anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Gwarancja towaru

marek2008
#1 Nowicjusz#

Witam.

Dokonałem zakupu towaru. W jego opisie jest w zakładce PARAMETRY cechy dodatkowe: gwarancja producenta 24 msc. W otrzymanym mailu po zakupie od sprzedawcy informacja: gwarancja sprzedającego 24 m-ce. Taką też informację otrzymałem od sprzedającego w wysłanym zapytaniu. Faktycznie w dolnych zakładkach tak jest. Czy ja źle rozumiem czy jest to błędny opis aukcji, bo szczerze nie jestem zainteresowany gwarancją sprzedajacego a towar już wysłany. Czy muszę w takiej sytuacji odbierać go i płacić i dokonać zwrotu, czy mogę po prostu odmówić u kuriera odebrania przesyłki.

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

xyz96
#21 Demiurg#

@marek2008 Gwarancja nie jest obowiązkowa i wcale może jej nie być. Sprzedawca odpowiada za towar przez 2 lata z rękojmi. Rękojmi jest zazwyczaj bardziej korzystna dla kupującego od wszelkich gwarancji i jest obowiązkowa. Poczytaj o rękojmi. https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/

Poza tym obowiązują zapisy w aukcji, a nie maile otrzymane po zakupie.

Możesz odebrać paczkę i zrobić zwrot, możesz też jej nie odebrać. Jeśli nie odbierzesz, sprzedawca może wymagać od Ciebie pokrycia kosztów jedynie powrotu paczki do niego, o ile nie masz darmowego zwrotu. Jeśli jej nie odbierzesz, wyślij sprzedawcy mailem oświadczenie o odstąpieniu od umowy.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@marek2008 Wszystko jest ok, masz gwarancję producenta i gwarancję sprzedającego(rękojmia). Lepiej nawet jak jest gwarancja sprzedającego, poczytaj.

oznacz moderatorów