anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy list polecony allegro powinien być dostarczony na adres czy jest to list z odbiorem na poczcie?

_kocur_bury
#2 Obserwator#

Zakupiona została rzecz z opcją przesyłki: list polecony allegro. Pomimo obecności w domu  przesyłka nie została dostarczona pod wskazany adres. Od razu na maila wysłano awizo o odbiorze w Urzędzie Pocztowym. Jestem osobą niepełnosprawną i nie mam mozliwości odbioru na poczcie. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy listonosz miał prawo tak postąpić? 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@_kocur_bury  uważasz, że listonosz powinien czekać pod twoim domem do czasu aż pojawisz się w furtce (nie określoną ilość minut, godzin, dni)?

Jeżeli nie ma adresata w domu to standardowo dają awizo w przypadku poleconego. Zdaje sie, że po 7 dniach  jest ponowna próba dostarczenia do adresata.

Trzeba było zamówić kurierem, kurierzy zazwyczaj dzwonią do zamawiającego a jeżeli nie to nawet masz opcję na śledzeniu paczki, że możesz skontaktować się z kurierem ponieważ jest podany numer telefonu do niego.

oznacz moderatorów

_kocur_bury
#2 Obserwator#

przeczytaj jeszcze raz, tylko tym razem ze zrozumieniem!

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Napisz coś więcej bo jeżeli nie zrozumiałem to widocznie niejasno napisałeś.

Czyżby od razu po zakupie wysłano zawiadomienie o "Od razu na maila wysłano awizo o odbiorze w Urzędzie Pocztowym"?

oznacz moderatorów

_kocur_bury
#2 Obserwator#

ja z dziećmi w domu, pies też, mieszkanie na parterze, z domofonem, a listonosz wystawia awizo, nie dzwoni, nie puka, tylko od razu cyk awizo, przesyłka lekka, nieduża

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@_kocur_bury  Jest taka usługa Polecony do skrzynki, zobacz tutaj : https://www.poczta-polska.pl/paczki-i-listy/odbior/r-skrzynki/

Korzystam z tego od wielu lat i działa bez zarzutu.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@_kocur_bury

Pierwszy raz zamawiasz listem poleconym ? Od wielu lat tak jest, że jak list ma większe gabaryty to listonosz nie taszczy go w torbie tylko trzeba odebrać na poczcie. Jeśli to dla Ciebie problem z powodu niepełnosprawności, zadzwoń na swoją pocztę i na pewno listonosz na Twoją prośbę przyniesie przesyłkę do domu.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@_kocur_bury 

1) list polecony ( także list allegro) powinien zostac dostarczony na adres

2) jeżeli odbiorcy nie ma w domu list może zostac awizowany i czeka do odbioru w placówce.

3) jeżeli byłeś w domu i sugerujesz że listonosz tylko zaznaczył że Cie nie było aby nie dostarczac listu - jako adresatowi przysługuje Ci prawo  skargi na nierzetelne wykonanie usługi. Wówczas piszesz to jako normalną reklamacje a Poczta sie do tego odnosi czasem nawet wypłacając odszkodowanie. ( Chociaz my akurat zawsze pisaliśmy reklamacje na niedoręcznie lub opóźnione dorecznie przesyłki, nigdy nie pisaliśmy reklamacji na "fikcyjną próbe doreczenia" i awizo.)

oznacz moderatorów

_kocur_bury
#2 Obserwator#

Dziękuję bardzo. Rozumiem upał, zmęczenie itd. ale wkurza mnie sytuacja, że listonosz wystawia awizo jeśli jestem w domu; w dodatku mieszkam w bloku na parterze, klatka bardzo chłodna w upały, domofon sprawny, dzwonek przy drzwiach też, nawet gdyby lekko zapukał, to pies podniósłby alarm. Teraz muszę czekać do poniedziałku, bo w soboty nieczynne i wlec się na balkoniku na pocztę. Eh... 

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@_kocur_bury  to, że mieszkasz na parterze, w mieszkaniu z dzwonkiem to nie znaczy obligatoryjnie, że np. mogłeś nie usłyszeć dzwonka lub też, że będzie na ciebie czekał człowiek pod miejscem zamieszkania nie wiadomo ile czasu. On - pracownik tej poczty zapewne nie wie, że jesteś osobą niepełnosprawną i możesz mieć problem z dotarciem do domofonu  czy drzwi w 5 sekund, a zapewne w regulaminie dostawy też nie ma, że musi "drzeć papę" pod oknem adresata czy bić szybę w oknie aby się do ciebie dostać! Może ogarniesz?

W takich sytuacjach najlepiej ponieść większe koszty dostawy i zamówić kurierem a przynajmniej ja bym w tej sytuacji tak zrobił.

Moje pytanie jest następujące - kogo winisz za zaistniałą sytuację. Dostawcę czy może sprzedającego?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@_kocur_bury Niestety to dość częsta zagrywka listonosza, np: jak list jest za ciężki, po co wozić lepiej od razu awizo, zadzwoń na pocztę i się umów.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@LEW433 Autor pisze wyraźnie -przesyłka lekka ,nieduża 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zauważ że oznaczyłem, listonosz mógł mieć inne zdanie niż ty. Dałem tylko przykład.🤗

oznacz moderatorów