anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę zobaczyć jaka była cena przed zmianą?

MAMY ROZWIĄZANIE!
DavidtLiode
#9 Pomysłodawca#

Otóż dostaję mail "Zmieniła się cena oferty, którą polubiłeś". I tam jest nowa cena, no i powiedzmy jak dodałem produkt do ulubionych 2 miesiące temu to raczej nie pamiętam ile kosztował. A co jeśli cena zmieniła się na większą. Nijaka jest ta informacja w mailu, powinna być cena oferty wzrosła, lub cena oferty spadła np o 10 zł o 5% lub cokolwiek. Nic mi nie daje ten mail skoro nie wiem jaka była kwota przed zmianą. No i czasem dostaje maila że zmiana a potem z 3 godziny, że na więcej bo sobie mogę sprawdzić z poprzedniego maila.

Moje pytanie to czy można gdzieś sprawdzić historię ceny tego produktu?

Czy informacje z maila to tylko wstęp, żeby gdzieś kliknąć w aplikacji albo na stronie, żeby poznać szczegóły zmiany ceny?

Czy zmiana ceny i informacja o tym mailu nie powinna być jakoś limitowana?

Kiedyś jakiś sprzedawca zmieniał to co kilka godzin i w końcu usunąłem obserwowaną ofertę i kupiłem u kogo innego bo spamu nie znoszę. Więc takim zabiegiem sprzedawca strzelił sobie w stopę.

Widziałem inne portale pokazujące historię produktu i jego cenę, czemu nie ma takiej funkcjonalności w samym Allegro?

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@DavidtLiode na Allegro są pokazywane poprzednie ceny w ofercie w przypadku "promocji". 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
DavidtLiode
#9 Pomysłodawca#

W tym co opisałem nie ma. Wiec tak średnio ma się to do mojego pytania 

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@DavidtLiode moja odpowiedź jak najbardziej pasuje do Twojego pytania. 🙂 Podczas zwykłej zmiany ceny przez sprzedawcę, nie mamy obowiązku pokazywać poprzedniej ceny. Dopiero gdy oferta jest oznaczona jako "promocja". 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
DavidtLiode
#9 Pomysłodawca#

Więc po co mi ten email, skoro nie mam w nim żadnego odniesienia co do poprzedniej ceny?

Mi nie chodzi o obowiązek czy jego brak, tylko o funkcjonalność. Zmieniła się cena. Wzrosła? Zmalała? Ile było przed zmianą? Nie wiem nic. Ale mam email.

Poza tym moje pytania, brzmiały:

Moje pytanie to czy można gdzieś sprawdzić historię ceny tego produktu?

Czy informacje z maila to tylko wstęp, żeby gdzieś kliknąć w aplikacji albo na stronie, żeby poznać szczegóły zmiany ceny?

Czy zmiana ceny i informacja o tym mailu nie powinna być jakoś limitowana?

 

I na żadne nie odpowiedziałaś. Dodałaś tylko wątek, że historia cen jest w promocjach.

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

Wybacz, już odpowiadam na wszystkie zadane pytania:
1. Powiadomienie dotyczy edycji ceny w ofercie, którą obserwujesz, nie tylko obniżenia jej.
2. Nie możesz sprawdzić historii ceny w ofercie. 
3. W mailu nie ma odnośnika, by poznać szczegóły zmiany ceny.
4. Na ten moment nie ma limitu tego typu powiadomień, a sprzedawca może dowolnie edytować swoje oferty. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
DavidtLiode
#9 Pomysłodawca#

No i teraz odpowiedź ma sens.

Czyli dotyczy to obniżki ceny ale nie mam informacji z jakiej ceny. Czyli jeśli sprzedawca zmienił cenę na wyższą a potem ją obniżył to dostanę powiadomienie. Sprzedawca może znowu zmienić cenę na wyższą w między czasie i ponownie zmienić ją na niższą ale wyższą niż poprzednia i wtedy znowu dostanę maila.

Do czego zmierzam, nie mając informacji z jakiej ceny sprzedawca zrobił zniżkę, można tak manipulować powiadomieniami i tak naprawdę sprzedawać produkty po cenie wyższej niż była przed "obniżką" o której informuje mail. A tylko takimi mailami wabić klientów dając złudzenie jakiejkolwiek obniżki. Czy jest inaczej?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@DavidtLiode Nie koniecznie obniżki, zmiany ceny.

oznacz moderatorów
DavidtLiode
#9 Pomysłodawca#

No tak. Zgadza sie. Ogólnie lipa straszna. I nawet nie da sie zrezygnować z tych maili. Jedynie to przestac obserwować dany produkt od akurat tego sprzedawcy.

oznacz moderatorów
DavidtLiode
#9 Pomysłodawca#

...

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@DavidtLiode przy każdej polubionej ofercie masz możliwość wyłącznie powiadomień nie usuwając jej tym samym z listy .

oznacz moderatorów
DavidtLiode
#9 Pomysłodawca#

No to jeden problem z głowy. Dziękuję. Reszta jest już nie ważna skoro mogę to dziadostwo wyłączy.

oznacz moderatorów
krisopolis
#1 Nowicjusz#

Bez sensu takie powiadomienia, kiedyś  była informacja o ile staniała oferta, teraz nic nie wiadomo czy staniała czy podrożała.

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

@krisopolis nie koniecznie bez sensu. Teraz widzę to na przykładzie, jako sprzedający zmieniam cenę zwykle na wyższą i od razu mam sprzedaż, bo klienci z góry zakładają że zmieniła się na niższą 😂

Tak więc i sprzedający jest zadowolony i kupujący też, bo wreszcie kupił to co chciał, a nie każdy pamięta dokładnie jaka cena wcześniej.

oznacz moderatorów
DavidtLiode
#9 Pomysłodawca#

Lol

To powinna być oficjalna odpowiedź moderatorów, tylko oni nie mogą powiedzieć prawdy xD

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@w_kiwi   "...nie mamy obowiązku pokazywać poprzedniej ceny."

Oczywiście, nawet nie musiałaś tego pisać, wy nie macie żadnych obowiązków wobec użytkowników.  To było nawet uprzejme, bo znam  ludzi w którzy w podobnej sytuacji  napisali by na przykład:  "spadaj, won na drzewo!"

Zawsze tak było że obserwowana  oferta miała cenę z dnia kiedy była zapisana a obok był  napis: "Wyświetl aktualną ofertę"

Znowu psujecie zamiast ulepszać...

 

oznacz moderatorów
DavidtLiode
#9 Pomysłodawca#

Wielu użytkowników już od dawna gdy znajdzie interesujący produkt po prostu szuka oficjalnego sklepu sprzedawcy albo innego sklepu online, który ten produkt ma. Ja tak robię nawet jak poza Allegro będę miał kilka złotych drożej, ale w większości przypadków jest taniej. To już nie te czasy że Allegro najtańsze, a przy tych wszystkich udziwnieniach i zmianach też już nie tak przyjemne to kupowanie na tej platformie. Niestety gdy ktoś ma monopol może robić co chce. Liczyłem jednak po cichu że jeśli jest oficjalna platforma społecznościowa to, jest zbudowana aby słuchać użytkowników i poprawiać działanie aby wszyscy byli zadowoleni. A tu wiszą wątki po kilka lat gdzie użytkownicy o coś proszą albo zgłaszają i nawet podają gotowe rozwiązania, prześcigając się jeden z drugim w fajnych opcjach i... i nic to nie zmienia. Gdyby była alternatywa, która działałaby jak Allegro sprzed kilku lat i rozwijana była nie tylko z myślą o sprzedawcach ale też klientach i brane pod uwagę byłyby głosy społeczności, to Allegro by umarło 🙂 albo wreszcie zaczęło by działać tak aby być lepsze od konkurencji. Jest jeszcze szansa, że Elon Musk kupi Allegro i je przebuduje 😛 

oznacz moderatorów
akkajarek
#8 Zapaleniec#

Zauważyłem jedną rzecz odnośnie tych emaili. Gdy dostaję wiadomości, że zmieniła się cena danej oferty, to jest ta sama cena co wcześniej (nie obniżyła się ani nie podwyższyła). Nie wiem czy to praktyki sprzedawców, czy Allegro, ale wydaje mi się, że temu powinien się przyjrzeć UOKiK.

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@akkajarek zewnętrzne programy do obsługi allegro maja funkcję zaplanowania zmiany cen. Taki program zmieni cenę np. z 100 zł na 80 zł system allegro odnotuje zmianę po czym program znów zmieni cenę na 100 zł lub więcej. Taki chwyt marketingowy 🤑 Jeżeli oferta niema oznaczenia "promocja" niema konieczności podawania najniższej oferty z ostatnich 30 dni.

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

@akkajarek UOKiK nie ma się czemu przyglądać, sprzedawca ma prawo zmienić cenę w każdym czasie na jaką chce, to się nazywa wolny rynek, nieprawdopodobne co?

W krajach postkomunistycznych, do których niewątpliwie zalicza się Polska, często wśród osób zwłaszcza z sowiecką mentalnością jest to nie do pomyślenia.

Oczywiście czym innym jest dyrektywa omnibus, która nakazuje podanie 30-dniowej historii ceny, ale to w sytuacji specjalnego oznaczenia promocja, wyprzedaż etc  

oznacz moderatorów