anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca wysyła towar 10 dni po zakupie

Neo__Mc
#7 Wielbiciel#

Zakupiłem na allegro towar. Od dnia 31.01.22 tj daty zapłaty do dnia planowanej dostawy czyli 02.02.22 ze strony sprzedawcy była cisza. Całkowita. Ostatecznie otworzyłem spór że Sprzedawcą z udziałem allegro który nadal trwa i efektem tego jest to że owszem sprzedawca podał numer listu przewozowego ale towar wysłał dziś tj 11.02.2022. pytania do allegro:

1)jaki to rodzaj standardu że sprzedawca nie ma zobowiązania wysyłki po zaksięgowaniu zapłaty? I wysyła towar dopiero w obliczu zagrożenia blokady pieniędzy z Programu Ochrony Kupujących?

2)jaka mam pewność że otrzymam po 11 dniach (14kalendarzowych - wg aukcji max czas dostawy 3dni) towar zgodny z opisem ?

3)jeśli podjąłem decyzję że chce zrezygnować z tego zakupu, bo w mojej ocenie ten sprzedawca nie jest zbyt uczciwy - a opieram to na fakcie że na żadne moje pytanie nie odpowiedział, czy mogę odmówić przesyłki i jej nie przyjmować?

 

 

 

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Neo__Mc Przykro mi, że tyle czekasz za swoim zamówieniem. Nałożyliśmy na konto sprzedającego ograniczenia. Jeśli nie chcesz przyjmować przesyłki, to prześlij sprzedającemu swoje odstąpienie od umowy. 

oznacz moderatorów

Neo__Mc
#7 Wielbiciel#

Droga Pani Moderator.

Sprzedawca w mojej ocenie świadomie nadaje przesyłkę w ostatnim dniu przed weekendem abym nie mógł  zmieścić się w terminie 14o dniowym odstąpienia od umowy. Poza tym bo byc może tego nie wiem lub się mylę - czy umowa zawarta na odległość i odstąpienie od niej (które złożyłbym przez otwarty spór ze Sprzedawcą) a w konsekwencji brak odbioru przesylki - planowana dostawa w poniedzialek - obowiązuje w swym zastosowaniu w taki sam sposób dla osób fizycznych jak dla firm?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Na odstąpienie masz 14 dni od chwili odbioru i 14 dni na odesłanie.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Neo__Mc 
Sprzedawca w mojej ocenie świadomie nadaje przesyłkę w ostatnim dniu przed weekendem abym nie mógł  zmieścić się w terminie 14o dniowym odstąpienia od umowy.

W mojej ocenie wysuwasz zbyt daleko idące wnioski - prawdopodobnie wynikające z Twojej niepełnej wiedzy na temat Twoich praw.
Konsumenckie prawo do odstąpienia od Umowy (z Art. 27 UoPK) określa 14-dniowy termin na złożenie oświadczenia liczony od daty wydania rzeczy konsumentowi.

 

odstąpienie od niej (które złożyłbym [...] a w konsekwencji brak odbioru przesylki

Art. 34 p1 Ustawy o Prawach Konsumenta :
"Konsument ma obowiązek zwrócić rzecz przedsiębiorcy lub przekazać ją osobie upoważnionej przez przedsiębiorcę do odbioru niezwłocznie, jednak nie później niż 14 dni od dnia, w którym odstąpił od umowy, chyba że przedsiębiorca zaproponował, że sam odbierze rzecz."
Aby rzecz zwrócić - należy najpierw wejść w jej posiadanie (nieodbierając przesyłki - w posiadanie jej nie wejdziesz)

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Neo__Mc
#7 Wielbiciel#

Słusznie A3dam, masz rację.

Dziękuję za zwrócenie mi uwagi - trochę za dużo w tej mojej sytuacji zdarzeń zbiega się na datę 14.02 tj 14 dni od zakupu.

Dziękuję za sprostowanie mojego błędnego podejścia. 😉

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Neo__Mc 
czy umowa zawarta na odległość i odstąpienie od niej [...] - obowiązuje w swym zastosowaniu w taki sam sposób dla osób fizycznych jak dla firm?

Art. 38a. UoPK
Przepisy dotyczące konsumenta zawarte w niniejszym [4 - przypis mój] rozdziale stosuje się do osoby fizycznej zawierającej umowę bezpośrednio związaną z jej działalnością gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla tej osoby charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu wykonywanej przez nią działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie przepisów o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Sprzedawca ewidentnie zawalił . Nie tak wyglądają standardy ,pewności nie masz ale zawsze po dostawie możesz reklamować towar i zwrócić na koszt sprzedawcy jak nie będzie zgodności z opisem .Możesz anulować zakup a sprzedawca będzie zobowiązany do zwrotu kosztów.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Neo__Mc 

1 sprzedawca powinien nadać zgodnie z umową ale ustawowo ma max 30 dni po przekroczniu tego terminu możesz odstąpić od umowy 🙂

2 nie masz ale zawsze możesz reklamować jak będzie coś nie tak 🙂

3 to po co walczyłeś żeby teraz nie przyjmować paczki ? pokryjesz koszty wysyłki w obydwie strony  a jak odstąpisz ( zakup od firmy ) to po kryjesz koszt powrotu paczki 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

A tę planowaną wysyłkę i  dostawę to sprawdzałeś  tak jak sprzedający podał czy to co Allegro podaje  ?  Bo to są 2 różne rzeczy. Do tego, mnie kupiłeś na Allegro tylko za pośrednictwem Allegro towar od niezależnego sprzedawcy który wystawia swoje towary dzięki tej platformie. . Warto o tym też wiedzieć .

oznacz moderatorów

Neo__Mc
#7 Wielbiciel#

Monitoruje to wg śledzenia inpostu - na szczęście podawane są tu dość precyzyjne czasy statusów.

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Ja sie nie pytam co inpost i Allegro podaje. Ja sie pytam jaki czas wysyłki towaru zadeklarował sprzedawca . Tego pewnie też nie czytałeś ?

 

oznacz moderatorów

Neo__Mc
#7 Wielbiciel#

Sprzedawca deklarował max 3 dni na dostawę.

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Czy na wysyłkę ?  I czy to sprzedawca  deklarował  ? Czy Allegro sie wtrąciło i po raz kolejny błędnie poinformowało kupującego że takie są czasy dostawy ?

oznacz moderatorów

Neo__Mc
#7 Wielbiciel#

To czas wskazany w ofercie na allegro. Po upływie tego terminu i otwarciu przeze mnie sporu sprzedawca w odpowiedzi utworzył list przewozowy i podał go (03.02.2022) przesyłka nadana został jednak dopiero dziś tj 11.02.2022

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Neo__Mc Ale wiesz o tym ( ...do dnia planowanej dostawy...) :

czas wysylki a czas dostawy.jpg

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Neo__Mc
#7 Wielbiciel#

Może uproszczę żeby nie dyskutować w nieskończoność o oczywistych rzeczach. TAK termin planowanej dostawy wyliczany przez Allegro i TAK ten wskazywany przez sprzedawcę był przeze mnie brany pod uwagę. W obu przypadkach nie przekraczał max 3 dni na pewno zaś nie 15dni jeśli literalnie potraktujemy termin do złożenia zamówienia zapłaty do dostawy bo w ofercie o takim terminie sprzedawca nie informował. A wracając do moich pytań do niego kierowanych co się dzieje z zakupionym towarem - na żadne z pytań nie odpowiedział.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Neo__Mc  może uczy się od właściciela portalu Allegro? To tylko wybrane 3 komentarze z kilku z 2 dni tylko, dotyczących opóźnień dostawy, pozostałe dotyczą m.in. braku w ogóle zrealizowania zamówienia.

"sprzedawca opóźnia się z wysyłką..."

"Obsługa klienta-tragedia.Żenujący poziom, niekompetentni ludzie, którzy ewidentnie nie potrafią sprostać oczekiwaniom klientów. Poprosiłam o szybszą wysyłkę-nie udało mi się przez kilka dni uzyskać informacji, kiedy paczka zostanie nadana (która finalnie przyszła z opóźnieniem). Czytałam tylko wiadomości,że termin wysyłki jeszcze nie minął. Nie polecam. Wielce dbacie,żeby inni sprzedający wywiązywali się z terminów i byli frontem do klienta, a sami nie reprezentujecie swoją postawą zupełnie nic."

"Niedotrzymany termin dostawy z zamieszczonej oferty który spowodował reperkusje u kupującego, brak jakiejkolwiek informacji ze strony sprzedawcy w tym temacie."

@ko_alka a co zrobicie z tym sprzedawcą, co codziennie ma kilka negatywów dotyczących czasu wysyłki? 😄

oznacz moderatorów