anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czy można wystawiać towar na licytacji którego nie ma

Client41379877
#8 Zapaleniec#

Licytowałam telefon ale sprzedawca zakończył prędzej licytacje  i poinformował mnie że towaru nie ma

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

EKAM__
#7 Wielbiciel#

Jak sprzedający wystawiał, to towar był, a zakończył wcześniej, bo ma takie prawo, np. sprzedał koledze, sąsiadowi...

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client41379877 Nie można. Po zakończeniu licytacji, jeśli ją wygrasz, sprzedawca ma obowiązek wysłać Ci towar, który kupiłaś w czasie określonym na aukcji. Jeśli jest to Allegro Lokalnie, ten czas wynosi 7 dni. 

@EKAM__ Wprowadza Cię w błąd. 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Client41379877 
https://spolecznosc.allegro.pl/t5/sprzedaj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/jak-zako%C5%84czy%C4%87-licyta...

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Można odwołać ale w szczególnych przypadkach np. gdy przedmiot w trakcie licytacji zostanie skradziony lub zniszczony a sprzedawca ma na to dowody. Można również zakończyć ( a nawet należało by to zrobić ) jak będą sygnały od innych osób że przedmiot jest nieoryginalny lub pozyskany w nieuczciwy sposób.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Jak pokazuje przykład oficjalnego sklepu Allegro, to oni robią jeszcze ciekawsze numery, nie tylko nie dostarczają towaru, który sprzedali i nie posiadają, ale nawet wystawiają go ponownie:

""Lisek urwisek" nigdy do mnie nie dotarł, dostałam zwrot pieniędzy, ale poczułam się robiona w balona. Zakupy w pt, wysyłka tego samego dnia, w sb rano dostaję maila z informacją, że przesyłka dotrze niepełna, bo przedmioty znajdują się w różnych magazynach. Ok, zdarza się. W pon dostaję kolejnego o tym, że jednak gry nie ma na magazynie i zostaną mi zwrócone pieniążki. Ok, zdarza się. Ale jakież było moje zdziwienie, jak kilka dni później nagle pojawia się ona znów na aukcji! Tak się nie robi."

oznacz moderatorów