anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę ubiegać się o zwrot?

Client:75865517
#7 Wielbiciel#

Siema mam problem kupiłem zawieszenie i rozpakowałem  dopiero po 3 miesiącach  od wysyłki od sprzedawcy . Dodam że  było  używane  i kupione od osoby prywatnej problem w tym ze jest uszkodzone czy mohe domagać się zwroti pieniędzy?

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

az1rael
#21 Demiurg#

Masz zgodnie z prawem 7dni na sprawdzenie zawartosci paczki po doręczeniu i wniesienie zastrzeżeń do przewoźnika. W zakupach od osoby prywatnej niebezpieczenstwo utraty lub uszkodzenia towaru przechodzi na kupującego z chwilą nadania. Przewoźnik po 7 dniach uznaje z automatu że uszkodzenie nie powstało w transporcie. Sprzedajacy odrzuci takie roszczenie twierdząc że zniszczyl przewoźnik a ciężar dowodu leży po twojej stronie i ty masz udowodnić że wysłał ci zniszczony towar. Podsumowując niedopełnileś obowiązku sprawdzenia towaru po doręczeniu i już nie udowodnisz sprzedawcy że wysłał ci zepsuty a przewoźnik nawet nie będzie sprawdzał czy uszkodzenie powstalo u niego i odrzuci reklamację z powodu nie wniesienia zastrzeżeń i nie spisania protokołu szkody do reklamacji czyli jesteś w ciemnej d... 

oznacz moderatorów

Client:75865517
#7 Wielbiciel#

A czy moge zgłosić  to na policji?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Możesz ale to na Tobie będzie spoczywał ciężar udowodnienia, że było tak jak mówisz. 
Rozpakowanie przesyłki po 3 miesiącach zdecydowanie nie uwiarygodni Twojej wersji. 

oznacz moderatorów

Client:75865517
#7 Wielbiciel#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  czyli średnio  mi się to opłaci  pewnie  brać  jakichś rzeczoznawców  i reszty  spółki?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Ale co Ci da rzeczoznawca? Jeśli towar jest uszkodzony to jest uszkodzony. 
Problemem będzie raczej udowodnienie, że taki uszkodzony towar otrzymałeś a nie np. Sam uszkodziłeś a teraz wymyślasz, że rozpakowałeś paczkę po 3 miesiącach i „takie przyszło”. 
Trudne zadanie przed Tobą. 
Ile za to zapłaciłeś?

oznacz moderatorów

Client:75865517
#7 Wielbiciel#

900

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:75865517 Masz prawo złożyć reklamację. Niestety zakupu dokonałeś poza Allegro, zatem nie jesteśmy w stanie Ci pomóc w żaden sposób w tej sprawie. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@Client:75865517 Rzeczoznawca do czego? Przecież to ty zawaliłeś sprawę. Teraz zniszczone nadwozie to twoja wina.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A niby co chcesz zgłosić na Policję!

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@Client:75865517 A co chcesz zgłaszać na policji? Swoją niewiedzę  czy niedbalstwo?

1. Kupiłeś od osoby prywatnej - tu nie ma zwrotów. Co więcej, sprzedawca prywatny nie odpowiada za uszkodzenia podczas transportu, tylko TY.

2. Miałeś 7 dni od odebrania paczki na zgłoszenie przewoźnikowi reklamacji z tytułu uszkodzenia zawartości podczas transportu. Olałeś to.

3. Bajeczki w stylu "nie otwierałem paczki przez 3 miesiące" zachowaj dla siebie. Nikogo nie obchodzi co robiłeś lub nie robiłeś z paczką przez 3 miesiące, bo nie ma to znaczenia. Przyjąłeś paczkę to czas tyka, a nie kiedy sobie wspomnisz o otwarciu paczki.

 

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

Client:75865517
#7 Wielbiciel#

Dzięki wszystkim  za odp na przyszlosc bede mądrzejszy 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Ergo domagać sie możesz ale nikt ci tego roszczenia nie uwzględni ani sprzedawca ani przewoźnik za późno zostaje protect allegro które też może a nie musi 

oznacz moderatorów

Client:75865517
#7 Wielbiciel#

Ale to nie było drogą allegro tylko poprostu  koleś mi to wysłał za pobraniem.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

No to utopiłeś.

Z drugiej strony mogłeś przecież używać zawieszenia, znów jest popsuć i teraz palić frana, że było uszkodzone....

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:75865517 Domagać się możesz > ale szanse, że je dostaniesz ????? > czarno to widzę😎

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 napisał że kupił poza allegro za pobraniem

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@az1rael Może reklamować tylko do bezpośrednio.

oznacz moderatorów

Client:75865517
#7 Wielbiciel#

W sensie?

oznacz moderatorów