anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę odmówić przyjęcia towaru

balch
#8 Zapaleniec#

Dokonałem zakupu, ale przez pomyłkę i jeszcze przed wysłaniem, a w statusie przygotowana do wysyłki anulowałem zakup. Niestety sprzedający wysłał sprzęt. Czy w tej sytuacji mogę odmówić przyjęcia od kuriera i będzie to równoznaczne ze zwrotem, czy jednak powinienem odebrać i odesłać z wygenerowaną zwrotką? 

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

mdrogeria
#21 Demiurg#

@balch możesz , ale sprzedawca obciąży Cię zapewne kosztem powrotu przesyłki jeśli takowy poniesie ..druga sprawa nie anulowałeś bo w statusie ,,, w przygotowaniu ,, nie ma takiej możliwości więc pewnie wykonałeś zwrot . Odbierz i odeślij , to najlepsze wyjście .

oznacz moderatorów

balch
#8 Zapaleniec#

Dzięki, tak, zrobię 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@balch Jeżeli anulowałeś zakup przed nadaniem nie musisz odbierać, jak masz Smart to tym bardziej nie odbieraj i tak zwrot jest darmowy, jeżeli odbierzesz musisz zrobić zwrot i odesłąć, po zwrocie sprzedajacy może-nie musi, zwrócić Ci mniej.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@LEW433 bzdury bzdury i bzdury, nie narażaj autora na koszty !!!

Nie da się anulować jak była w przygotowaniu 🙂

Darmowy zwrot w smarcie jest jak odbierze i odeśle, jest to darmowy zwrot a nie darmowe nieodebranie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Sprzedający naraża i wy wypisujecie bzdury, sami poczytajcie sobie swoje wpisy, raz piszecie tak a innym razem inaczej. Nawet wczoraj ta było. Tak odbierze i sprzedajacy napisze ze towar wrócił używany i ty mu zwrocisz różnicę? jest odstąpienie- anulowanie zakupu i żadne prawo nie mówi w jakim momencie ma to zrobić, może nawet jak jest w drodze.😛

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Kiciuś , co dzisiaj znowu jadłeś ? , nie odbierze to sprzedawca policzy mu koszt powrotu , wymieniony jest kurier więc na pewno koszt będzie , może i piszemy o nie odbieraniu , ale w przypadku paczkomatów , gdzie zwrotka jest bezpłatna , może w końcu naucz się czytać ze zrozumieniem i daj spokój skunksom .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Rusek sam wczoraj pisałeś w poście żeby nie odbierać widać że tobie szkodzi ale czy to jedzenie czy coś innego mam to gdzieś, ruski to są ter......i. Niczego mu nie policzy bo odstąpił przed wysłaniem, jak odbierze i odeśle to może mu obniżyć i o to wam sprzedajnym chodzi, piszecie to w wielu wątkach.

oznacz moderatorów

balch
#8 Zapaleniec#

To ja może wyjaśnię jako autor postu. Status przesyłki był w przygotowaniu, czyli jeszcze nie nadany. Wysłałem to samo zapytanie do allegro z załączenie info której transakcji to dotyczy i odpowiedź jest że dokonałem rezygnacji na etapie na którym sprzedający nie powinien wysyłać przesyłki, w związku z czym mogę odmówić przyjęcia, a nawet powinienem i nie zostaje obciążony żadnymi kosztami, a sprzedający ma obowiązek dokonać zwrotu płatności. 

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

A wiesz ze paczka mogła być przygotowana i czekać na kuriera i sprzedawca już nie mógł jej wycofać i anulować? Tez miałam takie sytuacje - kupującym się wydaje ze jak oni zrezygnują to sprzedawca natychmiast znajdzie ich paczke wśród setek innych i akurat tej nie wyda kurierowi. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Sprzedający nie wysłał i nie może nie wysłać, ale kupujący nie może nie odebrać, mimo ze odstąpił od umowy zakupu przed wysłaniem, co ty piszesz!😁

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@balch Nie odbieraj, nie daj się naciągnąć tu piszącym sprzedającym, oni nigdy nie są i nie byli obiektywni, oni tylko "straszą" kupujących i widzą własny interes.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@balch Kiedy dokładnie "anulowałeś" zakup i kiedy dokładnie paczka została nadana?

oznacz moderatorów

balch
#8 Zapaleniec#

Oczywiście że nie wierzę w takie tłumaczenia. Paczka była w przygotowaniu, a nadaną została następnego dnia. Jasno napisałem, że otrzymałem odpowiedź od samego allegro w odniesieniu o konkretną transakcję, którą w mailu potwierdzili że przeanalizowali i miałem możliwość omówienia odbioru paczki, a sprzedający miał mnóstwo czasu na cofnięcie wysyłki. W zasadzie całą dobę. Dziękuję za pomoc i uwagi. Juz odmówiłem więc się dokonało, a na potwierdzenie mam maila od allegro. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@balch Jak zaczniesz im -sprzedającym tu tłumaczyć to najadą ciebie tak że w końcu im uwierzysz że chcą dla Cibie dobrze, tak działają, znasz to przecież, masz odpowiedz i od początku Ci pisałem ze nie musisz odbierać.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@balch Zapytałem bo czym innym jest sytuacja w której pomiędzy zgłoszeniem zwrotu mija powiedzmy godzina gdzie w tym wypadku sprzedający ma prawo najzwyczajniej nie mieć czasu żeby to ogarnąć a czym innym jest kiedy mija doba.

Gdybyś odstąpił po nadaniu przesyłki to musiałbyś ją odebrać i zwrócić.
W tej sytuacji gdzie minęło tyle czasu - nie musisz jej odbierać.

oznacz moderatorów