anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy można wystawić jeden przedmiot na dwóch aukcjach

Bokhem
#7 Wielbiciel#

Zauważyłem że niektórzy Sprzedający wystawiają ten sam jeden przedmiot na dwóch aukcjach lub więcej. 

Nie mogę się doszukać w regulaminie Allegro czy to jest dozwolone. 

Pytam ponieważ w takim przypadku może się zdarzyć że w podobnym czasie dwóch różnych kupujących może zakupić ten sam przedmiot na dwóch aukcjach. I co wtedy kiedy przedmiot jest jeden? Jeden kupujący w takim przypadku nie otrzyma zakupionego przedmiotu.

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Tak, dotyczy do głównie firm wystawiających kilkadziesiąt - kilkaset tysięcy aukcji.

Doprowadza to całkowitego "zaśmiecenia" wyszukiwarki i działa na niekorzyść kupujących. Szukasz konkretnego przedmiotu, wpisujesz "frazę " w wyszukiwarce.  Ustawiasz parametry wyszukiwania - i co? I jest totalna kicha... Allegro i tak wyświetla wyniki według swoich kryteriów. Na początku masz oferty niby posegregowane wg Twoich zadanych parametrów, lecz to Allegro w ostateczności  ustala kolejność wyświetleń, potem masz kilka stron jednego sprzedawcy, który wystawia kilkadziesiąt/kilkaset tys. aukcji, a potem masz pozostałe aukcje. 

Tak to działa.

A jak masz tylko 1 przedmiot do sprzedaży - to po prostu wystaw go tylko na jednej aukcji. 

oznacz moderatorów

Bokhem
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź

Ale mnie jeszcze interesuje odpowiedź na moje pytanie odnośnie dwóch kupujących.

Ponieważ właśnie chciał bym dokonać zakupu u sprzedającego który wystawił jeden przedmiot na dwóch aukcjach. Kto w takim przypadku otrzyma przedmiot jeżeli ktoś w tym czasie zakupi to samo na drugiej aukcji. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Bokhem Skąd wiesz, że to jeden i ten sam przedmiot? Może ma dwa? Jeżeli dokonasz zakupu, zostanie zawarta umowa, więc będziesz miał prawo domagać się wysyłki towaru.

Regulamin nie zabrania wystawienia dwóch identycznych przedmiotów. Po sprzedaży dwóch jednocześnie, sprzedający powinien dysponować dwoma przedmiotami. 

oznacz moderatorów