anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy kupujący może za żądać zwrotu pieniędzy za towar który jest już odebrał ?

stannw13
#8 Zapaleniec#

 Kupujący kupił towar odebrał go i teraz twierdzi że jest uszkodzony. Wysłałem część kóra była niby uszkodzona dla świętego spokój (bo dyskutowanie na odległość nie ma sęsu) Poprosiłem o zakończenie dyskusji i na razie nic. 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jeśli napisałeś w dyskusji o tym że wysłałeś rzekomo uszkodzone części to świadczy na twoją korzyść jako rozwiązanie problemu i jeśli on nie zakończy to może allegro samo zakończy dyskusję.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

stannw13 czym się martwisz , jeśli kupujący porzuci dyskusję automatycznie zostanie zamknięta jako rozwiązana po 14 dniach .Pilnuj dyskusji i jak zajdzie potrzeba odpowiadaj ,

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@stannw13 
Wysłałem część kóra była niby uszkodzona
Wysłałeś część - uznałeś (pierwszą) reklamację.
Przy drugiej reklamacji tej samej części Kupujący będzie miał prawo odstąpić od Umowy i żądać zwrotu zapłaconej kwoty (chyba, że wada jest nieistotna).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@stannw13 Tak, może odstąpić od umowy ze względu na wady. Ty zamiast zwrotu pieniędzy możesz towar naprawić lub wymienić na swój koszt. Przy drugiej reklamacji, o ile wada jest istotna, będziesz już musiał oddać wszystkie koszty po odesłaniu towaru. 

oznacz moderatorów

stannw13
#8 Zapaleniec#

Dodam jeszcze że przedmiot był używany. A sprzedałem jako osoba prywatna. 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@xyz96 i @A3dam  podali Ci możliwości prawne

 

 

oznacz moderatorów