anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak dodać sprzedawcę do czarnej listy ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
boysss
#1 Nowicjusz#

Kupiłem przedmiot zapłaciłem i towaru nie  dotrzymałem
rozmowy i kłótnie nic nie dały 

jak dodać sprzedawcę do czarnej listy?

 

oznacz moderatorów
92 ODPOWIEDZI 92
juliamalinowska
#7 Wielbiciel#

Znajdę Pana żeby Panu polać ! 100% prawdy

oznacz moderatorów
cush
#7 Wielbiciel#

Za tamtych czasów to kupujący bali się dawać negatywy w ogóle, ponieważ sprzedający zawsze dawał negatywa w odwecie. Pisałem o tym absurdzie zanim Allegro to wprowadziło i po czasie w końcu wprowadziło. Na **piiip** i innych portalach tego typu jest taki sam system. To o czym piszesz, że ktoś wystawia negatywa dla zabawy albo ze złośliwości to incydenty. Natomiast odwety sprzedających na kupujących to była norma. Poza tym powiedz mi w takim razie za co kupujący może dostać negatywa?? Kupujący albo kupuje i płaci albo nie. Jeżeli kupuje i nie płaci jest ścigany przez same Allegro. To nie kupujący sprzedaje tylko tylko sprzedający. Trochę zdrowego rozsądku. To tak jakbyś chciał oceniać klientów odwiedzających sklep !

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@cush "To tak jakbyś chciał oceniać klientów odwiedzających sklep !" - no to teraz sobie wyobraź, że jesteś właścicielem sklepu stacjonarnego, w którym pewnego dnia pojawia się klient... akurat w chwili, gdy już chciałeś zamykać interes. Bierze koszyk, kręci się po sklepie z kwadrans, po czym wychodzi z niego bardzo Cię przepraszając, bo niestety zapomniał, co miał kupić. Lekko podminowany zbierasz się do zamknięcia, lecz w międzyczasie klient wraca i radośnie Ci oznajmia, że już sobie przypomniał. Ładuje do koszyka co mu trzeba, nabijasz wszystko na kasę, po czym klient znowu bardzo Cię przeprasza, bo tym razem niestety zapomniał wziąć portfela. Zostawia Ci to wszystko na ladzie i wychodzi.
Rozumiem, że nic a nic nie oceniłbyś takiego klienta i po raz kolejny z uśmiechem na twarzy go "obsłużył"?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
scorpion_1982
#9 Pomysłodawca#

cush

Podpisuje się pod tym w 100%

Proszę o nie wyrażanie swoich indywidualnych odczuć sprzedawców bo wy zawsze jesteście poszkodowani.

Gdzie te czasy klient nasz pan, teraz towarem się rzuca lub z łaską telefon od klienta odbiera.

Nigdy nie zdażyło mi się wystawić negatywa osobie ,która nie zasłużyła na to.

Kupiłem telefon w której gość piszę bateria nowa,

Telefon 1 dnia nie wytrzymywał a powinien lekko 5, więc skontaktowałem się z sprzedawcą napisałem o problemie napisał mi że wymagam od używanego by trzymał jak nowy a sam w opisie napisał że bateria nowa.

Dostał ode-mnie komentarz negatywny ale w podziękowaniu też dostałem dużo komentarzy odpuściłem więc proszę was nie wypisujcie głupot.

Od kiedy sklep może oceniać klienta !.

Kupuje towar - płace pieniądze (100% wykonałem to do czego jestem z obowiązany)

Sprzedający ma bardziej pod górę bo wychodzi za chwilę że towar niezgodny z opisem, lub zupełnie nijak się ma do tego co było na aukcji lub też sprzedający wysyła co innego.

Jeśli towar nie kosztuje dużo klient machnie ręką i wystawi ocenę zamiast się bujać z nieuczciwym sprzedającym.

Wystawiajcie towar zgodnie z sumieniem a negatywów nie będzie.

Odbierajcie telefon od klienta a nie go unikacie.

To jest jakaś garstka sprzedających którzy są nie fer.

Sprawa nie uczciwych sprzedawców:

Temat rzeka wiele razy sprawa zgłoszona na policję, wiele prób kontaktu z allegro - ręce umywają bo oni udostępnia nią tylko platformę.

Można przeczytać mnóstwo tematów jacy to sprzedający są kombinatorzy, i po 14 - 20 zł od 2 klientów to majątku nie będzie ale od kilkuset już się sumka robi.

Czekam do dziś na MP4 którą odesłałem do reklamacji - nigdy do mnie nie wróciła jak również sprzedający przestał odbierać telefony ode-mnie.

Z Całym szacunkiem nikt nie będzie za kilka naście złotych zdrowia sobie psuł i na tym żerują sprzedający.

Opcja Czarna lista powinna być od dawna na Allegro ale ktoś pracujący u nich uważa że nie bo jak da w łapę sprzedawca to przecież musi być polecany.

Pozdrawiam wszystkich nas klientów nie dajmy się!

oznacz moderatorów
MaxiTiger
#7 Wielbiciel#

Nie zgadzam się z tym że powinni dać możliwość sprzedawcom możliwość wystawiania komentarzy z prostego powódu.

Kupujący będą bali się wystawiać zasłużone Negatywy sprzedawcym w obawie przed odwzajemniem się tym samym że strony sprzedawcy w ramach odwetu. 

Wiem co mówię na allegro kupuje 12 lat. Uważam że usunięcie możliwośći tego rodzaju odwetu ze strony sprzedawcy jest doskonałym pomysłem. Jest to uzasadniona i doskonałą zmiana ze strony allegro. Allegro jest  jedną z niewielu już firm z bardzo dużym zaufaniem ze strony konsumentów i sympatii za doskonałą robotę jaka daje zadowolenie każdej stronie oby oby tak dalej . 

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@MaxiTiger Nie chce mi się przechodzić przez to od nowa, ale jeden przykład :

Kupujacy kupuje - wybiera za pobraniem. I..nie odbiera. Sprzedajacy płaci za wysyłkę do kupujacego, za zwrot, za wyróznienie, zakłądam że prowizję allegro odda. Dlaczego nie ocenić takiego kupujacego? A moze tego się boisz?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@MaxiTiger jeszcze jednej rzeczy @pinsplash zapomniał napisać.😏 Taki kupujący wystawia potem komentarz, negatywny oczywiście, bo może, a Allegro bardzo mu ufa i zgadza się z nim, że transakcja nie doszła do skutku z winy sprzedającego 😏

oznacz moderatorów
scorpion_1982
#9 Pomysłodawca#

Wow

Za pobraniem można wyłączyć to żaden argument.

Co gdy klient płaci wysyłkę z góry i albo sprzedający wysyła po kilku dniach albo wysyła uszkodzony towar lub inny, z wadami ukrytymi.

Ponad 20 lat kupuje i sprzedaje - (sprzedaje rzadko.)

I wiele kombinatorstwa widziałem, wiele razy po komisariatach chodziłem i człowiek negatywnego komentarza nie dawał z obawy że na 100% dostanę to samo wiec mam propozycje.

Wy jako sprzedawcy sprzedajcie uczciwie a żaden komentarz nie będzie wam straszny bo to zaraz wychodzi czy ktoś dostał z widzi misie czy komentarz zasłużony.

Kolejna sprawa dobry sprzedawca stara się rozwiązywać swoje problemu a wtedy i komentarz można unieważnić.

Niestety albo telefonów sprzedający nie odbierają albo na wiadomości nie odpisują.

Dobry sprzedawca jest wart wiele i zawsze chętnie od niego kupię.

kiepscy trafiają do listy w dodatku do przeglądarki pomocnik Allegro i mi aukcji od tych pseudo fachowców nie pokazuje.

sprzeda-jacy dodaje nas na czarna listę i po bólu a my nie mamy takiej opcji wiec nie potockie bzdur ! Bo oczy nolą.

 

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@scorpion_1982 Dlaczego zaden argument? Bo popierasz takich kupujacych? To może inaczej - wygrywa licytację, nie płaci, wystawia negatywny komentarz (chociaż nie zapłacił i nie otrzymał produktu - tak allegro umożliwia takie komentarze). I...? A może wolisz takie coś : wysyłka, odbiór produktu i wiadomość : " podoba mi się ale jak nie dasz zniżki 50% albo jakiegoś gratisu to Ci walnę nega - a ty mi nie możesz" i..?  Widać że nie sprzedajesz....

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
scorpion_1982
#9 Pomysłodawca#

Nigdy nie popierałem i nie popieram cwaniactwa ale to działa w dwie strony.

Jak napisałem wcześniej widać po komentarzu że jest wystawiony z zemsty lub odwetu !

Dobry sprzedawca nie martwi się bo mu sprzedający wystawił pseudo komentarz jeśli jego usługi są na wysokim poziomie bo klienci i tak kupią u niego i będzie miał się dobrze.

Kupując i sprzedając nie zakładasz że kupi czy sprzeda cwaniak i po to są komentarze nie zawsze są obiektywne i czasem pisane z zemsty.

Jak pan dostaje wiadomość proszę przecenić bo dam panu negatywa - to taka sprawę zgłaszam do Allegro oraz na policję jest jednostka odpowiedzialna od oszustw internetowych jak również od szantażowania wystarczy załączyć wiadomość od sprzedającego i koło tylka można tak komuś narobić że cienia swojego będzie się bał

Ale na to trzeba mieć dowody chociażby w pistacji korespondencji.

pozdrawiam i szczerze wnerwia to że nie macie panowie sprzedający czasu na odpisanie wiadomości klientowi ale macie czas lajkowania i pisania bzdur na forach.

Troche samo zaparcia i bez napinania bo nie chce tu nikogo obrażać a tym bardziej obrażać uczciwych ludzi.

Chamstwo i cwaniactwo było i przykre to jest jak ktoś robi to naszym kosztem ale nie przesadzajmy na komentarz nie uczciwy można zareagować na to że klient wali w kulki a nawet towaru nie odebrał również jest sposób.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@scorpion_1982 "Dobry sprzedawca nie martwi się bo mu sprzedający wystawił pseudo komentarz jeśli jego usługi są na wysokim poziomie bo klienci i tak kupią u niego i będzie miał się dobrze." - "kochaniutki", nie wziąłeś pod uwagę jednej kwestii: czasem taki jeden pseudo negatyw potrafi kogoś pozbawić statusu SS albo smarta (takie przypadki też tu były opisywane). Uważasz, że w takim przypadku sprzedający się nie martwi i ma się dobrze?

"Ale na to trzeba mieć dowody chociażby w pistacji korespondencji." - no i narobiłeś mi ochoty na pistacje w środku nocy😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
scorpion_1982
#9 Pomysłodawca#

Fakt że z tymi komentarzami ciężka sprawa.

 

Dobrze że przynajmniej cie rozbawiłem zawsze to jakich pozytyw.

O tym że sprzedający za komentarze traci smart nie słyszałem wiec się nie wypowiem.

Wiem sam po sobie że często zamawiam o sprzedawców którzy mają sporo negatywnych komentarzy, fakt czytam wcześniej rzekomo za co one.

Powiem szczerze że zamawiam u nich i rzadko się pomyliłem chociaż bywają i tacy co maja głównie same pozytywne a później fala negatywnych tak straciłem lata temu mp4

Odesłałem uszkodzona do sprzedawcy i kontakt zamilkł.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@scorpion_1982 "O tym że sprzedający za komentarze traci smart nie słyszałem wiec się nie wypowiem." - traci, gdy % poleceń na koncie spadnie poniżej 98%. tak się dzieje często u sprzedających, którzy mają mało pozytywów na koncie (np. kilkadziesiąt) i ktoś zasadzi im negatywa.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
scorpion_1982
#9 Pomysłodawca#

Jak napisałem wcześniej nie orientuje się wiec się w temacie smarta nie wypowiem.

Kupujący opłaca i ma, sprzedający dostaje od Allegro smarta ?, też musi raczej opłacić, nie wystawiałem nigdy towaru mając smarta wykupionego więc ciężko mi się wypowiedzieć.

Ale raczej wykupuje więc tą politykę że gdy nam komentarze spadną traci sprzedawca możliwość wykorzystać usługę za ,którą zapłacił to przeginają.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@scorpion_1982 "sprzedający dostaje od Allegro smarta ?, też musi raczej opłacić" - nie musi nic opłacać, bo smart pojawia się automatycznie w ofertach sprzedaży po spełnieniu pewnych warunków.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@scorpion_1982 "sprzeda-jacy dodaje nas na czarna listę i po bólu a my nie mamy takiej opcji wiec nie potockie bzdur ! Bo oczy nolą." - no jak to nie macie? Kupujący może zasadzić negatywa minutę po zakupie, nawet nie płacąc (a gdy zrobi to sprytnie, tzn. bez komentarza opisowego, to jest duża szansa, że allegro tego nie usunie, bo przecież kupujący ma prawo do subiektywnej oceny - były tu już opisywane takie przypadki).

PS Wyłącz słownik, albo sprawdzaj przed opublikowaniem posta co napisał.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
scorpion_1982
#9 Pomysłodawca#

Haha spoko faktycznie telefon czasami mi wypisuje głupoty.

Zresztą kolego u Ciebie również więc nie jestem odosobniony.

Allegro nie miesza się i nigdy nie ingerował w komentarze.

Ale fakt kupujący to też bywają cwaniaczki.

Pozdrawiam serdecznie

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@scorpion_1982 "Zresztą kolego u Ciebie również więc nie jestem odosobniony." - jakiś przykład? Bo po pierwsze nie używam smartfona do przeglądania Sieci (gdyż dla mnie osobiście jest to masochizm), a po drugie nigdy w żadnym telefonie (zaczynając od tych z T9) nie miałem włączonego słownika (nie lubię, gdy coś za mnie "myśli" i decyduje).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
scorpion_1982
#9 Pomysłodawca#

Fakt kolego to ja popełniłem gafę a nie ty, zwracam honor.

Ja niestety jestem w pracy, gdy mam luz mogę zawsze w telefonie poczytać, również nie lubię by telefon za mnie decydował ale mój typ tak ma.

Czasami faktycznie on mnie poprawi i wychodzą jakieś **piiip**oły totalne.

Dodatkowo irytujący komunikat bym ocenił forum ah.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
scorpion_1982
#9 Pomysłodawca#

Kochaniutki sprzedający maja po kilka kont i robią niezłe wały.

Ocena by była wiarygodna musi być z opisem przebiegu transakcji takie kupujący bierze pod uwagę.

Gdy jest inaczej zawsze zostaje sąd skoro czuje się sprzedający nie słusznie oceniony.

Z tym że jeśli kupujący ma kwity i wiadomości i są zgodne z komentarzem to niestety sprzedający polegnie.

Nieuczciwy kupujący pisze nie polecam - wiec widać że mało w tym prawdy bo boi się tyłka nie zmoczyć ale gdy ktoś opisuje przebieg bo się nie boi oskarżenia to czemu ja jako kupujący mam mu nie wierzyć !

jesli jest takich wiele komentarzy to znaczy że sprzedawca jest niezły cwaniaczek a może klienci małpiszony się na niego uwzięli.

Blokuja jedno konto sprzedawcy a on ma kilka pozostałych lub też otwiera następne i jest to walka z wiatrakami.

pozdrawiam uczciwych sprzedających bo takich z świecą szukać.

oznacz moderatorów