anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy używanie botów do udzielania odpowiedzi w dyskusji przez sprzedawcę jest zgodne z zasadami

Pro_Konrad
#2 Obserwator#

Witam,

po raz pierwszy na Allegro spotkałem się z sytuacją, że w dyskusji ze sprzedawcą na temat realizacji zamówienia odpowiada mi bot i poza tym nie mam możliwości kontaktu ze sprzedającym. Czy jest to zgodne z zasadami panującymi na Allegro?

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

pinsplash
#21 Demiurg#

@Pro_Konrad wątpię abys miał bota w dyskusji..... bot w odp na wiadomości - tak, ale w dyskusji?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

  pinsplash   

niestety @Pro_Konrad pisze prawdę .

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@mdrogeria  To musi być albo sprzedawca samobójca, albo gość który wysyła dziennie 5tys paczek i nie ma czasu na obsługę potranzakcyjną

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

pinsplash nie ma znaczenia kto , ale powinni coś z tym zrobić .

oznacz moderatorów

Pro_Konrad
#2 Obserwator#

nie jestem pierwszą osobą, która zwróciła uwagę na to w przypadku tego konkretnego sprzedającego, niestety nie przeczytałem opinii na jego temat, bo pewnie nie zdecydowałbym się na zakup

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Pro_Konrad to nie sprawa jednego sprzedającego ,,, więcej jest to nagminne .

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

allegro niestety to toleruje , sprzedawcy ustawiają autorespondery aby uniknąć obniżenia jakości za nieterminowe odpowiedzi .Zgłoś pomysł na forum , może allegro coś z tym zrobi .

oznacz moderatorów

Pro_Konrad
#2 Obserwator#

dzięki za wskazówkę

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Pro_Konrad W takiej sytuacji w Dyskusji poproś o pomoc pracownika Allegro. Niektórzy sprzedawcy ustawiają automaty wysyłające komunikaty po rozpoczęciu Dyskusji.

oznacz moderatorów

DavidtLiode
#9 Pomysłodawca#

To dalej ma miejsce. Otwieram dyskusję bo jest problem, opisuję sprawę i czekam, po 3 minutach dostaję powiadomienie: Sprzedawca odpowiedział już w Twojej dyskusji, odpisz mu jak najszybciej" Wchodzę do dyskusji a tam "Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej". No i tak to wygląda, dla testu odpisałem, i po 3 minutach znowu ten sam tekst i nowe powiadomienie z Allegro, żeby szybko zabrać głos bo sprzedawca już się wypowiedział. Jeszcze kilka razy ztrolowałem autoresponder, żeby zobaczyć jak to wygląda i pokazać Allegro, że to jakaś lipna praktyka sprzedawców na sztuczne nabijanie statów jak szybka odpowiedź itp. ale jak grochem w ścianę, nikomu to nie przeszkadza. Więc znowu coś jest dla ludzi ale ominięte przez automaty. Allegro, może jeśli tyle ludzi zgłasza, że to jakiś szajs to może warto się temu przyjżeć. 

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

To jest niestety pokłosie algorytmu jakości sprzedaży. Ja takich autoresponderow nie mam, jako kupującą mnie one niezmiernie irytują ale poważnie się zastanawiam nad dodaniem. Niestety wystarczy ze przeoczysz jedna wiadomość, nie odpiszesz od razu i poziom jakości leci. Jak ktoś ma taki autoresponder to może realnie odpisywać po 10 godzinach a jakość w tym aspekcie ma na maksymalna ilość punktów. Patologia - rozumiem tu zirytowanych kupujących ale wiem jak to wyglada ze strony sprzedawcy. I dopóki Allegro nie zmieni czegoś w ocenie jakości sprzedaży to tak będzie. 

oznacz moderatorów

DavidtLiode
#9 Pomysłodawca#

No to mamy już problem nakreslony z 2 stron, a od 2020 nic sie nie zmienilo. Sprzedawca musi kombinowac zeby byc super a kupujacy jak to kupujacy ma siedziec cicho i na to wszystko patrzec, bo Allegro problemu nie widzi albo nie chce 

oznacz moderatorów