anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy ktoś jeszcze dostaje fałszywe informacje o obniżkach cen w swoich obserwowanych?

mirekEMI
#7 Wielbiciel#

Nie po raz pierwszy dostałem fałszywe info o obniżce ceny obserwowanego artykułu, a po wejściu na stronę tej cudownie przecenionej oferty okazuje się, że cena pozostała bez zmian (!)

Dostałem info: "Oferta potaniała o -36%. Teraz się opłaca - kliknij i zobacz."

Klikam i co widzę? Stare powiedzenie: "Są 3 prawdy: prawda, tylko prawda i **piiip**o prawda." I tu jest ta trzecia.

Już pomijając samo spamowanie śmieciowymi wiadomościami - po co ta zabawa w kotka i myszkę z kupującymi? Kto to robi i dlaczego robi mnie w konia (czytaj: "wprowadza w błąd")? UOKK się kłania. Czy to może jakiś podstępny element nieuczciwej konkurencji? I znów UOKK się kłania.

Bardzo mnie interesuje: kto za to odpowiada? Allegro, czy sprzedający?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

xyz96
#21 Demiurg#

@mirekEMI Sprzedawca najpierw na krótko podnosi cenę, a potem ją obniża do poprzedniego poziomu. Allegro powiadamia tylko o obniżkach. Taka manipulacja w celu zachęcenia do zakupów. Czasem ktoś da się wyprowadzić w pole 🙂

oznacz moderatorów

mirekEMI
#7 Wielbiciel#

Być może, ale manipulacja, to zwykłe oszukaństwo, a allegro powinno zdecydowanie reagować i kasować takich "sprzedawców", żeby nie narażać się na zarzut o wspieranie nieuczciwej konkurencji. Robienie konsumentów w konia przez fałszowanie informacji o ofercie jest naruszeniem UOKK. Allegro daje ciała.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Jest to dosyć duży problem, bo Allegro natychmiast wysyła obserwującym informacje o obniżce w ofercie, zamiast dodać powiadomienie do kolejki i po kilku minutach sprawdzić czy cena faktycznie się zmieniła.

Obniżam grupowo cenę produktów zaznaczając wszystkie na stronie, ale do tego zaznaczy się coś, czego nie chciałem przeceniać i od razu zmieniam cenę z powrotem na taką, jaka była pierwotnie. Oczywiście ktoś, kto obserwuje taką ofertę, od razu dostaje powiadomienie, że cena spadła o kilkadziesiąt złotych, co w rzeczywistości nie powinno mieć miejsca.

Allegro powinno takie rzeczy poprawiać priorytetowo. Tak ogromny serwis powinien mieć funkcję kolejkowania i walidacji w takich przypadkach.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@mirekEMI  Jak każdy kupujący po prostu myśl przed zakupem 😃 bo takich "kwiatków" jest tu mnóstwo.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@mirekEMI O to miej pretensje do allegro i do kupujących - ci drudzy narzekali na zbyt dużo wszelkiego rodzaju powiadomień (zresztą nadal narzekają, co jakiś czas), więc ci pierwsi postanowili pójść im na rękę i coraz więcej z nich jest usuwanych (co rykoszetem odbija się na tych, którzy jednak woleliby trzymać rękę na pulsie).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Zamia1993
#9 Pomysłodawca#

Klienci szybko spiesza się z ocenianiem "fałszywe" "podstępne" itp itd 😂 Allegro obsługuje się dużymi programami, wystarczy pod wpływem zmęczenia lub ciężkiego dnia robienia zwrotów smartowiczom omyłkowo coś zaznaczyć i od razu robi się aktualizacja. A co, prwnie czekasz aż sprzedawca przez przypadek ustawi cenę na złotówkę a potem będziesz po sadach biegał ? 😂

oznacz moderatorów

mirekEMI
#7 Wielbiciel#

Allegro zachłystuje się własną wielkością, to oczywiste, ale każda dyskusja nt zauważonych krętactw sprzedających może prowadzić w dobrym kierunku - do ucywilizowania tego kanału sprzedaży. Miałem niewątpliwą przyjemność spotkać tutaj sprzedających na poziomie, ale też i takich, który wyraźnie kombinują, a nawet podważają zasadność składania reklamacji, czy prawa konsumenta do wyrażenia nieprzychylnej opinii. Dla wielu sprzedających na tym portalu etyka w biznesie, albo zasady uczciwej konkurencji nic nie znaczą. Nie raz spotkałem się z tym, że sprzedający miał kilka kont na portalu i pozorował działania konkurencji, co narusza UOKK. Wystawianie kilkadziesiąt razy tego samego przedmiotu na sprzedaż też nie należy do rzadkości, i to we wszystkich możliwych konfiguracjach: w tej samej cenie, w cenach różniących się np o +/-1, 2, 3 itd... grosze, albo nawet o kilkanaście procent (!) To jest pozorowanie konkurencji - z założenia działanie nieuczciwe i mające na celu utrudnić kupującycm poszukiwanie odpowiedniej oferty i wprowadzające w błąd. Jestem pewien,  że i to z czasem się zmieni, pod warunkiem, że Allegro będzie dostawać informacje od kupujących o takich praktykach.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@mirekEMI "Jestem pewien,  że i to z czasem się zmieni, pod warunkiem, że Allegro będzie dostawać informacje od kupujących o takich praktykach." - tak jak np. tutaj https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/powielane-oferty-jednego-produktu-w-tej-sa...?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

mirekEMI w slepach stacjonarnych jest podobnie i kogo pociągniesz do odpowiedzialności ??

oznacz moderatorów