wyłącz słownik, albo sprawdzaj przed opublikowaniem posta co napisał.

#7 Wielbiciel#

Haha spoko faktycznie telefon czasami mi wypisuje głupoty.

Zresztą kolego u Ciebie również więc nie jestem odosobniony.

Allegro nie miesza się i nigdy nie ingerował w komentarze.

Ale fakt kupujący to też bywają cwaniaczki.

Pozdrawiam serdecznie

Odpowiedz
Ładowanie...

#21 Demiurg#

@scorpion_1982 "Zresztą kolego u Ciebie również więc nie jestem odosobniony." - jakiś przykład? Bo po pierwsze nie używam smartfona do przeglądania Sieci (gdyż dla mnie osobiście jest to masochizm), a po drugie nigdy w żadnym telefonie (zaczynając od tych z T9) nie miałem włączonego słownika (nie lubię, gdy coś za mnie "myśli" i decyduje).

#7 Wielbiciel#

Fakt kolego to ja popełniłem gafę a nie ty, zwracam honor.

Ja niestety jestem w pracy, gdy mam luz mogę zawsze w telefonie poczytać, również nie lubię by telefon za mnie decydował ale mój typ tak ma.

Czasami faktycznie on mnie poprawi i wychodzą jakieś **piiip**oły totalne.

Dodatkowo irytujący komunikat bym ocenił forum ah.

Pozdrawiam

Odpowiedz
Ładowanie...

#7 Wielbiciel#

Kochaniutki sprzedający maja po kilka kont i robią niezłe wały.

Ocena by była wiarygodna musi być z opisem przebiegu transakcji takie kupujący bierze pod uwagę.

Gdy jest inaczej zawsze zostaje sąd skoro czuje się sprzedający nie słusznie oceniony.

Z tym że jeśli kupujący ma kwity i wiadomości i są zgodne z komentarzem to niestety sprzedający polegnie.

Nieuczciwy kupujący pisze nie polecam - wiec widać że mało w tym prawdy bo boi się tyłka nie zmoczyć ale gdy ktoś opisuje przebieg bo się nie boi oskarżenia to czemu ja jako kupujący mam mu nie wierzyć !

jesli jest takich wiele komentarzy to znaczy że sprzedawca jest niezły cwaniaczek a może klienci małpiszony się na niego uwzięli.

Blokuja jedno konto sprzedawcy a on ma kilka pozostałych lub też otwiera następne i jest to walka z wiatrakami.

pozdrawiam uczciwych sprzedających bo takich z świecą szukać.

Odpowiedz
Ładowanie...

#20 Guru#

@scorpion_1982 Ja ci podałem konkretne przykłady z życia..... a ty odpowiedź omijasz szeroki łukiem ( nie pasuje do teorii spiskowych) i dalej..jacy to sprzedawcy źli. Kupuj w stacjonarnym i po kłopocie.

_______
BRÓSLI
Odpowiedz
Ładowanie...

#7 Wielbiciel#

Próbujesz coś na sile udowodnić a wywody tego typu że nie pasuje to kupuj w standardowym sklepie bardziej chyba pasują do pana - widać że chcielibyście kretynów którzy płaca a gdy jest coś nie tak stul pysk i się nie odzywaj sorry ale te czasy się dawno skończyły.

Napisałem że jest sposób na cwaniaka który w ten sposób bawi się naszym kosztem a pan odwraca kota ogonem że omijam łukiem odpowiedzi.

Napisze tak jeśli twój poziom wypowiedzi tutaj jest taki to może otwórz budkę z hot dogami i próbuj żyć.

Na sile niczego nie udowodnisz jedynie waćpan się błaźnisz i strasznie bolą cie nie uczciwi sprzedawcy czyżbym trafił w punkt ?

Nie mi to oceniać pozdrawiam

Odpowiedz
Ładowanie...

konto zamknięte
Nie dotyczy

Powinna być tak samo jak Program Ochrony Sprzedających, albo jedno i drugie albo żadne 🙂

Odpowiedz
Ładowanie...

#11 Animator#

Dokładnie , zgadzam się w 100 % w końcu i kapryśni kupujący by na d **** usiedli . 
Są ludzie i ludzie , ja wiem  ale czasami jak się trafi kupujący to po prostu aż nie wierzę 

Odpowiedz
Ładowanie...

#10 Popularyzator#

Też bym za tym optował. Przedzieranie się przez gąszcz badziewia i sprzedawców którzy są tu tylko aby pozywać za komentarze jest irytujące. Nie każdy ma czas na spędzenie kilku dni czytania komentarzy etc żeby kupić jedną duperelkę.

PS
Pamiętać należy aby dając negatywa nic nie pisać w opisie bo może to być przez takowego artystę pretekstem do pozwu sądowego (bez opisu nic nie wskóra XD

Odpowiedz
Ładowanie...

#7 Wielbiciel#

Za każdego negatywa można beknąć. Nawet bez opisu. I dziękuje że dodałeś taki komentarz tutaj. Właśnie trafiłeś na czarną listę u mnie i u 50 moich znajomych. Trzeba tępić takie **piiip**o jak Ty i cała reszta patoli z Allegro.

I nie mogę się doczekać aż sam coś wystawisz na allegro.

Odpowiedz
Ładowanie...

#8 Zapaleniec#

Zgadzam się kompletnie z pierwszą częścią twojej odpowiedzi. Natomiast jeżeli chodzi o post scriptum to jest stanowczo nie zgodze. Jeśli masz racje i rzetelnie opiszesz sytuacje to nie powinieneś mieć problemów z innymi instancjami.

Jeżeli ukrywasz przyczynę negatywa to jest nie fair wobec sprzedającego i wobec innych kupujących. Bo negatywy bez opisu dla mnie jako kupującego nie są niczego warte chyba ze ktoś ma 10 ocen itp.

Odpowiedz
Ładowanie...

#21 Demiurg#

@KostekMax   Jeżeli nie obrażasz, nie używasz niecenzuralnych słów, trudno jest sprzedawcy znaleźć pretekst.

Odpowiedz
Ładowanie...

#7 Wielbiciel#

Działanie na szkodę firmy, to jest pretekst. Dobry prawnik załatwi to w dwie rozprawy.

Odpowiedz
Ładowanie...

#15 Entuzjasta#

@--Dariusz--- dokładnie. Nawet negatyw bez opisu spokojnie podchodzi pod art. 212KK, a wtedy to już taki delikwent, który wystawia jednak ocenę "nie polecam" sprzedawcy, będzie się tłumaczył, cóż takiego było, że go nie polecił. Wtedy dopiero się zaczyna cyrk i wymyślanie historii. Ja jak założyłem jednej osobie sprawę, to aż sędzia się w pewnym momencie zaczął uśmiechać bo nie wyrabiał, jak słyszał co ta osoba wygaduje. No, ale teraz już widzimy skąd nagle taka masa negatywów bez opisu. Niektórym się wydaje, że są wtedy bezkarni.

Odpowiedz
Ładowanie...

#21 Demiurg#

@www_otosek_pl No przecież nawet tutaj co niektórzy doradzają wystawianie negatywów bez opisu, bo wtedy allegro nie będzie miało podstaw, żeby taki komentarz usunąć.

#16 Inspirator#

@www_otosek_pl Wrzuć tu link do wyroku z uzasadnieniem. Mogłoby to pomóc innym pomówionym sprzedawcom.

Odpowiedz
Ładowanie...

#15 Entuzjasta#

A każdy wyrok jest gdzieś online? Nie ma tu jakiejś ochrony danych osobowych? Jeśli jest online to podaj info gdzie. Odnajdę swoją sprawę i skopiuję tutaj uzasadnienie, ew. z pominięciem danych skazanej.

Odpowiedz
Ładowanie...

#16 Inspirator#

@www_otosek_pl 

https://orzeczenia.ms.gov.pl/

Dane stron są zanonimizowane. Możesz wrzucać.

Odpowiedz
Ładowanie...

#9 Pomysłodawca#

Właśnie przez negatywy, które nie mają treści oceny są bez sensu. Warto opisać zgodnie z prawdą co było nie tak i tyle, lepiej to wygląda dla potencjalnych kupujących a i sprzedawca może się do tego odnieść w konkretny sposób. 

Odpowiedz
Ładowanie...