anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę odmówić przyjęcia wysłanej do mnie przesyłki za pobraniem?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:102364361
#7 Wielbiciel#

Witam, mam pytanie, czy mogę odmówić przyjęcia wysłanej do mnie przesyłki za pobraniem?

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Niestety tak ,ale jest to lekceważenie transakcji i lepiej się zastanowić przed zakupem niż utrudniać życie innym.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:102364361 Możesz - odmawiasz przyjęcia przesyłki, paczka wraca do sprzedawcy, jednak sprzedawca może w takiej sytuacji domagać się od Ciebie zwrotu kosztu powrotu paczki, tylko powrotu. Nie zapomnij wysłać sprzedawcy mailem swojego odstąpienia od umowy, czyli informacji o rezygnacji z zakupu.

oznacz moderatorów
Client:102364361
#7 Wielbiciel#

Witam, mam pytanie, czy mogę odmówić przyjęcia wysłanej do mnie przesyłki za pobraniem?

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

Client:102364361 tal, ale sprzedawca z powództwa cywilnego może domagać się od Ciebie pokrycia kosztów powrotu przesyłki jeśli zakup był u przedsiębiorcy i odstąpisz od umowy lub pokrycia wszystkich strat jakie poniósł sprzedawca przy zakupie od osoby prywatnej .

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@mdrogeria @LEW433 
A jeżeli pytający jest sprzedawcą, któremu Kupujący robi zwrot za pobraniem ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@A3dam Osobiście miałem taki przypadek, jedyny w całej historii zakupów, ale i tak wrócił do sprzedawcy. 😄

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@Client:102364361 
Kupujesz czy sprzedajesz ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Możesz odmówić, wówczas przesyłka wróci do sprzedającego. Niestety narażasz Go na koszty. 😄

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:102364361 Tak, możesz odmówić. Paczka wróci do sprzedawcy, który w takiej sytuacji może wymagać od Ciebie zwrotu kosztu powrotu paczki, tylko powrotu. Nie zapomnij odstąpić od umowy, czyli wysłać sprzedawcy mailem swojej rezygnacji z zakupu.

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@Client:102364361  tak możesz nieodebrać takiej przesyłki. Jednocześnei powinieneś poinformować sprzedawce o odstąpieniu od  umowy. Sposób teoretycznie dowolny ale najlepiej pisemnie.np mailowo

Sprzedawca moze Ci tez wystawić rachunek i przysłac wezwanie za koszt powrotu przesyłki do niego.

oznacz moderatorów